14 – 15 IV : Lubińskie Warsztaty Gospel

14 i 15 kwietnia (sobota i niedziela), godz. 9:00
XI Lubińskie Warsztaty GOSPEL – próby warsztatowe
Instruktorzy: Anna Madej i Piotr Łopaciński
sala kameralna, koszt: 60 zł (zapisy: z_hanaczewski@poczta.onet.pl, tel. 504 619 490)

Chór Dziecięcy – I Lubińskie Warsztaty GOSPEL dla dzieci (5-12 lat)
Instruktorzy: Anna Madej i Piotr Łopaciński
sala błękitna, koszt: 10 zł (zapisy: ewabielenwian@gmail.com, tel. 693 250 036)

15 kwietnia (niedziela), godz. 17:00
XI Lubińskie Warsztaty GOSPEL – Finałowy Koncert Charytatywny
Organizatorzy: Stowarzyszenie „Równe Szanse”, Kościół Chrześcijan Baptystów i CK „Muza”
sala widowiskowa, bilety: 10 zł

Ania Madej – wokalistka, dyrygentka, kompozytorka, pedagog, liderka zespołu Play&Pray. Absolwentka wydziału jazzu katowickiej Akademii Muzycznej i Edukacji Muzycznej w zakresie śpiewu estradowego na UJK w Kielcach. Dyrygentka dwóch krakowskich chórów: Gospel Voice i Grodzka Gospel Choir. Od kilku lat prowadzi warsztaty muzyczne dla solistów i chórów, przybliżając uczestnikom prawidłową technikę wokalną. Prowadziła warsztaty na terenie Niemiec, Bułgarii, Ukrainy i w wielu polskich miastach. Brała udział w nagraniu płyty „Talitha Kum” z zespołem Love Story, „Z głębokości” z zespołem KapBand i dwóch płyt: „Siła” i „TAK” z zespołem Naaman.

Piotr Łopaciński – jest wokalistą poruszającym się w gatunkach takich jak: soul, gospel, R&B. Uczestniczył w nagraniach do filmu „Happy Feet 2”. Koncertuje w Polsce i poza granicami kraju (Londyn, Budapeszt). Współpracował i współpracuje z takimi wokalistami jak: Wayne Ellington, Junior Robinson, Elaine Simpson, David Daniel, Beata Bednarz. W latach 2012-2015 brał udział w produkcjach wokalnych na Festiwalu „Opernfestspiele” w Bad Hersfeld (Niemcy). W 2015 r. występował na XXIII Śląskim Festiwalu im. Ludviga van Beethovena; XIII Paczkowskim Festiwalu im. Moritza Brosiga oraz w ramach cykli: „Muzyka w starych kościołach Miechowic” w Miechowicach, „Wieczory loretańskie u franciszkanów” w Głogówku, „Pod renesansowym stropem” w Tarnowskich Górach, „Kino Kobiet” w kinie Helios w Lubinie, współpracując z takimi instrumentalistami jak: Szymon Markiewicz, Dorota Zaziąbło, Bartozzi Wojciechowski, Tomasz Majewski, Szymon Rauchut, Łukasz Szpringiel. Śpiewał pod batutą takich dyrygentów jak: Siegfried Heinrich, Michael Stolle, Markus Fischer. Współpracował z takimi reżyserami jak: Hugo Wieg, Heinz Lukas-Kindermann, Rainer Wenke.

W latach 2007-2010 prowadził Lubiński Chór Gospel, a także od 2010 roku zespół gospel „Alter – Ego” w Zielonej Górze. W latach 2010–2012 był edukatorem wokalnym w lubińskiej Pracowni Wychowania przez Sztukę . W 2012 r. w legnickiej Szkole Muzycznej „Yamaha”. Od 2012 r. po dziś dzień działa jako pedagog w Prywatnej Szkole Muzyki Rozrywkowej w Głogowie jako instruktor emisji głosu. Ponadto prowadzi warsztaty wokalne dla zorganizowanych grup w Polsce i za granicą z zakresu emisji głosu, estetyki i stylistyki wokalnej w różnych grupach wiekowych i poziomie zaawansowania.

Muzycy: Paweł Seweryn (Kraków) – pianista, Łukasz (Kraków) – perkusista, Staszek (Kraków) – gitara basowa i Weronika Nowak (Lubin/Wrocław) – gitara elektryczna.

Nauka spadania

Comments are closed.