Wystawy

Jeśli masz ciekawe fotografie, które chciałbyś pokazać szerokiej publiczności, zgłoś się do nas – zorganizujemy wystawę! Informacje pod nr tel. 502 507 263 lub mail: plastykckmuza@gmail.com

POLECAMY:

X lat Jesieni Teatralnej – Teatr w Lubinie

Fotografia – forma stała – wystawa zewnętrzna

„Ulotność” – Teresa Kępowicz

Teresa Kępowicz urodziła się i mieszka w Karpaczu, w domu, który własnoręcznie zaprojektowała. Mieliśmy okazję odwiedzić artystkę w jej pracowni, która również mieści się w tym niezwykłym miejscu. Oczarował nas widok z okna i osobowość malarki, osoby pełnej empatii i ciepła, która czekała na nas z kawą i pysznym ciastem. Pani Teresa studiowała malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, w pracowni doc. Mariana Wołczuka. Zajmuje się głównie malarstwem sztalugowym. W jej obrazach można podziwiać mistyczne piękno przyrody, z którą ma kontakt na co dzień. W 1994 r. zdobyła nagrodę w konkursie z okazji 150-lecia Kościółka Wang w Karpaczu. Jej obrazy publiczność miała okazję podziwiać na wielu wystawach krajowych i zagranicznych. W roku 2006 i 2012 autorka została nagrodzona przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego – „Za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury”. Udało się jej zaskarbić sympatię śp. Tadeusza Różewicza, do którego wierszy namalowała cykl obrazów. Pokażemy je Państwu niebawem.

„Symbolizm, utajone myśli duchowe ale także kunszt wykonania stanowią o bliskości malarstwa Teresy Kępowicz z tradycją dawnego malarstwa. Subtelność dotknięć pędzla artystki nadaje jej pracom charakteru zjawiskowego, podkreśla ulotność przedstawionych momentów z życia natury. Charakterystyczne jest pomijanie szczegółów rzeczywistości: całość zatopiona w migotliwym świetle, ukazuje jedynie to, co najistotniejsze…Artystka posiadła umiejętność wyobrażenia czegoś, co wydawałoby się umyka możliwościom malarstwa: zatrzymania w obrazie czasu, chwili, która właśnie przemija…” Joanna Mielech

Jej niezwykłe dzieła możemy podziwiać w Klubie Pod Muzami w dniach 1 – 30 listopada. Może ktoś z Państwa zechce mieć u siebie obraz artystki? Informacje u obsługi Klubu.

Pokoje wyobraźni

„(…) Pokój nie może być prawdziwym, tzn. istniejącym w naszym czasie – ponieważ ma to być pokój w PAMIĘCI, we WSPOMNIENIU, który ustawiamy ciągle na nowo (…). Musi tu skapitulować wszelka próba logicznej analizy.” T.Kantor, Notatki do spektaklu Wielopole, Wielopole, 1980 r.

Autor – Iza Bartosińska zaprasza do lektury obrazu-ściany pod nazwą Pokoje Wyobraźni w foyer Centrum Kultury „Muza”. Obraz ten, jako namiastka czy może zapowiedź scenografii teatralnej, ma za zadanie wprowadzić Państwa w terytoria kreatywnego, interaktywnego spotkania, które pomoże nam odkryć osobiste związki z mikro- i makrokosmosem. Jest tu pewna ukryta chronologia zdarzeń (spróbujcie poszukać jej sami), jest rytm form-przedmiotów w przestrzeni pozbawionej horyzontu, pojawiają się rozliczne struktury i faktury, a w kolorystyce wszechobecne złoto ma przypominać, że nosimy w sobie potencjał pełni… Zachęcam do otwierania ksiąg, wertowania, czytania ukrytych tekstów, dotykania, zaglądania w zakamarki, a nade wszystko… do odwiedzenia swoich Pokoi wyobraźni!

Forma stała – hol kinowy na parter