Wystawy

Jeśli masz ciekawe fotografie, które chciałbyś pokazać szerokiej publiczności, zgłoś się do nas – zorganizujemy wystawę! Informacje pod nr tel. 502 507 263 lub mail: plastykckmuza@gmail.com

POLECAMY:

„Graficiarze” – SP nr 14 w Lubinie

Zapraszamy na wystawę „Graficiarzy” – uczniów Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie. Dzieci uczęszczające na zajęcia plastyczno – graficzne uczestniczyły w projekcie zrealizowanym dzięki wsparciu finansowemu ze Starostwa Powiatowego w Lubinie. Dzięki różnorodnym technikom, dzieci zapoznały się z materiałami, z którymi nie miały dotąd kontaktu i ich nietypowymi zastosowaniami. Całość odbyła się na zasadzie twórczego poznania poprzez zabawę. Na wystawie prezentowane są prace wykonane przez dzieci różnymi technikami: malarstwo, linoryt, frotaż, powertex, kolograf.

Zapraszamy w dniach 9 – 23 marca do Restauracji Pod Muzami, wstęp wolny.

Piękno 2016

Zapraszamy do obejrzenia kolejnej odsłony cyklicznego Konkursu Fotograficznego „Piękno 2016” , organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Lubinie.

Forma stała, Taras Restauracji Pod Muzami, wstęp wolny.

Pokoje wyobraźni

„(…) Pokój nie może być prawdziwym, tzn. istniejącym w naszym czasie – ponieważ ma to być pokój w PAMIĘCI, we WSPOMNIENIU, który ustawiamy ciągle na nowo (…). Musi tu skapitulować wszelka próba logicznej analizy.” T.Kantor, Notatki do spektaklu Wielopole, Wielopole, 1980 r.

Autor – Iza Bartosińska zaprasza do lektury obrazu-ściany pod nazwą Pokoje Wyobraźni w foyer Centrum Kultury „Muza”. Obraz ten, jako namiastka czy może zapowiedź scenografii teatralnej, ma za zadanie wprowadzić Państwa w terytoria kreatywnego, interaktywnego spotkania, które pomoże nam odkryć osobiste związki z mikro- i makrokosmosem. Jest tu pewna ukryta chronologia zdarzeń (spróbujcie poszukać jej sami), jest rytm form-przedmiotów w przestrzeni pozbawionej horyzontu, pojawiają się rozliczne struktury i faktury, a w kolorystyce wszechobecne złoto ma przypominać, że nosimy w sobie potencjał pełni… Zachęcam do otwierania ksiąg, wertowania, czytania ukrytych tekstów, dotykania, zaglądania w zakamarki, a nade wszystko… do odwiedzenia swoich Pokoi wyobraźni!

Forma stała – hol kinowy na parter