Wystawy

Jeśli masz ciekawe fotografie, które chciałbyś pokazać szerokiej publiczności, zgłoś się do nas – zorganizujemy wystawę! Informacje pod nr tel. 502 507 263 lub mail: plastykckmuza@gmail.com

POLECAMY:

Batik – Elżbieta Kochan

Elżbieta Kochan – mieszka i tworzy w Lubinie. W 1997 r. ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu, otrzymując dyplom ukończenia z wyróżnieniem w pracowni Jacka Jagielskiego. Zajmuje się rzeźbą, rysunkiem, malarstwem oraz pracą dydaktyczną. Prowadzi pracownię plastyczną dla dzieci i młodzieży w Młodzieżowym Domu Kultury w Lubinie.

Prace z batiku zaprezentowane na wystawie powstały w 2019 r. Batik to technika malarska polegająca na kolejnym nakładaniu wosku i kąpieli tkaniny w barwniku, który farbuje jedynie miejsca nie zamaskowane warstwą wosku. Dla uzyskania specjalnych efektów proces woskowania i farbowania można powtarzać wielokrotnie. Wzory na tkaninie, najczęściej bawełnianej, uzyskuje się przez pokrywanie płótna gorącym woskiem. Używa się do tego pędzla, patyczka, szpatułki i tjantingu (przyrządu do malowania na tkaninach). Następnie tkaninę zanurza się w zimnej kąpieli barwiącej. Miejsca pokryte woskiem pozostają niezabarwione. Po wysuszeniu można nałożyć kolejną woskową fazę wzoru i ponownie barwić w ciemniejszym barwniku. Czynność tę powtarza się wielokrotnie. Po wykonaniu projektowanego wzoru tkaninę prasuje się przez biały papier. Batik to technika wykonywana przez pokolenia, najbardziej popularna w Malezji i Indonezji .

Wybrane wystawy i konkursy:

1997 – udział w konkursie im. Marii Dakowicz, ASP Poznań

1998 – „RYSUNEK”, indywidualna wystawa – Klub FILAR w MDK Lubin
„Promocje Młodych 97”, PGS Legnica, udział w finale konkursu

1999 – „RYSUNEK I RZEŹBA”, Ośrodek Kultury Wzgórze Zamkowe Lubin, wystawa indywidualna

Wyróżnienie honorowe w dziale rzeźba, „KONFRONTACJE” Centrum
2000 – udział w wystawie pokonkursowej Ogólnopolskiego konkursu „KONFRONTACJE 2000” w Lesznie

2001 – „POSZUKIWANIA” wystawa indywidualna, Galeria CK „MUZA” w Lubinie
V Wystawa Artystów Euroregionu Nysa, Muzeum regionalne w Jaworze, Görlitz, Turnov
Udział w finale IV Biennale Małych Form Malarskich w Toruniu
Udział w wystawie pokonkursowej, Galeria Sztuki „WOZOWNIA” w Toruniu

2002 – „PŁASZCZYZNA PRZESTRZEŃ I COŚ POMIĘDZY”, Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Głogowie

2012 – „IV Lubińskie Biennale Sztuki”, Ośrodek Kultury Wzgórze Zamkowe Lubin

2017 – „VI Lubińskie Biennale Sztuki”, Ośrodek Kultury Wzgórze Zamkowe Lubin

2018 – „Keramik – Stahl”, Stadhalle Gersfeld-Niemcy
„CERAMIKA I STAL” wystawa w galerii ”TKALNIA” w Zielonej Górze

2019 – wystawa „BATIK”, Galeria Sztuki i Miejsce Spotkań „Ślimak” we Wrocławiu
„KERAMOS”- indywidualna wystawa rzeźby w Galerii Zamkowej w Lubinie

Zapraszamy w dniach 4 – 29 września do Klubu Pod Muzami, wstęp wolny. Wernisaż z udziałem zespołu DeKret odbędzie się 13 września o godz. 18.00 w Klubie Pod Muzami, wstęp wolny

Pokoje wyobraźni

„(…) Pokój nie może być prawdziwym, tzn. istniejącym w naszym czasie – ponieważ ma to być pokój w PAMIĘCI, we WSPOMNIENIU, który ustawiamy ciągle na nowo (…). Musi tu skapitulować wszelka próba logicznej analizy.” T.Kantor, Notatki do spektaklu Wielopole, Wielopole, 1980 r.

Autor – Iza Bartosińska zaprasza do lektury obrazu-ściany pod nazwą Pokoje Wyobraźni w foyer Centrum Kultury „Muza”. Obraz ten, jako namiastka czy może zapowiedź scenografii teatralnej, ma za zadanie wprowadzić Państwa w terytoria kreatywnego, interaktywnego spotkania, które pomoże nam odkryć osobiste związki z mikro- i makrokosmosem. Jest tu pewna ukryta chronologia zdarzeń (spróbujcie poszukać jej sami), jest rytm form-przedmiotów w przestrzeni pozbawionej horyzontu, pojawiają się rozliczne struktury i faktury, a w kolorystyce wszechobecne złoto ma przypominać, że nosimy w sobie potencjał pełni… Zachęcam do otwierania ksiąg, wertowania, czytania ukrytych tekstów, dotykania, zaglądania w zakamarki, a nade wszystko… do odwiedzenia swoich Pokoi wyobraźni!

Forma stała – hol kinowy na parter