Oferta dla szkół

Zapraszamy szkoły do współpracy w zakresie edukacji filmowej, teatralnej i artystycznej. W naszej ofercie znajdziecie Państwo propozycje już dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz dla młodzieży.

POLECAMY:

Edukacja filmowa

Od 2012 roku w naszym kinie jest realizowany ogólnopolski projekt Filmoteka Szkolna. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Szczegóły – link

Zapraszamy szkoły również na przedpołudniowe seanse filmowe. Istnieje możliwość zorganizowania pokazu o dowolnej godzinie (nawet dla jednej klasy) filmu znajdującego się w bieżącym repertuarze kina lub specjalnego sprowadzenia filmu wybranego przez szkołę (dla minimum 100 osób). Bilety zbiorowe w cenie 12 zł/os.

Kontakt i rezerwacja: Beata Kurpińska, tel. 76 746 22 79, 664 933 546 (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00), email: kino@ckmuza.pl

Edukacja teatralna

Proponowane przez naszą placówkę zajęcia z zakresu edukacji teatralnej w wieku wczesnoszkolnym będą prowadzone przede wszystkim metodą zabawy, która ma dostarczyć dzieciom wielu przeżyć, emocji i doświadczeń. Naszym celem jest wprowadzenie dzieci w świat teatru, zapoznanie z elementami języka tej dziedziny, przygotowanie widza zdolnego do odbioru sztuki, czerpania z niej wzorów i wartości.

W programie przyjęto następujące założenia:

  • zapoznanie z tworzywem teatralnym, poznanie teatru od kulis
  • rozwijanie zainteresowań związanych z teatrem
  • kształtowanie nawyku uczestniczenia w życiu kulturalnym
  • integrowanie zespołu klasowego, współistnienie w twórczej, partnerskiej zabawie
  • dysponowanie bogatym warsztatem środków wyrazu, prawidłowe jego wykorzystanie, poznanie kompozycji przestrzennej

 

Pragniemy, by dzieci zrozumiały, że teatr może być bliski, pociągający, dostępny i pełen uroku.

Tematy zajęć:

1. „Tajemnice świata teatru” – wycieczka po zapleczu sceny, poznawanie zasad pracy obsługi technicznej teatru, zasad poruszania się na scenie.

2. „Być albo nie być – czyli podstawy warsztatu aktora” – „jak mnie słychać, jak mnie widać” – ćwiczenia aktorskie, sztuka improwizacji i współpracy aktorów na scenie. Zajęcia, podczas których przede wszystkim jest miejsce na oryginalną twórczość dziecka i dobrą zabawę.

Zajęcia prowadzi Gabriela Mikityn – animator kultury o specjalizacji teatralnej, instruktorka teatralna, prowadząca od trzech lat warsztaty teatralne dla młodzieży ponadgimnazjalnej w Lubinie. Specjalista do spraw projektu „Teatr w Lubinie”. Kieruje się myślą, że „teatr to pasja, to spotkanie, to aktywna refleksja człowieka nad samym sobą”.

Cena: 5 zł /os.

Kontakt: Gabriela Mikityn, tel. 76 746 22 71 / 728 897 757, email: teatr@ckmuza.pl
Kontakt: Krystyna Huzarewicz, tel.76 746 22 71 / 668 894 639, email: email:promocja@ckmuza.pl

Edukacja plastyczna

Forma, kolor, szeroki wachlarz technik i materiałów przygotowanych na warsztaty edukacji plastycznej rozwiną wyobraźnię, postrzeganie otaczającego świata, uwrażliwią, a także wpłyną na proces integracji grupy podczas wspólnej pracy i zabawy.

Zajęcia prowadzi Agnieszka Byszkowska – plastyk. Od paru lat zajmuje się rzemiosłem artystycznym. Uważa, że wartością działań plastycznych jest proces twórczego myślenia i samodzielnego odkrywania własnych możliwości. Wychowaniem plastycznym wzbogacamy treść duchową małego człowieka i dajemy mu możliwość lepszego, pełniejszego życia.

Cena: 5 zł /os.

Kontakt: Agnieszka Byszkowska, tel. 76 746 22 75, email: plastykckmuza@gmail.com