Wystawy

Jeśli masz ciekawe fotografie, które chciałbyś pokazać szerokiej publiczności, zgłoś się do nas – zorganizujemy wystawę! Informacje pod nr tel. 502 507 263 lub mail: plastykckmuza@gmail.com

POLECAMY:

Anna Pechytiak – MULTI COOLTI – malarstwo, grafika, ceramika

Zapraszamy w dniach 14 kwietnia – 31 maja do Restauracji Pod Muzami , wstęp wolny.

Janusz M. Pawlikowski – Wielki kraj w małym obiektywie – Chiny 2014-2016

Od autora: „W latach 1985 – 2008 sześciokrotnie przebywałem w Indiach, trzykrotnie w Japonii, Malezji, na Syberii, niejako „okrążając” Chiny w trakcie moich podróży, jednakże „Kraj Środka” jak nazywają go sami Chińczycy, udało mi się odwiedzić po raz pierwszy dopiero w roku 2014. Nie żałuję – ciągle pozostaję pod ogromnym wrażeniem, z jednej strony, dowodów starej cywilizacji oraz kultury, a z drugiej niesamowitego rozwoju we wszystkich prawie dziedzinach życia jaki się ostatnio w tym kraju dokonał, a który to rozwój doprowadził Chiny do pozycji największej gospodarki świata”.

Janusz M. Pawlikowski – emerytowany profesor zwyczajny Politechniki Wrocławskiej, światowej klasy specjalista z zakresu fizyki półprzewodników. Fotografuje od wielu lat, ma na koncie kilkanaście wystaw, w fotografii interesuje go głównie portret i krajobraz.

Zapraszamy w dniach 29 marca – 4 maja do Galerii Na Piętrze, wstęp wolny.

Wystawa fotograficzna „Wyjście z formy”

Wystawa fotografii ukazujących rzeczywistość w zaskakujący i bardzo subiektywny sposób. Prezentowane zdjęcia powstały w 2012 i 2013 roku w „warunkach domowych”. Ideą projektu autorek jest zaangażowanie widza do współtworzenia treści prezentowanych prac oraz ukazanie wieloznacznej natury pojęć i rzeczy. Autorki-fotografki, Magdalena Chabasińska i Marta Czerniawska, lubinianki, można spotkać, porozmawiać i „wykorzystać” zawodowo w urokliwym miejscu Aparat i Sesja w Lubinie.

Zapraszamy w dniach 23 marca – 30 kwietnia do Galerii Na Piętrze, wstęp wolny.

Piękno 2016

Zapraszamy do obejrzenia kolejnej odsłony cyklicznego Konkursu Fotograficznego „Piękno 2016” , organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Lubinie.

Forma stała, Taras Restauracji Pod Muzami, wstęp wolny.

Pokoje wyobraźni

„(…) Pokój nie może być prawdziwym, tzn. istniejącym w naszym czasie – ponieważ ma to być pokój w PAMIĘCI, we WSPOMNIENIU, który ustawiamy ciągle na nowo (…). Musi tu skapitulować wszelka próba logicznej analizy.” T.Kantor, Notatki do spektaklu Wielopole, Wielopole, 1980 r.

Autor – Iza Bartosińska zaprasza do lektury obrazu-ściany pod nazwą Pokoje Wyobraźni w foyer Centrum Kultury „Muza”. Obraz ten, jako namiastka czy może zapowiedź scenografii teatralnej, ma za zadanie wprowadzić Państwa w terytoria kreatywnego, interaktywnego spotkania, które pomoże nam odkryć osobiste związki z mikro- i makrokosmosem. Jest tu pewna ukryta chronologia zdarzeń (spróbujcie poszukać jej sami), jest rytm form-przedmiotów w przestrzeni pozbawionej horyzontu, pojawiają się rozliczne struktury i faktury, a w kolorystyce wszechobecne złoto ma przypominać, że nosimy w sobie potencjał pełni… Zachęcam do otwierania ksiąg, wertowania, czytania ukrytych tekstów, dotykania, zaglądania w zakamarki, a nade wszystko… do odwiedzenia swoich Pokoi wyobraźni!

Forma stała – hol kinowy na parter