Wystawy

Jeśli masz ciekawe fotografie, które chciałbyś pokazać szerokiej publiczności, zgłoś się do nas – zorganizujemy wystawę! Informacje pod nr tel. 502 507 263 lub mail: plastyk@ckmuza.pl

POLECAMY:

W kręgu Śnieżki – Piotr Krzaczkowski

Piotr Krzaczkowski jest laureatem Grand Prix XX Biennale Fotografii Górskiej 2018 r. Fotografią zajmuje się już od czasów studenckich. Najpierw była to fotografia analogowa, później cyfrowa. Drugim ważnym elementem, który na to wpływa jest miejsce pracy zawodowej, czyli obserwatorium Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej im. Tadeusza Hołdysa na Śnieżce 1.602 m n.p.m w Karkonoszach. Od ponad 25 lat jest bardzo często w tych górach. Jest to właściwie jego drugi dom. Obserwuje i dokumentuje zachodzące zjawiska meteorologiczne.

Zapraszamy w dniach 8 stycznia – 1 marca do Klubu Pod Muzami, wstęp wolny.
Finisaż 1 marca, godz. 12:00, sala kameralna (podczas Spotkania z Ludźmi Gór)

Pokoje wyobraźni

„(…) Pokój nie może być prawdziwym, tzn. istniejącym w naszym czasie – ponieważ ma to być pokój w PAMIĘCI, we WSPOMNIENIU, który ustawiamy ciągle na nowo (…). Musi tu skapitulować wszelka próba logicznej analizy.” T.Kantor, Notatki do spektaklu Wielopole, Wielopole, 1980 r.

Autor – Iza Bartosińska zaprasza do lektury obrazu-ściany pod nazwą Pokoje Wyobraźni w foyer Centrum Kultury „Muza”. Obraz ten, jako namiastka czy może zapowiedź scenografii teatralnej, ma za zadanie wprowadzić Państwa w terytoria kreatywnego, interaktywnego spotkania, które pomoże nam odkryć osobiste związki z mikro- i makrokosmosem. Jest tu pewna ukryta chronologia zdarzeń (spróbujcie poszukać jej sami), jest rytm form-przedmiotów w przestrzeni pozbawionej horyzontu, pojawiają się rozliczne struktury i faktury, a w kolorystyce wszechobecne złoto ma przypominać, że nosimy w sobie potencjał pełni… Zachęcam do otwierania ksiąg, wertowania, czytania ukrytych tekstów, dotykania, zaglądania w zakamarki, a nade wszystko… do odwiedzenia swoich Pokoi wyobraźni!

Forma stała – hol kinowy na parter