12 VII – 26 VIII : Taneczne wakacje ze Szkołą Tańca Carmen

Dla pasjonatów tańca, dla osób dbających o figurę, dla fajnego spędzenia wolnego czasu, dla lubiących się uczyć nowych rzeczy i dla… Pani oraz dla Pana. Jest wiele powodów dla których w lipcu i sierpniu warto przyjść na naukę tańca do Centrum Kultury “Muza”. Do zobaczenia.

Warsztaty poprowadzi Agnieszka Wójcik, właścicielka szkoły tańca Carmen, tancerka wszechstronna – zaczynała od Studium Baletowego, później jej serce skradło Flamenco i Belly Dance, a także rytmy latynoskie. Może i Ty dasz się zarazić i zaczniesz przygodę z tańcem.

LIPIEC
1 tydzień 12-16 lipiec: Tango orientalne (technika i choreografia)
2 tydzień 19-23 lipiec: Bachata LejDis (technika i choreografia)
3 tydzień 26-30 lipiec: Pop Belly Dance (technika i choreografia do utworu „Ya Habibi”)

SIERPIEŃ
1 tydzień 2-6 sierpień: Shakira Belly Dance (tańcz jak Shakira)
2 tydzień 9-13 sierpień: Bachata LejDis (technika i choreografia)
3 tydzień 16-20 sierpień: Flamenco dla początkujących (Seviliana)
4 tydzień 23-26 sierpień: Flamemco dla zaawansowanych (Tientos)

Godziny: 19:00 – 20:30, sala 119

Koszt: 100 (zł za jeden wybrany warsztat), 180 zł ( przy zakupie dwóch warsztatów), 250 zł (przy zakupie trzech warsztatów), 300 zł (przy zakupie czterech warsztatów)

Zapisy: 785 932 612, szkola@carmentaniec.pl

Oriental tango – niesamowite połączenie dynamicznego, pełnego namiętności Tanga oraz zmysłowego, delikatnego i bardzo kobiecego tańca brzucha. Zapraszamy na warsztat z nauką choreografii opartej na ruchach zaczerpniętych zarówno z tanga jak i tańca orientalnego. Nastrojowa muzyka z orientalnym akcentem wprowadzi nas w do świata pełnego pasji i emocji, w którym taniec przestaje być wyłącznie tańcem…

Bachata LejDis – zmysłowy taniec prosto z gorącej Dominikany. Bachata Lady Styling skierowana jest do wszystkich Pań, które chciałyby poznać jeden z najbardziej kobiecych styli tańca który sprawi, że Twój ruch będzie jeszcze bardziej zmysłowy i sensualny! Bachata Solo to świetna okazja aby rozwinąć ekspresję i zmysłowość w tańcu, nauczyć się jak eksponować kobiecy wdzięk i energię. Wspólnie popracujemy nad elementami wzbogacającymi ruch oraz nad gibkością ciała.

Bachata Solo – idealne zajęcia dla kobiet kochających latynoskie klimaty oraz chcących pracować nad swoją gracją i techniką tańca. Poczuj się kobieco, daj się ponieść dominikańskiej energii!

Arabic Pop – niekonwencjonalne połączenie belly dance z tańcem nowoczesnym. Bardzo popularny styl tańczony w klubach i wykorzystywany w teledyskach (Shakira, Beyonce). Zatańczymy do hitu muzycznego Ya Habibi.

Shakira Belly Dance Style – chcesz zatańczyć w rytm najlepszych hitów? Zapisz się na warsztaty i tańcz jak Shakira. Shakira Belly czyli inaczej Shakira Style, to nowoczesny taniec brzucha a zarazem gorące układy taneczne inspirowane teledyskami Shakiry. W rytmie jej największych hitów będziemy tańczyć zalotnie, seksownie i energicznie. To recepta na świetny humor i zrzucanie zbędnych kilogramów!

Flamenco dla początkujących – (zacznij przygodę z Flamenco od Seviliany). Seviliana to piękny element folkloru z południa Hiszpanii, który do dzisiaj ma wielu swoich miłośników. Jest bardzo znanym i chętnie wykonywanym tańcem w Andaluzji. Seviliana składa się z właśnie z czterech części, a każda z nich ma swoją symbolikę odnoszącą się do spotkania dwóch osób. I tak, w pierwszej części zaczynają one kurtuazyjny dialog, w drugiej nawiązują bliższą relację, w trzeciej kłócą się, a w czwartej wybaczają sobie i się godzą (ich relacja staje się przez to głębsza i trwalsza). Sevillana to popularny taniec, rodem z Andaluzji, głęboko zakorzeniony w kulturze hiszpańskiej. To również pogodny utwór ludowy o tej samej nazwie, który pod pozorem prostych i łatwych dla ucha tekstów dotyka jednocześnie bardzo głębokich treści. Od dziesiątków lat, sevillanas są wszechobecne w całej Andaluzji, w małych wsiach i miasteczkach oraz dużych miastach z Sewillą na czele. Tańczono je na dziedzińcach kamienic (tzw. patios), podwórkach (tzw. corrales) czy na arystokratycznych salonach (en las aristocráticas tertulias de salón). Największe święta po dziś dzień nie mogą się bez nich obejść. Sevillanas tańczy się podczas wszelkich fiest i romerías czyli świąt, pielgrzymek i odpustów. Można zetknąć się z nimi nawet we współczesnych dyskotekach!

Tientos (flamenco, poziom zaawansowany) – styl wywodzący się z grupy tangos, w rytmie na 4, jeden z podstawowych we flamenco, dość wolny i nostalgiczny w charakterze. Tradycyjne piosenki Tientos (letras) wydają się być żałosne, sentymentalne, mówią o braku miłości, rozczarowaniu, bólu i zemście. Tancerze starają się uchwycić ten nastrój w swoich solówek.

Nauka spadania

Comments are closed.