6 – 7 IX : Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja

Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja odbywający się w Koszalinie to jedyny taki festiwal w Polsce i Europie. Jego celem jest integracja osób z niepełnosprawnością ze społeczeństwem poprzez prezentację filmów o tematyce, problemach i życiu osób z niepełnosprawnością. Zapraszamy 6 i 7 września o godz. 17.30 – wstęp wolny! Wszystkie filmy są z audiodeskrypcją.


6 września – środa

17.30 > Luis, Luis / Nie ukryjesz się przed prawdą / Oko Minotaura / Niebo jest wszędzie niebieskie

7 września – czwartek
17.30 > Zabrudzone róże / Dwa światy / Na szczęście / Zapomniane

 

Luis, Luis , reż., José Carlos Castaño, Hiszpania 2015, 11 min.
Luis to wyjątkowa osoba. Ma w sobie magię, radość, współczucie i umiejętności, które może rozwijać
w swoim codziennym życiu oraz na arenie sportowej.

Nie ukryjesz się przed prawdą (You Can’t Hide From The Truth), reż. Amaru Ardonis Amasi, Zimbabwe, Wielka Brytania 2016, 29 min.
Nie ukryjesz się przed prawdą – to muzyczna historia rodziny żyjącej w czasach kryzysu ekonomicznego i politycznego. Chłopiec i jego ojciec próbują wiązać koniec z końcem na ulicach Zimbabwe. Ich relacja zostaje wystawiona na próbę, gdy ojciec podąża za muzycznymi marzeniami z przeszłości mogącymi wpłynąć na przyszłość syna.

Oko Minotaura (The Eye of the Minotaur), reż. Borislav Kolev, Bułgaria 2017, 45 min.
Dennis jest 18-letnim chłopakiem, który pragnie miłości, rodziny oraz sukcesu zawodowego… Jest taki jak my, ale nie pod każdym względem. Urodził się niewidomy. Nie przeszkadza mu to w osiąganiu celów – trenuje różne sporty, dużo czyta, wypracował sobie nawet sposób na oglądanie filmów. Jego największym marzeniem jest zostać rzeźbiarzem. Czy jest gotowy, by o to zawalczyć? Czy społeczeństwo jest gotowe na takich ludzi jak Dennis?

Niebo jest wszędzie niebieskie (The Sky is Blue Everywhere), reż. Gina Wenzel, Niemcy 2016, 27 min.
U Marca zdiagnozowano stwardnienie rozsiane. Zrozpaczony, nie wie jak i kiedy powiedzieć o tym swojej dziewczynie Sophie.

Zabrudzone róże (Dirty Roses), reż. Petra Terzi, Grecja 2016, 6 min.
Film o sile ducha osób z niepełnosprawnością i zarazem uchodźców uciekających przed wojną. Obawa, miłość i wola życia składają się na powiedzenie: „co nas nie zabije, to nas wzmocni”.

Dwa Światy (Two Worlds), reż. Maciej Adamek, Polska 2016, 52 min.
Portret rodziny, w której rodzice Laury są głuchoniemi. To 12-letnia Laura jest naszym przewodnikiem po ich życiu – życiu nietypowym, a zarazem zwyczajnym, jak życie każdej rodziny.

Na szczęście (Fortunately), reż. Piotr Januszkiewicz, Polska 2017, 23 min.
Film opowiedziany z perspektywy młodszego brata. Piotr przedstawia Michała, i jego perypetie o pogoni za szczęściem i miłością. Michał kocha samochody i szybką jazdę. Nie zwalnia nawet po wypadku, do którego doszło, gdy wracał z pierwszej randki z Agnieszką. Zaraz później – ku niezadowoleniu rodziców – kupuje kolejne auto, by móc odwiedzać kobietę swoich marzeń. Rozbicie samochodu i spotkanie właściwej osoby to dopiero początek przygody.

Zapomniane (The Forgotten), reż. Alexander Korolev, Rosja 2016, 28 min.
Żonaty dyrektor Teatru Ruchu ma romans z aktorką i pragnie rozwodu. Żona zgodzi się na separację pod pewnymi warunkami. Główni bohaterowie filmu nie słyszą.

Nauka spadania

Comments are closed.