Warsztaty Wiosna Kobiet

17 MARCA – SOBOTA

Sesje indywidualne

Masaż gorącą czekoladą z nutą oleju kokosowego

17 marca (sobota), godz. 9:00 – 12:50
Cena: 65 zł, kod: 17czekolada

Czekolada znana jest ze swojego wpływu na psychikę i zmysły. Poprawia samopoczucie i humor, działa wręcz antydepresyjnie pobudzając organizm do produkcji endorfin – organizm człowieka wydziela je, gdy jesteśmy szczęśliwi lub zakochani. Masaż czekoladą działa na wszystkie zmysły i oferuje niepowtarzalne odczucia. A na zakończenie – niespodzianka dla każdej Pani!

Wskazania do zabiegu:
• nadmiar tkanki tłuszczowej,
• wszystkie formy cellulitu,
• utrata jędrności i przedwczesne starzenie się skóry,
• osłabienie skóry podczas diet odchudzających,
• skóra zanieczyszczona, zmęczona, szara,
• w trakcie kuracji wyszczuplającej,
• odnowa biologiczna,
• złe samopoczucie związane ze stresem.

Poprzez delikatną stymulację punktów energetycznych zabieg przywraca równowagę przepływu energii, pobudza siły witalne, zmniejsza napięcie i stresy, a także:
– poprawia napięcie i jędrność,
– nadaje cerze zdrowy, ładny koloryt,
– odpręża mięśnie twarzy, szyi i karku,
– przywraca równowagę psychiczną,
– daje uczucie relaksu i odprężenia.

Uwaga! – Aromat czekolady utrzymuje się przez 24 godziny i działa jak mocny afrodyzjak :)

Wymagania: ręcznik i klapki

Prowadzący: Przemysław Kłosiński
Jego zainteresowanie masażami zaczęło się pod koniec lat 90., zaczął szkolić się pod okiem doktora Romana Aleksandrowicza. Zaczął zdobywać nowe doświadczenia w dziedzinie masaży ayurvedyjskich, szkolił się w dziedzinie anatomii człowieka na zajęciach technik terapii manualnych z zakresu kręgosłupa i stawów obwodowych, uczestniczył w zajęciach masażu SHANTALA (masaż niemowląt) oraz kobiet ciężarnych zdobywając tym samym nowe doświadczenie i kolejne dyplomy.

Masaż gorącymi kamieniami

17 marca (sobota), godz. 9:00 – 15:50
Cena: 40 zł, kod: 17kamienie

Bardzo przyjemny, relaksacyjny masaż, wykonywany w odprężającej atmosferze – zmniejsza napięcie mięśni, poprawia wygląd i elastyczność skóry, wprowadza w dobry nastrój. Fizyczna ulga dla organizmu oraz ukojenie dla ducha.

Wymagania: duży ręcznik, woda do picia

Prowadzący: Radosław Kobyłecki
Fizjoterapeuta pracuje w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie. Od 2015 własna firma z dojazdem do klienta. Współpracuje ze stowarzyszeniem A TACY SAMI – prowadzi zajęcia na basenie, rehabilitację w wodzie, zajęcia metodą Hallwicka.

Masaż stóp – akupresura

17 marca (sobota), godz. 10:00 – 16:00
Cena: 50 zł, kod: 17stopy

Na naszych stopach znajdują się refleksy, które są bezpośrednio połączone ze wszystkimi narządami, gruczołami i częściami naszego ciała. Refleksoterapia polega na wodzeniu kciukiem i palcami po całej powierzchni stopy, jej bokach i wierzchu stopy w celu pobudzenia tych refleksów. Zabieg refleksologii wprowadza równowagę do całego organizmu, poprawia krążenie krwi, reguluje pracę narządów, likwiduje zastoje krwi i limfy, zmniejsza lub likwiduje bóle, wzmacnia system immunologiczny, łagodzi stres i napięcia.

Wymagania: swobodny strój, para ciepłych skarpet. Przed zabiegiem proszę nie jeść dużego posiłku.

Prowadząca: Barbara Zborucka
Zainteresowana szeroko pojętą kulturą wschodu. W 1996 r. założyła w Lubinie Polsko-Chińskie Stowarzyszenie ,,Nan- Bei’’ oraz filię szkoły Wu-Shu. Do dziś fascynuje się zupełnie innym sposobem troski o własne zdrowie w tym akupresurą (refleksoterapia). Uważa, że akupresura stóp jest bezpiecznym i skutecznym sposobem masażu. Poza tym, dzięki niemu możemy złagodzić ból, leczyć schorzenia.

Masaż dźwiękowy misami tybetańskimi

17 marca (sobota), godz. 10:00 – 16:15
Cena: 65 zł, kod: 17misy

W masażu wykorzystywane są wibracje będące rezultatem subtelnych uderzeń w misy. Słuchanie delikatnych i harmonijnych dźwięków oraz odbieranie fizycznych drgań instrumentów poprawia samopoczucie, daje odczucie wewnętrznego spokoju, wzmacnia siły i energię życiową.

Wymagania: wygodny strój, dodatkowa para skarpetek

Prowadząca: Monika Wrześniak
„Kilka lat temu uczestniczyłam w wieczorze muzycznym, który zorganizował we włoskiej Weronie Piotr Cwojdziński, mój obecny nauczyciel masażu dźwiękowego, a zarazem uczeń Petera Hessa z Austrii, gdzie tę technikę stosuje się jako terapię wspomagającą. Po swoim pierwszym kontakcie z masażem czułam się bardzo lekka, jakbym została „wystrzelona w kosmo”. Misy spodobały mi się, więc w maju 2013 r. zrobiłam kurs pierwszego stopnia, następnie w październiku 2013 r. kurs drugiego stopnia. Zawsze interesowały mnie techniki holistyczne, zrobiłam również dwa kursy Reiki (I i II stopnia), czyli terapii przekazywania energii. Znam również terapię kwiatami Bacha i kryształoterapię.”

Relaksujący masaż ciała

17 marca (sobota), godz. 14:00 – 17:50
Cena: 65 zł, kod: 17relax

Relaksacyjny, odprężający masaż całego ciała dostosowany do potrzeb kobiety z inwencją twórczą masażysty. A na zakończenie – niespodzianka dla każdej Pani!

Wymagania: ręcznik i klapki

Prowadzący: Przemysław Kłosiński
Jego zainteresowanie masażami zaczęło się pod koniec lat 90., zaczął szkolić się pod okiem doktora Romana Aleksandrowicza. Zaczął zdobywać nowe doświadczenia w dziedzinie masaży ayurvedyjskich, szkolił się w dziedzinie anatomii człowieka na zajęciach technik terapii manualnych z zakresu kręgosłupa i stawów obwodowych, uczestniczył w zajęciach masażu SHANTALA (masaż niemowląt) oraz kobiet ciężarnych zdobywając tym samym nowe doświadczenie i kolejne dyplomy.

Warsztaty grupowe

Rak piersi – wróg czy przyjaciel?

17 marca (sobota), godz. 10:00 – 10:40
Cena: 10 zł, kod: 17rak

Co roku na świecie stawia się coraz więcej diagnoz raka, każda z nas podświadomie boi się tego, bo ponoć choroba nie wybiera – czy aby na pewno? Na spotkaniu dowiesz się, jakie uwarunkowania psychiczne powodują powstawanie nowotworów piersi. Jakie konflikty i sytuacje sprawiają, że kobiety mają problemy z piersiami. Jak szukać przyczyn tego stanu rzeczy i jak się przed tym uchronić. A to wszystko z perspektywy Totalnej Biologii – nauki, po którą sięga coraz więcej ludzi i z sukcesem stosuje w swoim życiu.

Prowadzący: Monika Erkens
Konsultantka Totalnej Biologii, hipnoterapeutka.

Warsztaty z malarstwa intuicyjnego

17 marca (sobota), godz. 10:00 – 14:00
Cena: 40 zł, kod: 17malarstwo

Tak zwane zdolności malarskie czy jakiekolwiek doświadczenie w malowaniu są zbyteczne, liczy się jedynie sam akt tworzenia. Nie masz doświadczenia w malowaniu? I bardzo dobrze! Tym bardziej przekonasz się, że potrafisz malować. Podczas warsztatu towarzyszyć nam będzie łagodna muzyka, a w trakcie małe przekąski.

Prowadząca: Agnieszka Byszkowska
Artysta plastyk, prowadzi zajęcia z dziećmi i dorosłymi w CK „Muza”.

Hipnoterapia jako skuteczna metoda do skutecznej zmiany

17 marca (sobota), godz. 11:00 – 11:40
Cena, godz. 20 zł, kod: 17hipnoterapia

Prelekcję poprowadzi Monika Erkens absolwentka najlepszej na świece szkoły hipnozy OMNI Hypnosis Training Center. Przy okazji dowiecie się, czym tak naprawdę jest hipnoza, atmosferę rozluźnimy show hipnotycznym, na którym na pewno będzie mnóstwo zabawy.

Prowadzący: Monika Erkens
Absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, ukończyła kurs OMNI Hypnosis Training Center, konsultantka Totalnej Biologii, słuchaczka Studium Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu na kierunku naturopata. Na co dzień prowadzi własną firmę, buduje Dom Zdrowienia na miarę XXI wieku z holistycznym podejściem do człowieka. Prywatnie mama czwórki dzieci, fanka edukacji wolnościowej, niepokorna dusza uwielbiająca przekraczać granice, które wydają się nie do przekroczenia.

Nowa Ja – warsztat kolorystyczny makijażu

17 marca (sobota), godz. 9:00 – 11:00, 11:00 – 13:00
Cena: 30 zł, kod: 17wizerunek

„Nowa Ja” to praktyczny warsztat kolorystyczny pozwalający na wydobycie Twojego naturalnego uroku. Podczas 2-godzinnej sesji poznasz wiele przydatnych umiejętności pomocnych w codziennym kreowaniu Twojego wizerunku. W programie: tajniki konturowania twarzy, dobór podkładów oraz technika nakładania różu.

Prowadzący: Ewa Borkowska
Doradca Piękna, Starsza Dyrektor Sprzedaży Mary Kay

Trening dna miednicy – prewencja i autoterapia

17 marca (sobota), godz. 12:00 – 12:50
Cena: 20 zł, kod: 17dno

Kiedy umiejscowione w podbrzuszu pęcherz moczowy, macica, pochwa zaczynają się opuszczać, może dochodzić do zapaleń pęcherza, nietrzymania moczu oraz zaniku doznań seksualnych. Potem może dojść do poważnych komplikacji ginekologicznych i… trawiennych – bo słabe dno miednicy to słabe mięśnie brzucha i pogorszenie pracy jelit. Może również dokuczać kręgosłup, gdyż osłabione mięśnie krocza sprzyjają deformacji stawów biodrowych. Zajęcia są ukierunkowane na prewencję i autoterapię pęcherza moczowego, inkontynencję (nietrzymanie moczu, stolca), obniżania/wypadania narządów, chronicznych bólów pleców. Ćwiczenia są subtelne, powolne i kierowane do wszystkich kobiet bez względu na wiek. Zajęcia organizowane we współpracy z Fitareną.

Prowadzący: Ewelina Łozowska
Instruktorka Fitareny

Jak osiągnąć FLOW w pracy?

17 marca (sobota), godz. 12:00 – 15:00
Cena: 40 zł, kod: 17flow

Stan flow (stan przepływu, uskrzydlenia, uniesienia) to rodzaj motywacji wewnętrznej o wielkiej sile i mocy. To doświadczenie uniesienia, kiedy ciało i umysł całkowicie pochłania wykonywane zadanie, a wszystko co robisz cieszy, ekscytuje i daje poczucie spełnienia. Któż nie chciałby mieć takiego poczucia na co dzień? Kluczem jest samopoznanie. Flow najczęściej pojawia się, gdy angażujesz się w zadania, w których wykorzystujesz swoje mocne strony. Zapraszamy na wyjątkowy warsztat, na którym odkryjesz, w jakich sytuacjach doświadczasz uniesienia i jaki rodzaj zadań jest dla Ciebie stworzony.

Prowadzący: Dorota Dmowska
Ekspert w dziedzinie kariery i rozwoju, coach ICF, HR Bussines Partner. Od ponad 10 lat prowadzi firmę doradczo-konsultingową. Specjalizuje się w rozwoju potencjału zawodowego, a w szczególności doskonaleniem kompetencji menadżerskich i efektywnością osobistą. Autorka zintegrowanego modelu edukacyjnego opartego na kompetencjach. Współzałożycielka marki aleKariera. Obecnie, koncentruje się na rozwijaniu autorskiego modelu edukacyjnego dla menadżerów, opartego na kluczowych kompetencjach zarządczych.

Zdrowy kręgosłup

17 marca (sobota), godz. 13:00 – 13:50
Cena: 20 zł, kod: 17kręgosłup

To zajęcia polecane dla każdego bez względu na wiek czy poziom aktywności fizycznej. Korzyści płynące z uczestnictwa to m.in. wzmocnienie gorsetu mięśniowego, zmniejszenie nawracających bólów pleców, rozciągniecie i rozluźnienie przykurczonych grup mięśniowych oraz poprawa sylwetki i ogólnego samopoczucia. Zajęcia organizowane we współpracy z Fitareną.

Prowadzący: Ewelina Łozowska
Instruktorka Fitareny

Joga twarzy

17 marca (sobota), godz. 13:00 – 14:10
Cena: 20 zł, kod: 17jogatwarzy

Joga twarzy bazuje na holistycznym systemie technik czerpiących z jogi i ajurwedy. W skórze twarzy znajduje się ponad 50 mięśni, które można ćwiczyć, tak jak każde inne. Dzięki regularnemu treningowi zwiększają swoją objętość i poprawia się ich napięcie. Pierwsze efekty widać już po 2-3 tygodniach – skóra jest wyraźnie napięta dzięki naturalnemu liftingowi. Co ważne: ćwiczenia można wykonywać o każdej porze i niemal w każdym miejscu – przed poranną toaletą, w samochodzie podczas stania w korku, wieczorem podczas oglądania telewizji, a nawet w pracy przed monitorem komputera. Wystarczy przeznaczyć kilka minut na ćwiczenia, które pomogą zachować jędrność skóry i złagodzić efekty starzenia się.

Prowadzący: Ewa Barańska
Absolwentka AWF we Wrocławiu, instruktor rekreacji ruchowej fitness – ćwiczenia psychofizyczne wg jogi Iyengara – uprawnienia uzyskała na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Swoją wiedzę pogłębiała na warsztatach prowadzonych przez Tomasza Lisa, Leszka Mioduchowskiego, Macieja Wieloboba, dr. Ravi Javalgekar. Pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego i gimnastyki korekcyjnej. Prowadzi zajęcia ruchowe na Uniwersytecie Senioralnym.

Blaski i cienie chudnięcia

17 marca (sobota), godz. 13:00 – 15:00
Cena: 10 zł, kod: 17chudnij

Jak poradzić sobie ze zmianą postrzegania siebie, jakie obawy możemy mieć przed podjęciem decyzji o diecie, co nadal pozostaje w głowie osoby, która pozbędzie się dużej ilości kilogramów – o tym i wielu innych rzeczach dowiecie się podczas tych zajęć.

Prowadzący: Edyta Niedźwiedzka
Prowadzi blog „Zdrowe jedzenie – zdrowsza ja”. Promuje zdrowe jedzenie bez diet cud i wspomagaczy.

Bądź Fit na wiosnę

17 marca (sobota), godz. 14:00 – 14:50
Cena: 20 zł, kod: 17fit

To połączenie standardowych zajęć ogólnorozwojowych, z których z pewnością wyjdziesz zmęczona, ale i zadowolona. Na treningu wykorzystamy gumy i inne przyrządy fitness, dzięki którym wysmuklisz swoją sylwetkę, spalisz kalorie i pobudzisz swoje ciało do nadchodzącej wiosny. Zajęcia organizowane we współpracy z Fitareną.

Prowadzący: Joanna Rakowska
Instruktorka Fitareny

Najlepsze pączki świata – warsztat kulinarny

17 marca (sobota), godz. 14:00 – 16:00
Cena: 20 zł, kod: 17pączki

Nauczymy się, jak robić puszyste, smaczne pączki. Każda z Pań wyjdzie z własnoręcznie zrobionymi smakołykami.

Prowadzący: Elżbieta Giżewska
Pedagog, pasjonatka dobrej kuchni.

Bez, jarzębina i inna dzika (jadalna) roślina

17 marca (sobota), godz. 16:00 – 18:00
Cena: 30 zł, kod: 17dzikie

Nie będzie już wymówki, że nie stać nas na zdrową żywność – wszystko przez polskie superfoods – bez, jarzębinę, mlecz, pokrzywę, koniczynę i inne rośliny naszych łąk i pól. Są tak samo cudotwórcze jak nasiona chia czy jagody acai, a mamy je za darmo! Zapraszamy na dwugodzinną prezentację najciekawszych roślin jadalnych Polski. Prezentacja składa się z instrukcji jak zacząć zbierać rośliny oraz opisu gatunków roślin, które każdy może znaleźć, rozpoznać i przygotować z nich smaczne i zdrowe dania.

Prowadzący: Karol Szurdak
Etnobotanik, technik farmacji, biolog, od pogłębiający swoją wiedzę o roślinach. Na kierunku food design wykłada przedmiot, który nazywa „kulinarnym materiałoznawstwem”.

Za pan brat z kinezyterapią – warsztat z propozycją ćwiczeń

17 marca (sobota), godz. 16:30 – 17:15
Cena: 10 zł, kod: 17kinezyterapia

Kinezyterapia wykorzystuje ruch jako środek leczniczy przy różnego rodzaju bólach, ale również po zawale serca, czy przed porodem. Ćwiczenia, które poznamy, systematycznie wykonywane, wzmocnią siłę mięśni, poprawią krążenie i gibkość ciała, a nawet zmniejszą masę ciała.

Wymagania: karimata, ręcznik, woda do picia

Prowadzący: Radosław Kobyłecki
Fizjoterapeuta pracuje w Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie. Od 2015 własna firma z dojazdem do klienta. Współpracuje ze stowarzyszeniem A TACY SAMI – prowadzi zajęcia na basenie, rehabilitację w wodzie, zajęcia metodą Hallwicka.

Warsztaty dla rodzica z dzieckiem

Tornado i magiczny palec – warsztat chemiczny

17 marca (sobota), godz. 15:00 – 16:10, 17:00 – 18:10
Cena: 20 zł/para, kod: 17tornado

Mali naukowcy przy pomocy bezpiecznych odczynników i szkła chemicznego pod czujnym okiem instruktora odkryją prawa chemii. Połączenie świetnej zabawy i sporej dawki wiedzy. Wykonywanie nieskomplikowanych doświadczeń to niezwykle pouczająca przygoda, która procentuje u dzieci zainteresowaniami z dziedzin ścisłych. Uczestnicy dowiedzą się m. in. dlaczego woda wrze, jak powstaje para, kiedy tworzy się lód, będą tworzyć kolorowe połączenia cieczy o różnych gęstościach, zbudują fontanny samodzielnie tryskające wodą, stworzą lampę lawę oraz sztuczny śnieg. Warsztat dla dzieci 7 – 12 lat.

Prowadzący: mgr inż. Dariusz Ajanidis
Nauczyciel chemii z wieloletnim doświadczeniem, pasjonat swojego zawodu18 MARCA – NIEDZIELA

Sesje indywidualne

Masaż bańką chińską lub masaż relaksacyjny (45 min.)

18 marca (niedziela), godz. 9:00 – 15:45
Cena: 40 zł, kod: 18 bańka lub 18 masaż

Bańka chińska jest jedną z odmian tzw. bańki zimnej czy też próżniowej, która działa na zasadzie zasysania tkanki pod ciśnieniem. Metodykę zabiegu zaczerpnięto z medycyny ludowej, której głównym kierunkiem wykorzystania baniek było leczenie przeziębień, grypy na zasadzie zwiększania odporności organizmu. Obecnie bańkę wykorzystuje się również zwalczając cellulit, rozstępy czy inne problemy kosmetyczne. Masaż z jej wykorzystaniem stosuje się także w dolegliwościach mięśniowych bądź też w celu zwalczania bólów kręgosłupa.

Masaż relaksacyjny to idealny sposób na zmęczenie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Szybkie tempo życia, codzienne troski i problemy, ciągłe napięcie psychiczne – wszystko to sprawia, że czujemy się przemęczeni i pozbawieni energii. W takiej chwili dobry masaż relaksacyjny leczy obolałe i napięte mięśnie, a także jest prawdziwą przyjemnością dla ciała i dla ducha. Masowanie sprawia, że można się w pełni odprężyć, choć na chwilę zapomnieć o kłopotach i nabrać energii tak potrzebnej do codziennego funkcjonowania. Stosuje się go również po to, by pozbyć się uporczywych bólów, zapobiec kontuzjom i wspomagać rehabilitację. Dodatkowo wpływa na nasz wygląd – można dzięki niemu kształtować sylwetkę i przyspieszać proces spalania tłuszczu.

Prowadzący: Radosław Kobyłecki
Fizjoterapeuta pracuje w Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie. Od 2015 własna firma z dojazdem do klienta. Współpracuje ze stowarzyszeniem A TACY SAMI – prowadzi zajęcia na basenie, rehabilitację w wodzie, zajęcia metodą Hallwicka.

Masaż gorącą czekoladą z nutą oleju kokosowego (50 min.)

18 marca (niedziela), godz. 9:00 – 12:50
Cena: 65 zł, kod: 17czekolada, 18czekolada

Czekolada znana jest ze swojego wpływu na psychikę i zmysły. Poprawia samopoczucie i humor, działa wręcz antydepresyjnie pobudzając organizm do produkcji endorfin – organizm człowieka wydziela je, gdy jesteśmy szczęśliwi lub zakochani. Masaż czekoladą działa na wszystkie zmysły i oferuje niepowtarzalne odczucia. A na zakończenie – niespodzianka dla każdej Pani!

Wskazania do zabiegu:
• nadmiar tkanki tłuszczowej,
• wszystkie formy cellulitu,
• utrata jędrności i przedwczesne starzenie się skóry,
• osłabienie skóry podczas diet odchudzających,
• skóra zanieczyszczona, zmęczona, szara,
• w trakcie kuracji wyszczuplającej,
• odnowa biologiczna,
• złe samopoczucie związane ze stresem.

Poprzez delikatną stymulację punktów energetycznych zabieg przywraca równowagę przepływu energii, pobudza siły witalne, zmniejsza napięcie i stresy, a także:
– poprawia napięcie i jędrność,
– nadaje cerze zdrowy, ładny koloryt,
– odpręża mięśnie twarzy, szyi i karku,
– przywraca równowagę psychiczną,
– daje uczucie relaksu i odprężenia.

Uwaga! – Aromat czekolady utrzymuje się przez 24 godziny i działa jak mocny afrodyzjak :)

Wymagania: ręcznik i klapki

Prowadzący: Przemysław Kłosiński
Jego zainteresowanie masażami zaczęło się pod koniec lat 90., zaczął szkolić się pod okiem doktora Romana Aleksandrowicza. Zaczął zdobywać nowe doświadczenia w dziedzinie masaży ayurvedyjskich, szkolił się w dziedzinie anatomii człowieka na zajęciach technik terapii manualnych z zakresu kręgosłupa i stawów obwodowych, uczestniczył w zajęciach masażu SHANTALA (masaż niemowląt) oraz kobiet ciężarnych zdobywając tym samym nowe doświadczenie i kolejne dyplomy.

Masaż PeLoHa

18 marca (niedziela), godz. 10:00 – 17:50
Cena: 50 zł, kod: 18peloha

Masaż Peloha – jest to niezwykle oryginalny rodzaj masażu, autorska metoda Australijczyka Alana Earle oparta na wielu latach jego praktyki i poszukiwań. Zawiera elementy masażu klasycznego, polinezyjskiego, techniki Bowena, refleksologii, terapii polarity, reiki, kryształowej terapii, akupresury oraz pracy z meridianami. PeLoHa przynosi pokój, miłość, harmonię ciału i duszy, przypominając jednocześnie o tym, co w życiu jest najważniejsze i do czego warto dążyć. Intencją masażu jest powrót do prawdziwej natury życia, której przeznaczeniem jest:
PEACE – pokój, LOVE – miłość, HARMONY – harmonia

Prowadząca:
Monika Warcholik
Dyplomowana kosmetyczka. Od 2012 roku prowadzi mobilny gabinet kosmetyczny, w którym zajmuje się kosmetyką i masażami. Certyfikat z masażu Peloha uzyskała w 2010 roku. W 2012 i 2013 brała udział w warsztatach masażu Peloha z samym twórcą masażu Alanem Earle.

Hipnoterapia (2 h)

18 marca (niedziela), godz. 12:30 – 19:00
Cena: 100 zł, kod: 18hipnoza

Zapraszamy na indywidualną sesję hipnotyczną, na której możesz zmienić jakość swojego życia. Hipnoza umożliwia skuteczne pozbycie się bólu, nałogu tytoniowego, alkoholizmu, fobii i lęków, depresji, problemów z wagą, zachowań kompulsywnych, stresu i wielu innych. W przypadku zainteresowana sesją, prosimy również (poza zapisaniem się na konkretną godzinę) o indywidualny kontakt na email: monikaerkens@o2.pl lub tel. 506 156 789, by dowiedzieć się, jakie wymagania należy spełnić przed spotkaniem.

Prowadzący: Monika Erkens
Absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, ukończyła kurs OMNI Hypnosis Training Center, konsultantka Totalnej Biologii, słuchaczka Studium Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu na kierunku naturopata. Na co dzień prowadzi własną firmę, buduje Dom Zdrowienia na miarę XXI wieku z holistycznym podejściem do człowieka. Prywatnie mama czwórki dzieci, fanka edukacji wolnościowej, niepokorna dusza uwielbiająca przekraczać granice, które wydają się nie do przekroczenia.

Masaż olejowo – pilingujący Udvartana

18 marca (niedziela), godz. 14:00 – 17:50
Cena: 65 zł, kod: 18udvartana

Zmysłowy, antycellulitowy oraz pilingujący masaż całego ciała za pomocą naturalnego oleju i proszku o niepowtarzalnym zapachu i efektownym działaniu. A na zakończenie masażu – niespodzianka dla każdej Pani!

Wymagania: ręcznik i klapki

Prowadzący: Przemysław Kłosiński
Jego zainteresowanie masażami zaczęło się pod koniec lat 90., zaczął szkolić się pod okiem doktora Romana Aleksandrowicza. Zaczął zdobywać nowe doświadczenia w dziedzinie masaży ayurvedyjskich, szkolił się w dziedzinie anatomii człowieka na zajęciach technik terapii manualnych z zakresu kręgosłupa i stawów obwodowych, uczestniczył w zajęciach masażu SHANTALA (masaż niemowląt) oraz kobiet ciężarnych zdobywając tym samym nowe doświadczenie i kolejne dyplomy.

Warsztaty grupowe

Zabawka dla kota – warsztat szydełkowania

18 marca (niedziela), godz. 9:30 – 11:30
Cena: 25 zł, kod: 18kot

Zabawka dla kociego pupilka wykonana szydełkiem. Konieczna jest znajomość podstaw szydełka: łańcuszka i słupka.

Prowadząca: Agnieszka Byszkowska
Artysta plastyk, prowadzi zajęcia z dziećmi i dorosłymi w CK „Muza”.

Żeby schudnąć trzeba jeść! Jak schudłam 40 kg nie czując głodu

18 marca (niedziela), godz. 9:30 – 11:30
Cena: 10 zł, kod: 18dieta

Obalimy mit, że dieta to tylko wyrzeczenia, jałowe potrawy i głód. Będąc na diecie można jeść smacznie, treściwie i trwale pozbyć się nadwagi. Poznamy kilka ciekawych przepisów i usłyszymy sprawdzone porady.

Prowadzący: Edyta Niedźwiedzka
Prowadzi blog „Zdrowe jedzenie – zdrowsza ja”. Promuje zdrowe jedzenie bez diet cud i wspomagaczy.

Jak (prze)żyć z nastolatkiem? Warsztat z użyciem kart metaforycznych

18 marca (niedziela), godz. 10:00 – 12:00
Cena: 35 zł, kod: 18życie

Warsztaty są dedykowane rodzicom, którzy mają w sobie gotowość do przyjrzenia się swojej relacji z nastoletnim dzieckiem. W trakcie zajęć uczestnik ma okazję poznać główne przyczyny tzw. „niewłaściwych” zachowań swojego dziecka i znaleźć odpowiedź na pytanie, które z tych przyczyn dotyczą jego sytuacji. Zajęcia odwołują się do gordonowskiej koncepcji wychowania bez porażek jak również do koncepcji wychowania skoncentrowanego na rozwiązaniach. Praca odbywa się z wykorzystaniem kart metaforycznych – terapeutycznego narzędzia stymulującego kreatywność i komunikację. Celem warsztatu jest wgląd w swoją rodzicielską postawę i sposób budowania relacji z nastoletnim dzieckiem oraz podjęcie próby wypracowania rozwiązań sytuacji wychowawczych identyfikowanych przez uczestnika jako trudne.

Prowadzący: dr Daria Zielińska- Pękał
Pracownik naukowy w Katedrze Pedagogiki Społecznej na Uniwersytecie Zielonogórskim, pedagog, certyfikujący się terapeuta w nurcie skoncentrowanym na rozwiązaniach, założycielka Pomocowni – gabinetu
krótkoterminowej terapii dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych (www.pomocownia.pl).

Boże, spraw żebym kupiła tylko to, po co tu przyszłam!

18 marca (niedziela), godz. 10:00 – 12:00
Cena: 40 zł, kod: 18zakupy

Głód kupowania nie służy spokojowi ducha i zdrowiu psychicznemu. Podczas warsztatu zostanie poruszona tematyka nadmiernego konsumpcjonizmu, problemów z nadwagą, marnowania żywności, spadku kondycji finansowej. Zachęcimy do rozsądnego kupowania przedmiotów, do skoncentrowania na mniej konsumpcyjnych relacjach międzyludzkich i innej formy spędzania wolnego czasu.

Prowadzący: Pani Dorota Janczak–Udała
Absolwentka technologii żywności, studiów podyplomowych – psychodietetyka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, ukończyła też Akademię Dietetyki. Żywnością i żywieniem zajmuje się już prawie 30 lat.

Warsztat metody Somayog i Techniki Alexandra – Zdrowy kręgosłup i pełny oddech

18 marca (niedziela), godz. 11:00 – 15:00
Cena: 30 zł, kod: 18somayog

Zajęcia w formie warsztatowo – wykładowej. Prezentacja technik usuwania napięć mięśniowych, sposoby zmiany niekorzystnych nawyków ruchowych i posturalnych, ćwiczenia oddechowe, metody autoterapii w oparciu o metodę Somayog i Technikę Alexandra. Zapraszamy także osoby o ograniczonej sprawności fizycznej lub w zaawansowanym wieku, ale w przypadku poważnych komplikacji zdrowotnych prosimy o konsultację mejlową.

Wymagania: mata lub koc, mała poduszka (jasiek), ew. pasek do jogi (niekoniecznie)

Prowadząca: Inga Schorowska
Mgr rehabilitacji, nauczycielka Techniki Alexandra certyfikowana przez Alexander Technique International (ATI).

Bokwa fitness

18 marca (niedziela), godz. 12:00 – 12:50
Cena: 20 zł, kod: 18bokwa

Bokwa to połączenie elementów kick boxingu („bo”) z elementami afrykańskiego tańca wojennego, wywodzącego się z kultury Kwaito („kwa”). Każdy trening opiera się na kombinacji liter, figur, numerów oraz znaków amerykańskiego języka migowego. Bokwa to ćwiczenia bardzo żywiołowe, dynamiczne (przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej oraz modelowanie sylwetki, a, żeby je wykonywać, nie potrzeba specjalnej sprawności fizycznej. Zajęcia organizowane we współpracy z Fitareną.

Prowadzący: Angelika Marciniak
Instruktora fitness, która zaraża optymizmem i pozytywnym nastawieniem, a do wspólnych zajęć potrafi zachęcić nawet najbardziej opornych. Specjalizuje się w prowadzeniu dynamicznych, skocznych, poprawiających kondycję oraz samopoczucie zajęć, które wydzielają mnóstwo pozytywnej energii oraz poprawiają sprawność fizyczną. Na jej zajęciach będzie: głośno, skocznie, krzykliwie, z pewnością odnajdziesz siebie.

Naszywka – haft typu Punch Needle

18 marca (niedziela), godz. 12:00 – 14:00
Cena: 25 zł, kod: 18haft

Punch Needle to haft dla każdego. Zdecydowanie można go polecić zarówno osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze światem rękodzieła, jak i zaawansowanym hafciarkom, które pragną dać oczom odpocząć i zrelaksować się przy płynnym ruchu igły przebijającej tkaninę Puncha. Rękodzieło artystyczne może przybierać najróżniejsze formy, a każda zamiłowana hafciarka doskonale wie, jak ogromne pole manewru daje igła, nić i kawałek materiału. W przypadku haftu typu Punch nie będziemy za pomocą nitki tworzyć krzyżyków ani zliczać ich na podstawie schematu. Jedyne, co jest potrzebne, by wykonać naprawdę ciekawy haft, to ścieg po ściegu przepychać nić na wylot tkaniny, tak aby po drugiej stronie tworzyła małe pętelki, które w efekcie przypominają mięciutki dywanik frotte.

Prowadząca: Agnieszka Byszkowska
Artysta plastyk, prowadzi zajęcia z dziećmi i dorosłymi w CK „Muza”.

Mapa rodzinnych relacji – o sile genogramów

18 marca (niedziela), godz. 12:30 – 15:30
Cena: 40 zł, kod: 18mapa

Genogram to mapa relacji i powiązań w rodzinie ilustrująca związki między krewnymi. To system kodów informujących o wizji życia rodzinnego jakie dana osoba otrzymała od swojej rodziny, wskazujących prawdopodobne przyczyny jej aktualnej sytuacji życiowej. Genogramy posiadają wartość terapeutyczną i uwalniającą. Na warsztaty zapraszamy osoby chcące nauczyć się rysowania genogramów, jak również mające gotowość do dokonania pierwszego wglądu w strukturę swojej rodziny, jak i identyfikacji relacji między członkami rodziny. Celem warsztatów jest nabycie nowej umiejętności (wykonywanie i odczytywanie genogramów) oraz uruchomienie refleksji nad zasobami tkwiącymi w rodzinie, mitami i wzorcami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Może się to okazać cenną drogą do zrozumienia problemów doświadczanych przez dane rodziny.

Warsztat składa się z 3 części:
1) poznanie zasad tworzenia genogramów (zapoznanie z kodami); poznanie celów i korzyści ich wykonywania
2) wykonywanie swojego rodzinnego genogramu
3) próba interpretacji własnego genogramu.

Prowadzący: dr Daria Zielińska- Pękał
Pracownik naukowy w Katedrze Pedagogiki Społecznej na Uniwersytecie Zielonogórskim, pedagog, certyfikujący się terapeuta w nurcie skoncentrowanym na rozwiązaniach, założycielka Pomocowni – gabinetu
krótkoterminowej terapii dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych (www.pomocownia.pl).

Salasation – zmysłowy fitness

18 marca (niedziela), godz. 13:00 – 14:00
Cena: 20 zł, kod: 18salsation

Salsation to połączenie treningu funkcjonalnego i różnych stylów tanecznych pochodzących z najgorętszych stron świata – salsy, reggae, samby, flamenco i wielu innych. Ma na celu nie tylko rozruszać ciało, ale także zrelaksować umysł i poradzić sobie z nagromadzonym stresem. Każda choreografia to oddzielna historia, która stwarza okazję do pokazania swoich emocji i wyrażenia siebie poprzez ruch.Zajęcia organizowane we współpracy z Fitareną.

Prowadzący: Angelika Marciniak
Instruktora fitness, która zaraża optymizmem i pozytywnym nastawieniem, a do wspólnych zajęć potrafi zachęcić nawet najbardziej opornych. Specjalizuje się w prowadzeniu dynamicznych, skocznych, poprawiających kondycję oraz samopoczucie zajęć, które wydzielają mnóstwo pozytywnej energii oraz poprawiają sprawność fizyczną. Na jej zajęciach będzie: głośno, skocznie, krzykliwie, z pewnością odnajdziesz siebie.

Piękne paznokcie oznaką zdrowia

18 marca (niedziela), godz. 13:30 – 14:30
Cena: 10 zł, kod: 18paznokcie

Jak rozpoznać, czy dzieje się coś złego w naszym organizmie, obserwując wygląd swoich paznokci? Choroby, zła dieta, nieprawidłowości w pielęgnacji dłoni i paznokci to problemy, które zostaną poruszone podczas tego spotkania. Poznamy również suplementy i odżywki do paznokci, a na uczestniczki czekają niespodzianki.

Prowadzący: Agnieszka Mazur
Szkoleniowiec, trener. W zawodzie kosmetyczki od 17 lat, właściciel salonu kosmetycznego w którym m.in. leczy się paznokcie, jest to pierwszy i na razie jedyny salon partnerski firmy Victoria Vynn w Lubinie.

Dietoterapia w chorobach tarczycy

18 marca (niedziela), godz. 15:00 – 17:00
Cena: 40 zł, kod: 18tarczyca

Nowatorska dietoterapia chorób tarczycy – leczenie chorób: hashimoto, nadczynność, niedoczynność, opracowana o najnowsze badania naukowe. Szczegółowy program: patogeneza i dietoterapia chorób tarczycy, dieta i suplementacja w autoimmunologicznych schorzeniach tarczycy, a także w nadczynności i niedoczynności tarczycy. Warsztat skierowany jest zarówno do osób, których schorzenia te dotyczą, jak i osób zainteresowanych w/w tematem.

Prowadzący: Dorota Janczak–Udała
Absolwentka technologii żywności, studiów podyplomowych – psychodietetyka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, ukończyła też Akademię Dietetyki. Żywnością i żywieniem zajmuje się już prawie 30 lat.

Joga i mięśnie dna miednicy

18 marca (niedziela), godz. 15:30 – 16:30
Cena: 20 zł, kod: 18joga

Niewydolność mięśni dna miednicy doskwiera wielu kobietom w różnym wieku. Problemy urologiczno–ginekologiczne i bóle kręgosłupa to niektóre z objawów niewydolności tych mięśni. Dzięki ćwiczeniom mięśni dna miednicy zyskamy stabilizację ciała, pozbędziemy się bólów kręgosłupa i zyskamy komfort w życiu codziennym.

Prowadzący: Ewa Barańska
Absolwentka AWF we Wrocławiu, instruktor rekreacji ruchowej fitness – ćwiczenia psychofizyczne wg jogi Iyengara – uprawnienia uzyskała na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Swoją wiedzę pogłębiała na warsztatach prowadzonych przez Tomasza Lisa, Leszka Mioduchowskiego, Macieja Wieloboba, dr. Ravi Javalgekar. Pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego i gimnastyki korekcyjnej. Prowadzi zajęcia ruchowe na Uniwersytecie Senioralnym.

Joga w biurze

18 marca (niedziela), godz. 17:00 – 18:00
Cena: 20 zł, kod: 18biuro

Współczesność wymusza na nas siedzący tryb życia, który nie wpływa korzystnie na kondycję kręgosłupa, bioder i kolan. Nieprawidłowa postawa ciała, którą utrzymujemy przez większość dnia, a często nawet i w nocy, może być przyczyną wielu schorzeń i złego samopoczucia. Choć „zasiedzenia” trudno jest uniknąć, w trosce o zdrowie warto zadbać o ruch i relaks rozluźniający napięte mięśnie choćby przez kilka minut podczas przerwy w pracy. Zaprezentujemy ćwiczenia, które możesz wykonać przy biurku w pracy.

Prowadzący: Ewa Barańska
Absolwentka AWF we Wrocławiu, instruktor rekreacji ruchowej fitness – ćwiczenia psychofizyczne wg jogi Iyengara – uprawnienia uzyskała na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Swoją wiedzę pogłębiała na warsztatach prowadzonych przez Tomasza Lisa, Leszka Mioduchowskiego, Macieja Wieloboba, dr. Ravi Javalgekar. Pracuje jako nauczyciel wychowania fizycznego i gimnastyki korekcyjnej. Prowadzi zajęcia ruchowe na Uniwersytecie Senioralnym.

Warsztaty dla rodzica z dzieckiem

Dar rzeki Fly – teatrzyk Kamishibai

18 marca (niedziela), godz. 14:30 – 16:30
Cena: 30 zł/para, kod: 18teatrzyk

Za pomocą magicznej skrzynki i pięknych obrazów, przenosimy się w inne rejony świata. Dandai, najpiękniejsza dziewczyna na wyspie, musi samotnie wychować synka. Przez lata ciężkiej pracy na twarzy Papuaski pojawiają się zmarszczki, a włosy stają się siwe. Któregoś dnia Dandai wybiera się nad Rzekę, aby ta zwróciła jej młodość i piękno. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem. Bajka ukazuję piękną relację między rodzicem a dzieckiem. W drugiej części zajęć uczestnicy spróbują swoich sił w pracach plastycznych – tworzeniu tradycyjnych papuaskich rysunków.

Prowadzący: Michalina Kupper
Uczestniczka Rowerowego Jamboree – sztafety z Polski do Japonii na etapie Turcja-Irak-Iran, nominowana do Kolosów za podróż po Papui Nowej Gwinei. Miłośniczka ulicznych historii. Rozdarta między morzem a górami. Fanka lokalnej kuchni. Kocha Bliski Wschód i Oceanię. Twórca autorskich warsztatów etnograficznych dla dzieci i młodzieży. Pedagog, przedsiębiorca, instruktor ZHR.