Wystawy

Jeśli masz ciekawe fotografie, które chciałbyś pokazać szerokiej publiczności, zgłoś się do nas – zorganizujemy wystawę! Informacje pod nr tel. 502 507 263 lub mail: plastykckmuza@gmail.com

POLECAMY:

„Słowa Dusz” – malarstwo Kobiecy Krąg

„Słowa Dusz” to obrazy malowane kobiecą Duszą. To cykl obrazów, które powstały podczas spotkań w Kobiecym Kręgu. Każde spotkanie to inny temat przewodni, inna energia, inne emocje. Ile kobiet, tyle odsłon, odcieni kobiecości, ocean doświadczeń i różne historie. Inne i takie same w swojej wrażliwości, potrzebie piękna i wyrażania Siebie. Z tego pragnienia powstały obrazy, nasycone energią tego, co było na ten moment w sercach i dłoniach, które bezpośrednio przenosiły na płótno wszystko bez podziału i plasowania na „dobre” i na „złe”. „Słowa Dusz” to obrazy malowane Sobą, wyrażające radość, smutek, gniew, tęsknotę, ból, miłość czy ekscytację. Kalejdoskop uczuć, wewnętrzne krajobrazy, światło i cień. Pełnia, która jest w nas. Pełnia, którą same jesteśmy.

Autorki obrazów:
– Agnieszka Zamojska
– Joanna Gandziarska Sułecka
– Agnieszka Otto
– Alicja Pawlak
– Anna Kuczyńska
– Barbara Marcinkowska
– Ewelina Skibińska Jonczys
– Agnieszka Hałas
– Gabriela Dukielska
– Magdalena Wodziczko
– Anna Gąsecka
– Joanna Ciastoń
– Anna Rak
– Katarzyna Szymczak
– Aldona Bodasińska
– Wioleta Durkalec
– Marta Tkaczyk
– Marta Oraczko
– Katarzyna Lisowska
– Marta Jaskółka
– Anna Migas

Zapraszamy w dniach 15.03 – 15.04 do Klubu Pod Muzami, wstęp wolny.

Nauka spadania

Pokoje wyobraźni

„(…) Pokój nie może być prawdziwym, tzn. istniejącym w naszym czasie – ponieważ ma to być pokój w PAMIĘCI, we WSPOMNIENIU, który ustawiamy ciągle na nowo (…). Musi tu skapitulować wszelka próba logicznej analizy.” T.Kantor, Notatki do spektaklu Wielopole, Wielopole, 1980 r.

Autor – Iza Bartosińska zaprasza do lektury obrazu-ściany pod nazwą Pokoje Wyobraźni w foyer Centrum Kultury „Muza”. Obraz ten, jako namiastka czy może zapowiedź scenografii teatralnej, ma za zadanie wprowadzić Państwa w terytoria kreatywnego, interaktywnego spotkania, które pomoże nam odkryć osobiste związki z mikro- i makrokosmosem. Jest tu pewna ukryta chronologia zdarzeń (spróbujcie poszukać jej sami), jest rytm form-przedmiotów w przestrzeni pozbawionej horyzontu, pojawiają się rozliczne struktury i faktury, a w kolorystyce wszechobecne złoto ma przypominać, że nosimy w sobie potencjał pełni… Zachęcam do otwierania ksiąg, wertowania, czytania ukrytych tekstów, dotykania, zaglądania w zakamarki, a nade wszystko… do odwiedzenia swoich Pokoi wyobraźni!

Forma stała – hol kinowy na parter