8 X : Tato – Teatr Bagatela – Kraków

Marcela Wiercichowskiego zobaczymy w Lubinie już po raz czwarty („Sposób na kobietę, czyli szalona komedia romanca”, „Audiencja III, czyli raj Eskimosów”, „Prawda… o zdradzie”). Tym razem w wybitnej, tytułowej roli Ojca, w spektaklu poruszającym tematy poważne, dotyczące wielu ludzi zmagających się z trudnymi rodzinnymi relacjami. Spektakl Teatru Bagatela to jeden z tych, które zapamiętujemy na długo. Wybitne kreacje aktorskie, świetnie opowiedziana historia, w sposób pozwalający nam na oddech, dystans, co nie znaczy, że momentami nie wbija w fotel.

„Pomiędzy atrakcyjnymi występami wokalno-instrumentalnymi (…) spektakl Małgorzaty Bogajewskiej dotyka problemu serio, znajdując ciekawą formę. Sztuka Artura Pałygi, jednego z najciekawszych współczesnych dramatopisarzy, zatytułowana pierwotnie „Ojcze nasz”, to opowieść o ojcostwie, tęsknocie za ojcem i buncie wobec figury ojca. Autor tekstu przeprowadza bohatera granego przez Adama Szarka (Franio) przez meandry dziejowe mocno osadzone w lokalnym, polskim kolorycie. Zawsze w końcu chodzi o tatę. Oto ojciec we wspomnieniu matki i syna. Ojciec za którym się tęskni, którego kocha się i nienawidzi.” Łukasz Maciejewski „Ojcze nasz, który… czyli ważne na scenie Bagateli przy ul. Sarego”, „Gazeta Krakowska”

Tekst: Artur Pałyga
Reżyseria: Małgorzata Bogajewska
Scenografia: Dominika Skaza
Muzyka: Bartłomiej Woźniak
Obsada: Adam Szarek, Anna Rokita, Marcel Wiercichowski, Wojciech Leonowicz, Przemysław Branny, Patryk Kośnicki, Tomasz Lipiński

Premiera: 1 października 2014 r.
Czas trwania: 110 minut (bez przerwy)

Zapraszamy 8 października (wtorek), godz. 19:00

sala widowiskowa, bilety 60 i 70 zł

Nauka spadania

Comments are closed.