7 VII : Koncerty w Altanie: Joanna Ślipko & LUB JAZZ BAND

Joanna Ślipko (vocal) – absolwentka śpiewu na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, trener wokalistyki, prowadzi Akademię Śpiewu w CK „Muza”.

LUB JAZZ BAND to zespół, który powstał w Lubinie w październiku 2018r. Ma za sobą występy w Klubie Jazzowym w Dzierżoniowie, Akademii Rycerskiej w Legnicy oraz w CK „Muza”. Z Joanną Ślipko zagrali 4-go czerwca w „Muzie” z okazji 30. rocznicy wolnych wyborów. W ich repertuarze znajdują się światowe i polskie standardy muzyki jazzowej.

Mirosław Sanecki (saksofon tenorowy) – edukację muzyczną rozpoczynał nauką gry na akordeonie, który zamienił później na saksofon. Pierwsze kroki w muzyce jazzowej stawiał we wrocławskim zespole Relax Jazz Band u boku dzisiejszych gwiazd polskiego jazzu: Piotra Wojtasika i Kuby Stankiewicza.

Robert Sobstyl (fortepian) – muzyk zawodowy uhonorowany tytułem muzyka artystycznie twórczego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za całokształt pracy artystycznej. Wiele lat koncertował z zespołami i orkiestrami na zachodzie Europy. Od 2008 r. na stałe w kraju, bierze aktywny udział w różnych projektach, zajmuje się również komponowaniem i pisaniem słów piosenek.

Bogdan Feliczak (kontrabas) – podstawy gry na kontrabasie zdobył w szkole muzycznej. Posiada uprawnienia muzyka zawodowego również na gitarze basowej i trąbce. Wiele lat grał w orkiestrze górniczej, prowadził działalność instruktorską a także był członkiem big-bandu akompaniującego m.in. wykonawcom Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie.

Paweł Kurek (perkusja) – absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu, uczestniczy w wielu projektach muzycznych. Obecnie gra w zespole Martyny Jakubowicz.

Zapraszamy 7 lipca (niedziela), godz. 18:00

Altana w Parku przy CK „Muza”, wstęp wolny

Nauka spadania
Nauka spadania

Comments are closed.