TEATROTEKA

Smakowity kąsek dla wielbicieli ciekawostek kulturalnych. Coś pomiędzy teatrem telewizji a filmem? Nie warto szufladkować, warto zasmakować. Aktorstwo z najwyższej półki, ciekawa, współczesna dramaturgia, nietuzinkowe tematy, a przede wszystkim powiew świeżości w przestrzeni kultury. Przedstawienia prezentowane podczas Festiwalu TEATROTEKA FEST zostały wyprodukowane przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w ramach cyklu pod nazwą TEATROTEKA. Projekt w sposób nowatorski realizuje ekranizacje teatralne, tak w kontekście artystycznym, jak i technicznym. Spektakle tworzone przez młodych, często debiutujących twórców, przy wsparciu technologii i infrastruktury filmowej, pozwalają na realizację ciekawych, nowatorskich pomysłów fabularnych. Do tej pory odbyły się dwie edycje Festiwalu, podczas których zostało zaprezentowanych 35 oryginalnych produkcji. Chcemy Państwa zapoznać z najciekawszymi tytułami. Proponujemy na początek, przed wakacjami, pięć tytułów. Projekt TEATROTEKA jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bilety w cenie 15 zł dostępne w kasie CK „Muza” oraz online: www.muza.biletpro24.pl12 CZERWCA, GODZ. 19:00, SALA WIDOWISKOWA

TAJNY KLIENT
Reżyseria: Wojciech Pitala
Występują: Tomasz Borkowski, Jędrzej Taranek, Matylda Damięcka, Lidia Sadowa, Tomasz Nosiński, Wojciech Kalita, Mateusz Baran, Aleksandra Nowosadko, Mateusz Banasiuk, Arkadiusz Janiczek, Katarzyna Kołeczek.
Czas trwania: 53 min.

Gorzka komedia, której bohaterem jest „tajny klient”, osoba wynajmowana przez pracodawców do sprawdzenia jakości pracy podległych im pracowników. To taki współczesny „rewizor”, wcielający się w zwykłego klienta restauracji, banku, sklepu, punktu usługowego, czy szkoły tańca. Motywy jego działania są czyste – sprawdzenie jakości świadczonych usług i odpowiedniego stosunku do klienta. Ale metoda jest dwuznaczna moralnie, bowiem zasadza się na prowokacji, kłamstwie, wprowadzeniu w błąd, wykryciu i wykorzystaniu słabości kontrolowanego pracownika.

CUKIER STANIK
Reżyseria: Zyta Rudzka
Występują: Krzysztof Stroiński, Maria Maj, Agnieszka Pawełkiewicz, Piotr Głowacki, Agnieszka Podsiadlik, Hai Nam Bui Ngoc, Ewa Bonecka, Filip Tłokiński.
Czas trwania: 51 min.

Tytułowy „Cukier Stanik” to nazwa rodzinnej pracowni gorseciarskiej. Do Dawida Cukiera po ręcznie robione staniki przez wiele lat w PRL przychodziły zarówno żony towarzyszy, jak i gwiazdy estrady. Ale dziś w warsztacie na Lesznie brak klientek, bo wszystkie wolą tanie, choć tandetne wyroby chińskie. Starzejący się mistrz krawiecki i jego siostra, właściciele pracowni gorseciarskiej „Cukier Stanik” dywersyjnymi metodami podejmują walkę z konkurencją chińskich biustonoszy. „Don Kiszoci młodego kapitalizmu” zetrą się z Supermarketem reprezentowanym przez szefową ochrony – Babę Kapo. Sztuka Zyty Rudzkiej to zabawna, ciepła i nostalgiczna opowieść o ludziach, którzy rzucają wyzwanie światu tandety i tanich, bo tanio produkowanych, produktów. Pracownia staników Dawida Cukiera to, w dobie tanich produktów sprowadzanych z Azji, wydawałoby się – przeżytek. Jednak ludzie, którzy z różnych powodów postanawiają wesprzeć starego rzemieślnika, potrafią stworzyć autentyczną wspólnotę, która walczy o zachowanie starego, zapomnianego świata.


Nauka spadania