Warsztaty

Zapraszamy do zapoznania się z opisem warsztatów Wiosny Kobiet!

25 marca – sobota

Refleksjologia twarzy i głowy – sesja indywidualna (45 min.)

25 marca (sobota), godz. 9.00 – 17.00
Cena: 40 zł, kod: 25głowa

Na pierwszy rzut oka, zabieg przeprowadzany na twarzy i głowie przypomina kosmetyczny masaż twarzy, tylko że z kosmetyką nie ma on nic wspólnego. Pracujemy zdecydowanie głębiej, a nie tylko na powierzchni skóry. Pracujemy na końcach kanałów energetycznych, uaktywniając je oraz na refleksach całego ciała znajdujących się na twarzy i głowie poprawiając funkcjonowanie całego organizmu. W trakcie zabiegu dzieją się czasami różne „nieprzewidywalne rzeczy”. Kładziemy się zdenerwowani, zestresowani, coś nas boli od paru dni, nie widzimy wyjścia z trudnej sytuacji, a wstajemy zrelaksowani i wypoczęci. Znalazł się sposób na rozwiązanie problemu, a i spojrzenie na otaczający nas świat zdecydowanie się wyostrzyło i nabrało rumieńców.

Wymagania: prosimy o przyjście bez makijażu

Prowadząca: Małgorzata Wierzbicka
„Odkąd wyszłam z ciężkiej choroby i poszukiwałam sposobów na „lepsze zdrowie”, trafiłam na refleksologię. Początkowo była dla mnie intrygującą dziedziną, którą starałam się zgłębić. Podczas szkoleń w Polskim Instytucie Refleksologii przekonałam się, że poprzez odpowiednie pobudzanie miejsc na ciele można usunąć wiele dolegliwości, mobilizując organizm do regeneracji. Od jakiegoś już czasu jestem refleksologiem, a w najbliższych miesiącach planuję zdać egzamin na dyplomowanego refleksologa. Moja ciekawość przerodziła się w pasję. Bardzo lubię wykonywać zabiegi na stopach lub twarzy i głowie. Obserwuję wiele ciekawych reakcji i cieszę się razem z moimi „klientami” z tego, jak cudownie na odpowiedni dotyk reaguje ich organizm.”

Drenaż limfatyczny – sesja indywidualna (45 min.)

25 marca (sobota), godz. 9.00 – 13.00
Cena: 40 zł, kod: 25drenaż

Manualny drenaż limfatyczny służy poprawieniu przepływu chłonki w układzie limfatycznym. Jest obecnie najbardziej efektywną metodą leczenia obrzęku. Głęboko, pozytywnie i skutecznie wpływa na cały organizm. Ruchy odbywają się zgodnie z przepływem limfy w układzie limfatycznym i krwi w układzie żylnym. Fizjologiczny przepływ chłonki wymaga wolnego, lecz stanowczego tempa masażu, unikając nadmiernego rozgrzania tkanek. Większość naczyń limfatycznych, na które mamy wpływ podczas zabiegu znajduje się tuż pod skórą, dlatego masaż wykonywany jest z umiarkowaną siłą. Ten rodzaj masażu, dzięki odnowieniu przepływu limfy, powstrzymuje degenerację tkanek i śmierć komórek. Jego działanie miejscowe, bezpośrednio na tkanki, które poddawane są masażowi, powoduje zaróżowienie skóry, pobudzenie krążenia, rozszerzenie naczyń krwionośnych. Daje to lepsze dotlenienie i zwiększenie dopływu krwi tętniczej do masowanych obszarów. Mechanizm drażnienia górnych warstw skóry pobudza je do odnowy, wzmacnia elastyczność skóry i mięśni.

Wymagania: duży ręcznik, woda do picia

Prowadzący: Radosław Kobyłecki
Fizjoterapeuta, pracuje w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie. Od 2015 r. własna firma z dojazdem do klienta. Współpracuje ze stowarzyszeniem A TACY SAMI – prowadzi zajęcia na basenie, rehabilitację w wodzie, zajęcia metodą Hallwicka.

Techniki osteopatii uroginekologicznej – terapia indywidualna (ok. 45 min.)

25 marca (sobota), godz. 9.00 – 12.00
Cena: 40 zł, kod: 25terapia

Osteopatia to wyjątkowy rodzaj rehabilitacji, w której terapeuta używa rąk do diagnozowania leczenia i zapobiegania chorobom i urazom. Osteopata odnajduje w ciele obszary zablokowania i ograniczeń. Delikatnymi technikami manualnymi niweluje się ograniczenia i ból, a ciało samo jest w stanie się wyleczyć.

Prowadząca: Marta Budna
Marta Budna – magister fizjoterapii, absolwentka Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu. Pracę magisterską obroniła w 2015 r. Fizjoterapeuta w NZOZ OMP Lubin. Ukończyła kurs „Współczesne metody fizjoterapii z elementami osteopatii w ginekologii i położnictwie”. Obecnie zainteresowania naukowe koncentruje na zastosowaniu fizjoterapii w ginekologii i uroginekologii.

Masaż olejowo-pilingujący Udvartana – sesja indywidualna (60 min.)

25 marca (sobota), godz. 9.00 – 13.00
Cena: 65 zł, kod: 25udvartana

Zmysłowy, antycellulitowy oraz pilingujący masaż całego ciała za pomocą naturalnego oleju i proszku o niepowtarzalnym zapachu i efektywnym działaniu. A na zakończenie masażu – niespodzianka dla każdej Pani!

Wymagania: ręcznik i klapki

Prowadzący: Przemysław Kłosiński
Jego zainteresowanie masażami zaczęło się pod koniec lat 90., zaczął szkolić się pod okiem doktora Romana Aleksandrowicza. Zaczął zdobywać nowe doświadczenia w dziedzinie masaży ayurvedyjskich, szkolił się w dziedzinie anatomii człowieka na zajęciach technik terapii manualnych z zakresu kręgosłupa i stawów obwodowych, uczestniczył w zajęciach masażu SHANTALA (masaż niemowląt) oraz kobiet ciężarnych zdobywając tym samym nowe doświadczenia i kolejne dyplomy.

Masaż stóp – refleksoterapia – sesja indywidualna (40 min.)

25 marca (sobota), godz. 10.00 – 16.00
Cena: 40 zł, kod: 25stopy

Masaż stóp pozwoli Ci się zrelaksować. Pomasuj stopy, a będziesz lepiej spała, trudniej Cię będzie zdenerwować i będziesz zdrowsza. Kilka minut dziennie poświęconych na ich pielęgnację i masaż nie tylko sprawi, że stopy będą piękniejsze, ale też pomoże Ci się zrelaksować i poczuć lepiej. Bo stopy to podstawa zdrowia. Dosłownie i w przenośni.

Wymagania: swobodny strój, ciepłe skarpetki. Przed zabiegiem prosimy nie jeść dużych posiłków.

Prowadząca: Barbara Zborucka
Zainteresowana szeroko pojętą kulturą wschodu. W 1996 r. założyła w Lubinie Polsko-Chińskie Stowarzyszenie „Nan- Bei” oraz filię szkoły Wu-Shu. Do dziś fascynuje się zupełnie innym sposobem troski o własne zdrowie w tym akupresurą (refleksoterapia). Uważa, że akupresura stóp jest bezpiecznym i skutecznym sposobem masażu. Poza tym, dzięki niemu możemy złagodzić ból i leczyć schorzenia.

Relaksujący masaż całego ciała – sesja indywidualna (60 min.)

25 marca (sobota), godz. 14.00 – 18.00
Cena: 65 zł, kod: 25relax

Relaksacyjny, odprężający masaż całego ciała dostosowany do potrzeb kobiety z inwencją twórczą masażysty. A na zakończenie – niespodzianka dla każdej Pani!

Wymagania: ręcznik i klapki

Prowadzący: Przemysław Kłosiński
Jego zainteresowanie masażami zaczęło się pod koniec lat 90., zaczął szkolić się pod okiem doktora Romana Aleksandrowicza. Zaczął zdobywać nowe doświadczenia w dziedzinie masaży ayurvedyjskich, szkolił się w dziedzinie anatomii człowieka na zajęciach technik terapii manualnych z zakresu kręgosłupa i stawów obwodowych, uczestniczył w zajęciach masażu SHANTALA (masaż niemowląt) oraz kobiet ciężarnych zdobywając tym samym nowe doświadczenie i kolejne dyplomy.

Odkryj swoje mocne strony – warsztat świadomego planowania kariery

25 marca (sobota), godz. 10.00 – 13.00
Cena: 40 zł, kod: 25kariera

„Rób to co kochasz, bo tylko to możesz robić najlepiej.”

Czy chcesz wstawać rano z uśmiechem do pracy? A może chcesz nie tylko wstawać rano z uśmiechem do pracy, ale też chcesz poczuć satysfakcję patrząc na stan konta? Jak to wygląda u Ciebie teraz?
– Być może wstajesz rano z bólem głowy, bo jesteś wypalona zawodowo;
– Być może czujesz, że nie wykorzystujesz w pełni swojego potencjału;
– Być może cały czas szukasz swojej pracy marzeń;
– Być może potrzebujesz kogoś kto uzmysłowi Ci jaka jest Twoja wartość i pokaże w jaki sposób możesz ją wykorzystać;
– Może lubisz swoją pracę, ale chcesz przy okazji zarabiać więcej;
– Może chcesz wrócić na rynek pracy (np. po urlopie macierzyńskim) ale nie masz pomysłu co chcesz robić lub masz zbyt dużo obaw i potrzebujesz mocnego wsparcia?
– Może jeszcze się uczysz i szukasz najlepszej dla siebie drogi zawodowej?

Gwarantuję Ci, że możesz to zmienić. Czy chciałabyś aby Twoja praca była jednocześnie Twoją pasją, że w końcu robisz to co kochasz i w czym jesteś dobra, a jeszcze godnie na tym zarabiasz. Czujesz, że w końcu masz wpływ na to co robisz, wykorzystując przy tym swoje mocne strony i kompetencje.Zadajesz sobie pytanie JAK? Jak przejść z punktu, w którym jesteś teraz, do punktu, w którym chcesz być? Odpowiedź dostaniesz na warsztacie, na którym odkryjesz swoje predyspozycje i dowiesz się jak je możesz wykorzystać, tworząc własny plan kariery. Pokażemy Ci krok po kroku jak ten plan zrealizować.

Uczestnicząc w tym wyjątkowym warsztacie:
– odkryjesz jaki masz w sobie potencjał i do czego możesz go wykorzystać,
– dokonasz analizy swoich talentów, pasji, marzeń, wartości oraz dotychczasowych kompetencji i kwalifikacji pod kątem planowania kariery,
– stworzysz własny plan zawodowy,
– otrzymasz narzędzia, dzięki którym plan który stworzysz nie pozostanie na papierze, lecz z determinacją wprowadzisz go w życie,
– wzmocnisz wiarę we własne możliwości oraz zwiększysz wewnętrzną motywację.

Prowadzący: Aneta Kaczmarek i Ewa Szumlak
Aneta Kaczmarek – z wykształcenia prawnik, z zamiłowania certyfikowany coach ICF, trener kariery, właścicielka marki BeonWave, pomysłodawczyni inicjatywy „Biznes w kobiecym wydaniu”. W swojej pracy wykorzystuje zintegrowany model edukacyjny oparty na kompetencjach. Wspiera i motywuje kobiety w obszarze rozwoju indywidualnych talentów i przedsiębiorczości. Ewa Szumlak – trener biznesu i coach motywacyjny, kobieta spełniona, posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu własną firmą. Na szkoleniach i spotkaniach pomaga kobietom uwierzyć w siebie, motywuje i inspiruje do działania i spełniania marzeń, wskazuje zasady budowy własnego biznesu. Jest także pasjonatką wizualnego obrazowania informacji i map myśli, uczy sketchnotingu i zajmuje się również graphic recordingiem, czyli wykonywaniem wielkoformatowych zapisów graficznych podczas konferencji i szkoleń.

Warsztaty z malarstwa intuicyjnego

25 marca (sobota), godz. 10.00 – 14.00
Cena: 50 zł, kod: 25malarstwo

Warsztat rozpoczniemy łagodnym wprowadzeniem: medytacją połączoną ze świadomym oddechem, towarzyszyć nam będzie łagodna muzyka i małe przekąski. Tak zwane zdolności malarskie czy jakiekolwiek doświadczenie w malowaniu są zbyteczne, liczy się jedynie sam akt tworzenia. Nie masz doświadczenia w malowaniu? I bardzo dobrze! Tym bardziej przekonasz się, że potrafisz malować.

Prowadząca: Agnieszka Byszkowska
Artysta plastyk, prowadzi zajęcia z dziećmi i dorosłymi w CK „Muza”.

Ćwiczenia dna miednicy

25 marca (sobota), godz. 12.00 – 13.00
Cena: 20 zł, kod: 25dno

Ćwiczenia dna miednicy skierowane są do kobiet pragnących odbudować świadomość intymnej części ciała: zarówno tych prowadzących aktywny tryb życia, jak i pań poświęcających mniej czasu na zajęcia sportowe, tych w ciąży i już po porodzie, w okresie menopauzy i klimakterium, przed zabiegami chirurgicznymi i po nich. Ćwiczenia dna miednicy są wykorzystywane podczas terapii osób z różnymi problemami uroginekologicznymi – w postaci wysiłkowego i mieszanego nietrzymania moczu, u kobiet z zaburzeniami statyki narządów miednicy mniejszej czy z nadreaktywnością pęcherza moczowego.

Prowadząca: Ewa Dziki
Fizjoterapeuta z długoletnim stażem. Wykonuje masaże lecznicze, limfatyczne, zabiegi fizjoterapeutyczne i ćwiczenia usprawniające. Ukończyła kurs kinesiology taping i osteopatii uroginekologicznej.

Kocie oko – warsztaty makijażowe

25 marca (sobota), godz. 13.30 – 16.30
Cena: 25 zł, kod: 25oko

„Stwórz własny Cat Eye Makeup! Idealny makijaż na wieczorne wyjścia, imprezy i randki przy świecach!

Prowadzące: Ewa Borkowska i Aleksandra Paluch
Ewa Borkowska – Doradca Piękna, Starsza Dyrektor Sprzedaży Mary Kay

Aleksandra Paluch – wizażystka, Doradca Piękna Mary Kay. Początkująca w świecie beauty, szukająca swojego „ja” za pomocą kosmetyków Mary Kay. „Od najmłodszych lat łapałam za pędzle i z zainteresowaniem podglądałam i podziwiałam poranny makijaż mamy, który dodawał poczucia wartości i siły do działania. Realizuję swoje marzenia spełniając marzenie każdej kobiety, która zapragnie być piękniejszą niż jest!”

Po co nam mięśnie? Kinezyterapia w codziennym życiu

25 marca (sobota), godz. 14.00 – 15.00
Cena: 10 zł, kod: 25mięśnie

Kinezyterapia wykorzystuje ruch jako środek leczniczy przy różnego rodzaju bólach, ale również po zawale serca czy przed porodem. Ćwiczenia, które poznamy, systematycznie wykonywane, wzmocnią siłę mięśni, poprawią krążenie i gibkość ciała, a nawet zmniejszą masę ciała.

Wymagania: karimata, ręcznik, woda do picia

Prowadzący: Radosław Kobyłecki
Fizjoterapeuta, pracuje w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie. Od 2015 r. własna firma z dojazdem do klienta. Współpracuje ze stowarzyszeniem A TACY SAMI – prowadzi zajęcia na basenie, rehabilitację w wodzie, zajęcia metodą Hallwicka.

Bum Kids Bum – warsztaty bębniarskie dla rodzica z dzieckiem

25 marca (sobota), godz. 11.00 – 11.45
Cena: 25 zł/para, kod: 25bum

Zapraszamy dzieci w wieku 4-7 lat. Zajęcia wprowadzają dziecko w świat rytmu i nieskomplikowanych zabaw umuzykalniających prowadzonych w oparciu o bębny afrykańskie.

Prowadzący: Rafał Chrebela
„Od ponad 10-u lat jestem związany z bębnami afrykańskimi. Wiedzę i muzyczne inspiracje czerpię ze spotkań i warsztatów, prowadzonych przez mistrzów muzyki afrykańskiej z Polski i Afryki Zachodniej. W nauczaniu kładę nacisk na profesjonalizm pedagogiczny i artystyczny, a przede wszystkim na budowanie swobodnej atmosfery wzajemnego szacunku i tolerancji między uczestnikami zajęć.”

AcroYoga dla rodzica z dzieckiem (od 5 lat)

25 marca (sobota), godz. 12.00 – 13.15
Cena: 20 zł/para, kod: 25acrodzieci

Oparte o acroyogę zawierają elementy Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, integracji sensorycznej, aerialyogi, masażu tajskiego, korekcji postawy, relaksacji i ćwiczenia uważności. Udział  w zajęciach ma stworzyć dziecku okazję do poznania własnego ciała, usprawnić motorykę, wzmocnić poczucie swojej siły i sprawności. Poznając możliwości swojego ciała, dziecko buduje zaufanie do siebie, zyskuje też poczucie bezpieczeństwa. Podczas ćwiczeń ruchowych dziecko może poznać przestrzeń, w której się znajduje, przestaje ona być dla niego groźna. Dzięki obecności rodzica czuje się ono w niej bezpiecznie, staje się aktywne, przejawia większą inicjatywę, może być twórcze. Dzielenie przestrzeni czasu i wspólnego działania z rodzicem może stać się źródłem współprzeżywania, nawiązania bliskiego kontaktu, opartego na zaufaniu i współpracy, daje możliwość poczucia wspólnoty i przeżycia szczęścia.

Wymagania: wygodny strój

Prowadzące: Ewa Barańska, R. Czyk
Ewa Barańska – absolwentka AWF we Wrocławiu, instruktor rekreacji ruchowej fitness – ćwiczenia psychofizyczne wg jogi Iyengara – uprawnienia uzyskała na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Swoją wiedzę pogłębiała na warsztatach prowadzonych przez Tomasza Lisa, Leszka Mioduchowskiego, Macieja Wieloboba, dr. Ravi Javalgekar. Pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego i gimnastyki korekcyjnej. Prowadzi zajęcia ruchowe na Uniwersytecie Senioralnym.

Niezłe ziółka – warsztaty artystyczno-ekologiczne dla rodzica z dzieckiem

25 marca (sobota), godz. 15.00 – 17.00
Cena: 35 zł/para, kod: 25ziółka

Dziecko wspólnie z rodzicem ozdobi doniczkę (technika decoupage, kolaż) i zasadzi w niej wybrane zioła (mięta, bazylia, tymianek). Na dworze wiosna dopiero się budzi, a na naszym parapecie będzie już zielono – pięknie i zdrowo! To doskonała okazja, aby spędzić z dzieckiem czas wesoło i twórczo! Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku od 5 lat.

Prowadząca: Magdalena Łagun
Uważa, że stworzyć coś samodzielnie, to ogromna frajda, a pracować z kimś bliskim, to cudowne doświadczenie. Jest przekonana, że człowiek może wciąż uczyć się nowych rzeczy – sama jest tego przykładem. Praktyczna racjonalistka o artystycznej duszy.

Latawiec – zrób to sam. Warsztat dla rodzica z dzieckiem

25 marca (sobota), godz. 15.00 – 17.00
Cena: 30 zł/para, kod: 25latawiec

…bo gdy latawiec w górę leci cieszą się dorośli i cieszą się dzieci… Na zajęciach nauczymy jak samemu z szarego papieru, listewek i sznurka wykonać latawiec i go ozdobić.

Prowadząca: Agnieszka Byszkowska
Artysta plastyk, prowadzi zajęcia z dziećmi i dorosłymi w CK „Muza”.

26 marca – niedziela

Techniki osteopatii uroginekologicznej – terapia indywidualna (ok. 45 min.)

26 marca (niedziela), godz. 9.00 – 12.00
Cena: 40 zł, kod: 26terapia

Osteopatia to wyjątkowy rodzaj rehabilitacji, w której terapeuta używa rąk do diagnozowania leczenia i zapobiegania chorobom i urazom. Osteopata odnajduje w ciele obszary zablokowania i ograniczeń. Delikatnymi technikami manualnymi niweluje się ograniczenia i ból, a ciało samo jest w stanie się wyleczyć.

Prowadząca: Marta Budna
Marta Budna – magister fizjoterapii, absolwentka Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu. Pracę magisterską obroniła w 2015 r. Fizjoterapeuta w NZOZ OMP Lubin. Ukończyła kurs „Współczesne metody fizjoterapii z elementami osteopatii w ginekologii i położnictwie”. Obecnie zainteresowania naukowe koncentruje na zastosowaniu fizjoterapii w ginekologii i uroginekologii.

Masaż gorącą czekoladą z nutą oleju kokosowego – sesja indywidualna (60 min.)

26 marca (niedziela), godz. 9.00 – 13.00
Cena: 65 zł, kod: 26czekolada

Czekolada znana jest ze swojego wpływu na psychikę i zmysły. Poprawia samopoczucie i humor, działa wręcz antydepresyjnie pobudzając organizm do produkcji endorfin – organizm człowieka wydziela je, gdy jesteśmy szczęśliwi lub zakochani. Masaż czekoladą działa na wszystkie zmysły i oferuje niepowtarzalne odczucia. A na zakończenie – niespodzianka dla każdej Pani!

Wskazania do zabiegu:
– nadmiar tkanki tłuszczowej,
– wszystkie formy cellulitu,
– utrata jędrności i przedwczesne starzenie się skóry,
– osłabienie skóry podczas diet odchudzających,
– skóra zanieczyszczona, zmęczona, szara,
– w trakcie kuracji wyszczuplającej,
– odnowa biologiczna,
– złe samopoczucie związane ze stresem.

Poprzez delikatną stymulację punktów energetycznych zabieg przywraca równowagę przepływu energii, pobudza siły witalne, zmniejsza napięcie i stresy, a także:
– poprawia napięcie i jędrność,
– nadaje cerze zdrowy, ładny koloryt,
– odpręża mięśnie twarzy, szyi i karku,
– przywraca równowagę psychiczną,
– daje uczucie relaksu i odprężenia.

Uwaga! – Aromat czekolady utrzymuje się przez 24 godziny i działa jak mocny afrodyzjak!

Wymagania: ręcznik i klapki

Prowadzący: Przemysław Kłosiński
Jego zainteresowanie masażami zaczęło się pod koniec lat 90., zaczął szkolić się pod okiem doktora Romana Aleksandrowicza. Zaczął zdobywać nowe doświadczenia w dziedzinie masaży ayurvedyjskich, szkolił się w dziedzinie anatomii człowieka na zajęciach technik terapii manualnych z zakresu kręgosłupa i stawów obwodowych, uczestniczył w zajęciach masażu SHANTALA (masaż niemowląt) oraz kobiet ciężarnych zdobywając tym samym nowe doświadczenia i kolejne dyplomy.

Masaż stóp – refleksoterapia – sesja indywidualna (40 min.)

26 marca (niedziela), godz. 10.00 – 15.10
Cena: 30 zł, kod: 26stopy

Na naszych stopach znajdują się refleksy, które są bezpośrednio połączone ze wszystkimi narządami, gruczołami i częściami naszego ciała. Refleksoterapia polega na wodzeniu kciukiem i palcami po całej powierzchni stopy, jej bokach i wierzchu stopy w celu pobudzenia tych refleksów. Zabieg refleksologii wprowadza równowagę do całego organizmu, poprawia krążenie krwi, reguluje pracę narządów, likwiduje zastoje krwi i limfy, zmniejsza lub likwiduje bóle, wzmacnia system immunologiczny, łagodzi stres i napięcia.

Wymagania: swobodny strój, para ciepłych skarpet. Przed zabiegiem prosimy nie jeść dużego posiłku.

Prowadząca: Anna Waszewska-Kosatka
Od wielu lat interesuję się naturalnymi metodami leczenia i zdrowym stylem życia. Moja przygoda z refleksologią zaczęła się 4 lata temu, gdy mój organizm zaczął poważnie niedomagać z powodu silnego i długotrwałego stresu, spowodowanego przez problemy osobiste i zawodowe. Okazało się, że praca na stopach jest to wspaniała metoda na uzyskanie dobrego zdrowia i samopoczucia, którą można wykonać samemu w każdej chwili, gdy tylko jest to potrzebne. Ukończyłam profesjonalny kurs I-go stopnia w Polskim Instytucie Refleksologii (www.refleksolog.com). Zajęcia prowadziła Pani Wanda Budzanowska-Bratko – dyplomowany refleksolog Międzynarodowego Instytutu Refleksologii i założycielka Polskiego Instytutu Refleksologii.

Relaksujący masaż całego ciała – sesja indywidualna (60 min.)

26 marca (niedziela), godz. 14.00 – 18.00
Cena: 65 zł, kod: 26relax

Relaksacyjny, odprężający masaż całego ciała dostosowany do potrzeb kobiety z inwencją twórczą masażysty. A na zakończenie – niespodzianka dla każdej Pani!

Wymagania: ręcznik i klapki

Prowadzący: Przemysław Kłosiński
Jego zainteresowanie masażami zaczęło się pod koniec lat 90., zaczął szkolić się pod okiem doktora Romana Aleksandrowicza. Zaczął zdobywać nowe doświadczenia w dziedzinie masaży ayurvedyjskich, szkolił się w dziedzinie anatomii człowieka na zajęciach technik terapii manualnych z zakresu kręgosłupa i stawów obwodowych, uczestniczył w zajęciach masażu SHANTALA (masaż niemowląt) oraz kobiet ciężarnych zdobywając tym samym nowe doświadczenia i kolejne dyplomy.

Słowa mają moc, a szczęście jest w głowie!

26 marca (niedziela), godz. 10.00 – 13.00
Cena: 40 zł, kod: 26szczęście

Druga edycja niezwykłych warsztatów dla kobiet, które ciągłe poszukują ósmego koloru tęczy… Ile razy w swoim życiu zastanawiałaś się, gdzie jest Twoje szczęście? „Logika zaprowadzi cię z punktu A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie” – Albert Einstein.
Czego potrzebujesz do szczęścia i co musi się wydarzyć, abyś poczuła spełnienie? Czy potrafisz docenić to, co już masz i cieszyć się osiąganiem kolejnych celów? Co możesz zrobić, żeby poczuć się szczęśliwa? Czego brakuje Ci do szczęścia? Czego nie zauważałaś do tej pory?

Warsztat, na którym odpowiesz sobie na pytanie, jak żyć szczęśliwie, jak przestać się martwić, narzekać i zacząć żyć pełnią życia z pasją i energią… Dowiesz się, jak myślenie wpływa na Twoje zachowanie, samopoczucie i relacje z innymi oraz jak słowa, które pojawiają się w Twojej głowie decydują o Twoim samopoczuciu… Zajęcia prowadzone z wykorzystaniem metod oraz narzędzi coachingowych Change Your Mind, które pomagają nazywać marzenia i wyznaczać śmiałe cele, jak również wspierają proces układania drogi dojścia do wytyczonych punktów. Odkrywają nową perspektywę naszego życia, które jest podróżą w poszukiwaniu szczęścia. Praca z Change Your Mind, to praca wspierająca poznanie samego siebie i otaczającego świata, wspierająca wyznaczanie celów i przełamywanie własnych oporów, jak również wspierająca dokonywanie mniejszych i większych zmian w życiu.

Prowadząca: Beata Olejnik – certyfikowany coach, doradca zawodowy.
Ukończyła Studia Podyplomowe „Coaching” w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu; kurs coachingu w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie, uzyskała Certyfikat Coaching Możliwości Rozwoju, Certyfikat Coaching Budowanie Świadomości, Certyfikat Coaching Kompetencji Lidera, w trakcie akredytacji International Coach Federation. Specjalistka w zakresie doradztwa psychologiczno – pedagogicznego. Absolwentka studiów podyplomowych „Szkoła Kontaktów Interpersonalnych” na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studiów podyplomowych z doradztwa zawodowego.
Obszarem pracy coachingowej jest głównie life coaching, coaching kariery. W swojej pracy dużo czasu poświęca kobietom, wspiera je w rozwoju osobistym i zawodowym oraz w budowaniu poczucia własnej wartości. Pracuje z klientami indywidualnymi i grupami czującymi potrzebę zmiany w obszarze zawodowym lub w życiu osobistym. Prowadzi treningi i warsztaty umiejętności społecznych, rozwiązywania konfliktów, uczące umiejętności poznania i zrozumienia siebie, radzenia sobie w trudnych sytuacjach, asertywności, budowania ścieżki kariery, aktywizujące osoby bezrobotne. Prowadziła w 2014 r. warsztaty coachingowe dla kobiet w CK „Muza”. W życiu kieruje się zasadą – „Jeśli tylko chcesz, w życiu wszystko jest możliwe”.

Szydełkowanie gobelinowe – etui na telefon

26 marca (niedziela), godz. 10.00 – 13.00
Cena: 20 zł, kod: 26szydełko

Technika tapestry crochet, czyli szydełkowanie gobelinowe to metoda szydełkowania, w której za pomocą półsłupków można wykonać jednakowy dwustronny wzór. Szydełkuje się jednocześnie kilkoma kolorami nici. Na warsztatach zostaną pokazane podstawy, które pozwolą samemu zmierzyć się z większymi projektami. Zajęcia skierowane do osób, które mają podstawowe umiejętności szydełkowania: łańcuszek, półsłupek (osoby, które tego nie potrafią, a chcą się nauczyć, zapraszamy w każdą środę w godz.  17.00 – 20.00 do CK „Muza”).

Prowadząca: Agnieszka Byszkowska
Artysta plastyk, prowadzi zajęcia z dziećmi i dorosłymi w CK „Muza”.

Wrzuć na luz – usuwanie psychofizycznych skutków stresu. Zajęcia warsztatowo-wykładowe

26 marca (niedziela), godz. 10.00 – 13.00
Cena: 30 zł, kod: 26luz

Opis działania odruchu stresu na organizm, prezentacja podstawowych sposobów usuwania skutków stresu (techniki usuwania napięć mięśniowych, sposoby zmiany niekorzystnych nawyków ruchowych i posturalnych, ćwiczenia oddechowe, metody pracy z umysłem) w oparciu o metody Somayog i Technikę Alexandra. Zapraszamy również osoby o ograniczonej sprawności fizycznej lub w zaawansowanym wieku.

Wymagania: mata lub koc, mała poduszka (jasiek), książka o grubości ok. 4 cm

Prowadząca: Inga Schorowska
Mgr rehabilitacji, nauczycielka Techniki Alexandra certyfikowana przez Alexander Technique International (ATI).

Ćwiczenia dna miednicy

26 marca (niedziela), godz. 12.00 – 13.00
Cena: 20 zł, kod: 26dno

Ćwiczenia dna miednicy skierowane są do kobiet pragnących odbudować świadomość intymnej części ciała: zarówno tych prowadzących aktywny tryb życia, jak i pań poświęcających mniej czasu na zajęcia sportowe, tych w ciąży i już po porodzie, w okresie menopauzy i klimakterium, przed zabiegami chirurgicznymi i po nich. Ćwiczenia dna miednicy są wykorzystywane podczas terapii osób z różnymi problemami uroginekologicznymi – w postaci wysiłkowego i mieszanego nietrzymania moczu, u kobiet z zaburzeniami statyki narządów miednicy mniejszej czy z nadreaktywnością pęcherza moczowego.

Prowadząca: Ewa Dziki
Fizjoterapeuta z długoletnim stażem. Wykonuje masaże lecznicze, limfatyczne, zabiegi fizjoterapeutyczne i ćwiczenia usprawniające. Ukończyła kurs kinesiology taping i osteopatii uroginekologicznej.

W pogoni za wielkim „O”, czyli o kobiecej rozkoszy

26 marca (niedziela), godz. 12.00 – 14.00
Cena: 20 zł, kod: 26rozkosz

Zajęcia skierowane do dorosłych kobiet pozwolą odpowiedzieć na pytania, które je nurtują, a o które nie mają kogo lub boją się zapytać. Dowiemy się, co same możemy zmienić, żeby było nam lepiej w łóżku!

Prowadząca: Anna Moderska
Edukatorka seksualna, redaktorka Magazyn.tulipan.pl, twórczyni kanału youtube „Seksdobrywszystkim”, współautorka Tulipan.tv.

AcroYoga: moc – świadomość – relaks

26 marca (niedziela), godz. 14.00 – 15.15
Cena: 20 zł, kod: 26acroyoga

AcroYoga to nowatorska forma treningu, która jest doskonałym i ekscytującym sposobem na utrzymanie zgrabnej sylwetki, rozciąganie i wzmacnianie mięśni. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich, niezależnie od wieku i sprawności fizycznej. AcroYoga to połączenie dynamicznej mocy gimnastyki akrobatycznej, świadomości jogi i relaksującego masażu tajskiego. Zawiera w sobie elementy bazujące na świadomości ciała, jak również ćwiczenia o potencjalnym działaniu terapeutycznym dla ciała i ducha. Najbardziej niezwykły w AcroYodze jest kontakt z drugą osobą i budowanie z nią silnej relacji – podczas praktyki nie tylko doświadczamy wyjątkowej bliskości z drugą osobą, ale także uczymy się wzajemnego zaufania.

Wymagania: wygodny strój

Prowadzące: Ewa Barańska, R. Czyk
Ewa Barańska – absolwentka AWF we Wrocławiu, instruktor rekreacji ruchowej fitness – ćwiczenia psychofizyczne wg jogi Iyengara – uprawnienia uzyskała na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Swoją wiedzę pogłębiała na warsztatach prowadzonych przez Tomasza Lisa, Leszka Mioduchowskiego, Macieja Wieloboba, dr. Ravi Javalgekar. Pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego i gimnastyki korekcyjnej. Prowadzi zajęcia ruchowe na Uniwersytecie Senioralnym.

Ale sztuka! – notes zdobiony metodą powertexu

26 marca (niedziela), godz. 14.00 – 17.00
Cena: 60 zł, kod: 26notes

Powertex to technika utwardzania tekstylnego na bazie wody różnego typu materiałów: tkanin, papieru, kartonu, skóry itp.

Wymagania: prosimy o przyniesienie kawałków koronek bawełnianych, bawełny, lnu, naturalnego sznurka, guzików.

Prowadząca: Estera Grabarczyk
Fascynatka biżuterii artystycznej, odzieży lnianej oraz odzieżowego recyclingu. Autorka wystawy ,,Ze wszystkiego i z niczego” oraz ,,Sezamie otwórz się”. Uczestniczka targów Targira, na których otrzymała wszelkie wyróżnienia w konkursie Art Nobilium. Instruktorka warsztatów, ekoistka 2013, organizatorka i autorka pokazów mody -,,Recycling art.”, ,,Drugie życie lnu i skóry”, ,,Spring 2013”, ,,Eko moda i uroda”. Za promowanie regionu na polu mody i stylu w projekcie ,,Modna wałbrzyszanka” otrzymała nagrodę w postaci wyjazdu do Brukseli. Jest autorką marki słowiański ,,jedwab” – len w innej odsłonie.

Sztuka niedziałania – joga NIDRA

26 marca (niedziela), godz. 15.30 – 16.45
Cena: 20 zł, kod: 26nidra

Potrzeba głębokiej relaksacji jest jedną z najbardziej naturalnych potrzeb współczesnego człowieka. Gdzieś w nas się ukrywa i od czasu do czasu, szczególnie w momentach pełnych napięć i pośpiechu, daje znać o swoim istnieniu. Joga nidra to doświadczenie ciszy w ciele i umyśle. Joga nidra jest metodą systematycznego wywoływania pełnego fizycznego, psychicznego i emocjonalnego relaksu. Technika ta jest tak regenerująca jak sen – z tym wyjątkiem, że podczas jej praktykowania pozostajesz w pełni świadomy przez cały czas.

Wymagania: wygodny strój

Prowadząca: Ewelina Jonczys
Nauczycielka technik relaksacji oraz instruktorka medytacji. W praktyce własnej korzysta z szerokiego spektrum poznanych metod osiągania równowagi psychofizycznej. Doświadczenie i wiedzę z obszaru psychosomatyki czerpie i poszerza uczestnicząc w różnorodnych warsztatach i kursach samorozwoju – od jogi, poprzez coaching, po arteterapię. Jest absolwentką turystyki i rekreacji oraz studentką psychodietetyki. Aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie uznaje za kluczowe elementy dbałości o mocne zdrowie i świetne samopoczucie. Promuje zdrowy styl życia w ujęciu holistycznej koncepcji człowieka. Organizuje wydarzenia rekreacyjno-rozwojowe. Działa zarówno w Lubińskim Centrum Jogi, jak i współorganizując niezależne warsztaty i festiwale. Koordynuje także projekt Nasz Festiwal-Yoga Village.

Pacynki skarpetkowe. Warsztat dla rodzica z dzieckiem

26 marca (niedziela), godz. 14.00 – 16.00
Cena: 25 zł/para, kod: 26pacynki

Skarpetki są wspaniałe! Sprawiają, że naszym stopom jest ciepło. Należy jednak zwrócić uwagę na inny, równie ważny, aspekt skarpetek – są świetnym materiałem plastycznym do uruchomienia naszych pokładów wyobraźni. Na zajęciach posłużą do stworzenia wspaniałych zabawek. Dodatkowo, takie zajęcia dostarczą warsztatowiczom mnóstwo radości i satysfakcji!

Wymagania: można przynieść swoją ulubioną skarpetkę

Prowadząca: Agnieszka Byszkowska
Artysta plastyk, prowadzi zajęcia z dziećmi i dorosłymi w CK „Muza”.