Wystawy

Jeśli masz ciekawe fotografie, które chciałbyś pokazać szerokiej publiczności, zgłoś się do nas – zorganizujemy wystawę! Informacje pod nr tel. 502 507 263 lub mail: plastykckmuza@gmail.com

POLECAMY:

Kolonia w fotografii – Eleonore Klein, Gerhard Becker, Uwe Winterfeld

Prezentujemy Państwu jedno z najbardziej znanych miast w Niemczech – Kolonię – pięknie rozpostartą nad rzeką Ren. To największe miasto w Nadrenii Północnej – Westfalii. Ma ono około miliona mieszkańców różnych narodowości i pochodzenia. Kolonia słynie z wielu zabytków, a w szczególności z gotyckiej katedry św. Piotra i Najświętszej Marii Panny. Najwyższa katolicka świątynia na świecie to jednocześnie najważniejszy kościół Niemiec, przez dziesięć lat najwyższy budynek świata. Świątynię wznoszono z trachytu, skały wulkanicznej sprowadzanej Renem z nieodległych gór Siebengebirge (Siedmiogórze) koło Bonn. Potężne, ponad 157-metrowej wysokości wieże widać z daleka, ale najlepszy widok jest z drugiej strony Renu. I wcale nie psuje go potężny kolejowy Most Hohenzollernów, też zresztą zabytkowy. Katedra jest jednym z najbardziej znanych przykładów gotyku w Europie.

Miasto słynie także z wielkich kościołów romańskich, pięknych muzeów, a także bogatego życia kulturalnego. Tradycja i nowoczesność splatają się w życiu mieszkańców – obok starych budowli tętni życiem przemysł, tereny wystawowe odwiedza wielu gości. Wystawa prezentuje piękno tego historycznego miasta oraz jego współczesne oblicze w obiektywie fotografików. Autorami fotografii są uznani fotograficy z Grupy Hardtberg w Bonn: Eleonore Klein, Gerhard Becker i Uwe Winterfeld, którzy wcześniej prezentowali już swoje prace w Polsce.

Mamy nadzieję, że zdjęcia zachęcą Państwa do odwiedzenia tego pięknego miasta, tym bardziej, że ich autorzy przysłali nam plany Kolonii w polskiej wersji językowej.

Eleonore Klein (65 lat)
Fotografuje od ponad 30 lat. Zajmuje się fotografią miejską i architektoniczną oraz cyfrowym przetwarzaniem obrazów. Swoje prace pokazuje na forach fotograficznych i na wystawach w Niemczech i za granicą.

Gerhard Becker (67 lat)
Zajmuje się od wielu lat fotografią przyrodniczą i krajobrazową, ostatnio dokumentacyjną. Swoje prace autorskie prezentuje na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Niemczech i za granicą.

Uwe Winterfeld (69 lat)
Swoje pierwsze fotograficzne doświadczenia zdobywał już w wieku 15 lat. Fotografia podróżnicza i przemysłowa to jego obecne zainteresowania. Dokumentuje zagraniczne podróże, prezentując je potem na prelekcjach
i wystawach w Niemczech i za granicą.


Zapraszamy w dniach 7 maja – 6 czerwca do Galerii na piętrze, wstęp wolny.

Pokoje wyobraźni

„(…) Pokój nie może być prawdziwym, tzn. istniejącym w naszym czasie – ponieważ ma to być pokój w PAMIĘCI, we WSPOMNIENIU, który ustawiamy ciągle na nowo (…). Musi tu skapitulować wszelka próba logicznej analizy.” T.Kantor, Notatki do spektaklu Wielopole, Wielopole, 1980 r.

Autor – Iza Bartosińska zaprasza do lektury obrazu-ściany pod nazwą Pokoje Wyobraźni w foyer Centrum Kultury „Muza”. Obraz ten, jako namiastka czy może zapowiedź scenografii teatralnej, ma za zadanie wprowadzić Państwa w terytoria kreatywnego, interaktywnego spotkania, które pomoże nam odkryć osobiste związki z mikro- i makrokosmosem. Jest tu pewna ukryta chronologia zdarzeń (spróbujcie poszukać jej sami), jest rytm form-przedmiotów w przestrzeni pozbawionej horyzontu, pojawiają się rozliczne struktury i faktury, a w kolorystyce wszechobecne złoto ma przypominać, że nosimy w sobie potencjał pełni… Zachęcam do otwierania ksiąg, wertowania, czytania ukrytych tekstów, dotykania, zaglądania w zakamarki, a nade wszystko… do odwiedzenia swoich Pokoi wyobraźni!

Forma stała – hol kinowy na parter