Wystawy

Jeśli masz ciekawe fotografie, które chciałbyś pokazać szerokiej publiczności, zgłoś się do nas – zorganizujemy wystawę! Informacje pod nr tel. 502 507 263 lub mail: plastykckmuza@gmail.com

POLECAMY:

Rafał Zienkiewicz – Fantasy

Rafał Zienkiewicz – urodzony i zamieszkały w Lubinie; zawodowo zajmuje się Ochroną Środowiska (absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu). Pasjonat fotografii; „kronikarz” zmian, rozwoju naszego miasta. Fantastyka jest jednym z ulubionych tematów jego prac. Zdjęcia o różnej tematyce można obejrzeć pod adresem www.foto-strefa.eu

23 września – 9 października, Galeria na piętrze

Monika Dymek – emotions exhibition – malarstwo akrylowe

Co łączy zupę pomidorową z popcornem? Preferencje smakowe są indywidualne dla każdego człowieka – dokładnie tak, jak sztuka. Wszystko rozbija się w życiu o to, co nami kieruje, czyli emocje. Maluję to, co czuję.

18 września – 8 października, Restauracja Pod Muzami
Finisaż: 6 października (piątek), godz. 18:00, Restauracja Pod Muzami

Piękno 2016

Zapraszamy do obejrzenia kolejnej odsłony cyklicznego Konkursu Fotograficznego „Piękno 2016” , organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Lubinie.

Forma stała, Taras Restauracji Pod Muzami, wstęp wolny.

Pokoje wyobraźni

„(…) Pokój nie może być prawdziwym, tzn. istniejącym w naszym czasie – ponieważ ma to być pokój w PAMIĘCI, we WSPOMNIENIU, który ustawiamy ciągle na nowo (…). Musi tu skapitulować wszelka próba logicznej analizy.” T.Kantor, Notatki do spektaklu Wielopole, Wielopole, 1980 r.

Autor – Iza Bartosińska zaprasza do lektury obrazu-ściany pod nazwą Pokoje Wyobraźni w foyer Centrum Kultury „Muza”. Obraz ten, jako namiastka czy może zapowiedź scenografii teatralnej, ma za zadanie wprowadzić Państwa w terytoria kreatywnego, interaktywnego spotkania, które pomoże nam odkryć osobiste związki z mikro- i makrokosmosem. Jest tu pewna ukryta chronologia zdarzeń (spróbujcie poszukać jej sami), jest rytm form-przedmiotów w przestrzeni pozbawionej horyzontu, pojawiają się rozliczne struktury i faktury, a w kolorystyce wszechobecne złoto ma przypominać, że nosimy w sobie potencjał pełni… Zachęcam do otwierania ksiąg, wertowania, czytania ukrytych tekstów, dotykania, zaglądania w zakamarki, a nade wszystko… do odwiedzenia swoich Pokoi wyobraźni!

Forma stała – hol kinowy na parter