12.04.2023 : 68. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – Eliminacje Miejskie

Zapraszamy do udziału w 68. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. Pierwszy etap konkursu, który ma charakter otwarty jest przeznaczony dla młodzieży ze szkół średnich, studentów, dorosłych i seniorów. Jak zawsze zmagania odbędą się w czterech turniejach: recytatorskim, „wywiedzionego ze słowa”, teatru jednego aktora i poezji śpiewanej.

OKR odbywa się pod patronatem i przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest to konkurs wieloetapowy, którego finałem są zmagania na szczeblu ogólnopolskim. Jego laureatami było wielu znanych polskich aktorów, m.in. Janusz Gajos, Jan Englert, Magdalena Cielecka, Marek Kondrat, Michał Żebrowski. Z OKR narodziły się zarówno konkursy tematyczne, obejmujące określony krąg literacki lub zasięg czasowy, jak też nurt teatrów jednego aktora i poezji śpiewanej.

Pełny tekst regulaminu oraz karty zgłoszeń są dostępne na stronie www.tkt.art.pl

Zgłoszenia przyjmujemy do 6 kwietnia 2023 r. Eliminacje miejskie odbędą się 12 kwietnia (środa) 2023 o godz. 10:00 w małej sali Centrum Kultury MUZA w Lubinie. Przesłuchania są otwarte i bezpłatne dla publiczności.

Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy na adres: e-mail: konkursy@ckmuza.pl (preferowany) lub w pokoju 202.


plakat

Comments are closed.