Wystawy

Jeśli masz ciekawe fotografie, które chciałbyś pokazać szerokiej publiczności, zgłoś się do nas – zorganizujemy wystawę! Informacje pod nr tel. 502 507 263 lub mail: plastykckmuza@gmail.com

POLECAMY:

Plakat i afisz teatralny – Najwybitniejsze dzieła Tadeusza Różewicza

Zapraszamy do oglądania wystawy, która pochodzi ze zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu. Plakaty i afisze teatralne gromadzone przez Tadeusza Różewicza zostały przekazane Muzeum przez rodzinę po śmierci Poety. Na wystawie możemy zobaczyć anonse największych dzieł T. Różewicza takie jak: „Białe małżeństwo”, „Akt przerwany”, „Stara kobieta wysiaduje”, „Pułapka” i inne. Dramaty były wystawiane m. in. w Teatrze na Woli w Warszawie, w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, we Wrocławskim Teatrze Współczesnym, w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi, w Theater De Brakke Grond w Amsterdamie i Maxim Gorki Theater w Berlinie.

Zapraszamy w dniach 4 listopada – 2 grudnia, Galeria Na Piętrze, wstęp wolny.

Teresa Kępowicz – Malarstwo

Wystawa „Zawsze fragment” Teresy Kępowicz jest zwieńczeniem nowatorskiego, interdyscyplinarnego przedsięwzięcia – bezpośredniego zestawienia malarstwa i poezji, mającego na celu wzmocnienie doznań i emocji u odbiorcy. Zestawiając swoje malarstwo z poezją Tadeusza Różewicza (1921-2014), Teresa Kępowicz pragnie dowieść, że sztuki te nie tylko istnieją obok siebie, ale też ich wzajemne przenikanie się i uzupełnianie tworzy nową wartość.

Wybór utworów do projektu o Dolnym Śląsku nie jest przypadkowy. Ma on uświadomić odbiorcy fakt fizycznej obecności wybitnego poety, dramaturga i prozaika w tym regionie i podkreślić jego związek z Karkonoszami i Dolnym Śląskiem. Jest to hołd złożony poecie, który swoją twórczością sprawił, iż kultura polska zakorzeniła się w Karkonoszach równie głęboko jak niemiecka.

Zapraszamy w dniach 1 października – 30 listopada do Klubu Pod Muzami, wstęp wolny.

Pokoje wyobraźni

„(…) Pokój nie może być prawdziwym, tzn. istniejącym w naszym czasie – ponieważ ma to być pokój w PAMIĘCI, we WSPOMNIENIU, który ustawiamy ciągle na nowo (…). Musi tu skapitulować wszelka próba logicznej analizy.” T.Kantor, Notatki do spektaklu Wielopole, Wielopole, 1980 r.

Autor – Iza Bartosińska zaprasza do lektury obrazu-ściany pod nazwą Pokoje Wyobraźni w foyer Centrum Kultury „Muza”. Obraz ten, jako namiastka czy może zapowiedź scenografii teatralnej, ma za zadanie wprowadzić Państwa w terytoria kreatywnego, interaktywnego spotkania, które pomoże nam odkryć osobiste związki z mikro- i makrokosmosem. Jest tu pewna ukryta chronologia zdarzeń (spróbujcie poszukać jej sami), jest rytm form-przedmiotów w przestrzeni pozbawionej horyzontu, pojawiają się rozliczne struktury i faktury, a w kolorystyce wszechobecne złoto ma przypominać, że nosimy w sobie potencjał pełni… Zachęcam do otwierania ksiąg, wertowania, czytania ukrytych tekstów, dotykania, zaglądania w zakamarki, a nade wszystko… do odwiedzenia swoich Pokoi wyobraźni!

Forma stała – hol kinowy na parter