Wystawy

Jeśli masz ciekawe fotografie, które chciałbyś pokazać szerokiej publiczności, zgłoś się do nas – zorganizujemy wystawę! Informacje pod nr tel. 502 507 263 lub mail: plastykckmuza@gmail.com

POLECAMY:

Joanna Schendziołek – Fotografia artystyczna „Oczami wyobraźni”

Joanna Schendziołek – wychowała się w Lubinie, w rodzinie górniczej. Podczas studiów mieszkała i pracowała we Wrocławiu. Mając 24 lata zamieszkała w Niemczech. Tam zaczęła się jej prawdziwa przygoda ze sztuką. Początkowo malowała obrazy i uwieczniała swoich bliskich na kliszy fotograficznej. Z czasem postanowiła połączyć te dwie dziedziny i zajęła się fotografią artystyczną. Uwielbia portret i krajobrazy. Łącząc je w swoich pracach stara się opowiadać pewien rodzaj historii. Dzięki udziałowi w konkursach fotograficznych jej zdjęcia brały udział w kilku wystawach pokonkursowych. W lipcu 2017 r. jedna z jej prac znalazła się w czasopiśmie Digital Photo Photoshop. Jest marzycielką, ale i realistką. Na co dzień matką i żoną.

Zapraszamy w dniach 17 marca – 14 maja, Klub Pod Muzami, wstęp wolny

Pokoje wyobraźni

„(…) Pokój nie może być prawdziwym, tzn. istniejącym w naszym czasie – ponieważ ma to być pokój w PAMIĘCI, we WSPOMNIENIU, który ustawiamy ciągle na nowo (…). Musi tu skapitulować wszelka próba logicznej analizy.” T.Kantor, Notatki do spektaklu Wielopole, Wielopole, 1980 r.

Autor – Iza Bartosińska zaprasza do lektury obrazu-ściany pod nazwą Pokoje Wyobraźni w foyer Centrum Kultury „Muza”. Obraz ten, jako namiastka czy może zapowiedź scenografii teatralnej, ma za zadanie wprowadzić Państwa w terytoria kreatywnego, interaktywnego spotkania, które pomoże nam odkryć osobiste związki z mikro- i makrokosmosem. Jest tu pewna ukryta chronologia zdarzeń (spróbujcie poszukać jej sami), jest rytm form-przedmiotów w przestrzeni pozbawionej horyzontu, pojawiają się rozliczne struktury i faktury, a w kolorystyce wszechobecne złoto ma przypominać, że nosimy w sobie potencjał pełni… Zachęcam do otwierania ksiąg, wertowania, czytania ukrytych tekstów, dotykania, zaglądania w zakamarki, a nade wszystko… do odwiedzenia swoich Pokoi wyobraźni!

Forma stała – hol kinowy na parter