3 XI : X lat The Mohers Band

Zespół The Mohers Band powstał w październiku 2007 r. Można powiedzieć, że jest to rodzinna kooperacja, ponieważ zespół założył Kuba Chomiak (gitarzysta) wspólnie ze swoim wujkiem Rafałem Duszyńskim (basista). Różnica temperamentów oraz zróżnicowane gusta muzyczne członków bandu sprawiły, że muzyka zespołu nie jest tylko bluesowa czy też tylko rockowa. Jest to mieszanka naszych muzycznych upodobań i preferencji. Od pierwszych dźwięków słychać fascynacje rockiem lat 70-tych okraszonych bluesowymi nutami i nurtem southernrocka rodem z południa USA. Zespół od początku nie trzymał się sztywno żadnych ram. Ta sama zasada dotyczyła poszczególnych członków zespołu, którzy często się zmieniają czyniąc z Mohersów zespół jamowy. Niewątpliwie jest to zaleta, gdyż każdy członek zespołu zawsze wnosił coś nowego od siebie. Mocną stroną zespołu od zawsze była sekcja rytmiczna i gitarowe brzmienie, które przez te kilka lat grania stało się wizytówką zespołu w rejonie Dolnego Śląska. Zespół ma za sobą kilkadziesiąt mniejszych i większych koncertów. Grał koncerty z gościnnym udziałem wielu znanych muzyków (Sławek Sobieski, Jurek Styczyński, Darek Kozakiewicz, Jacek Krzaklewski, Krzysztof Wałecki). Jest laureatem nagród na festiwalach Blues nad Bobrem i Blues nad Odrą.

Zespół gra swoje kompozycje, ale nie stroni również od coverów, które uświetniają każdy ich koncert. W ich muzyce słychać wpływy takich zespołów i muzyków jak: Allman Brothers Band, Gov’t Mule, Dżem, Cree, Breakout, Obstawa Prezydenta, Eric Clapton, Derek Truck, Tadeusz Nalepa i wielu innych. Na koncertach można również usłyszeć utwory tych artystów w wykonaniu zespołu.

W 2015 r. lider zespołu Rafał Duszyński zmarł po długiej i ciężkiej chorobie. Zgodnie z jego wolą Kuba kontynuuje działalność zespołu. Z zespołu odszedł również Kamil Kulczycki – dotychczasowy wokalista. Trzon zespołu tworzą teraz Kuba Chomiak wraz z drugim gitarzystą i frontmanem Michałem Stępniem.

Na koncert z okazji X-lecia zespołu w Klubie Pod Muzami grupa przygotowuje specjalny materiał. Będą utwory niegrane od dłuższego czasu w nowej aranżacji, będą również premiery, a to wszystko okraszone jak zwykle dobrymi coverami.

Skład zespołu:
Michał Stępień – wokal, gitara
Kuba Chomiak – gitara
Sławek Kosmala – bas
Radek Duda – perkusja

Gościnnie wystąpią:
Sławek „Hetman” Sobieski – gitarzysta zespołu Obstawa Prezydenta
Piotr „Kowal” Kowalski – instrumenty klawiszowe
Kamil Kulczycki – wieloletni wokalista zespołu

Zapraszamy 3 listopada (piątek), godz. 19:30

Klub Pod Muzami, bilety: 20 zł (w dniu koncertu 25 zł)

Nauka spadania

Comments are closed.