Wystawy

Jeśli masz ciekawe fotografie, które chciałbyś pokazać szerokiej publiczności, zgłoś się do nas – zorganizujemy wystawę! Informacje pod nr tel. 502 507 263 lub mail: plastykckmuza@gmail.com

POLECAMY:

Wystawy malarska Grupy Trzy Kolory

Zapraszamy do obejrzenia niezwykłej wystawy malarskiej Grupy Trzy Kolory, kończącej sezon 2018/2019. Trzy Kolory działa przy Centrum Kultury „Muza” od 2013r. zajęcia prowadzi plastyk Agnieszka Byszkowska. Chętne osoby, które chcą malować zapraszamy do dołączenia do grupy. Zaczynamy 23 września, spotykamy się w każdy poniedziałek od godziny 15:00 w sali 213.

Zapraszamy w dniach 25 czerwca – 31 sierpnia, Klub Pod Muzami, wstęp wolny

Grupa trzy Kolory:
Regina Suchecka
Agnieszka Gryglewicz
Jadwiga Skiba-Skibowa
Joanna Szymczak
Barbara Marcinkowska
Emilia Wieczorek
Weronika Wrona
Kuba Ponikowski
Agnieszka Byszkowska

Lasy w Niepodległej Polsce

Zapraszamy do obejrzenia wystawy „Lasy w Niepodległej Polsce” przedstawiającej historię lasów od rozbiorów Polski do współczesności. Ostatni dział prezentuje historię mundurów leśnych. Wystawa zorganizowana przez Nadleśnictwo Żmigród pod patronatem Dyrektora RDLP we Wrocławiu Adama Płakseja z okazji 100-ej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Zapraszamy w dniach 2 – 31 lipca do Galerii na piętrze. Otwarcie wystawy odbędzie się w poniedziałek 15 lipca o godz. 10:00, wstęp wolny.

Pokoje wyobraźni

„(…) Pokój nie może być prawdziwym, tzn. istniejącym w naszym czasie – ponieważ ma to być pokój w PAMIĘCI, we WSPOMNIENIU, który ustawiamy ciągle na nowo (…). Musi tu skapitulować wszelka próba logicznej analizy.” T.Kantor, Notatki do spektaklu Wielopole, Wielopole, 1980 r.

Autor – Iza Bartosińska zaprasza do lektury obrazu-ściany pod nazwą Pokoje Wyobraźni w foyer Centrum Kultury „Muza”. Obraz ten, jako namiastka czy może zapowiedź scenografii teatralnej, ma za zadanie wprowadzić Państwa w terytoria kreatywnego, interaktywnego spotkania, które pomoże nam odkryć osobiste związki z mikro- i makrokosmosem. Jest tu pewna ukryta chronologia zdarzeń (spróbujcie poszukać jej sami), jest rytm form-przedmiotów w przestrzeni pozbawionej horyzontu, pojawiają się rozliczne struktury i faktury, a w kolorystyce wszechobecne złoto ma przypominać, że nosimy w sobie potencjał pełni… Zachęcam do otwierania ksiąg, wertowania, czytania ukrytych tekstów, dotykania, zaglądania w zakamarki, a nade wszystko… do odwiedzenia swoich Pokoi wyobraźni!

Forma stała – hol kinowy na parter