26 – 27 VI : XIII Lubińskie Warsztaty Gospel

Po raz kolejny Kościół Chrześcijan Baptystów zaprasza wszystkich mieszkańców na warsztaty gospel, które odbędą się w sobotę 26 czerwca w „Muzie”. Poprowadzi je lubiński wokalista Piotr Łopaciński (autor tekstów i kompozytor, wydał swój solowy album „Serca Rytm”) oraz Daniel Cebula – Orynicz (finalista 6. Edycji programu The Voice of Poland). Do uczestnictwa w warsztatach organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy lubią śpiewać. Koszt udziału w warsztatach: 60 zł. Rezultaty warsztatów będzie można poznać podczas Koncertu Finałowego, który odbędzie się 27 czerwca o godz. 17:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury „Muza”.

Zapisy i szczegółowe informacje dostępne:
– na stronie organizatora: www.logoslubin.com
– email: z_hanaczewski@poczta.onet.pl
– tel. 504 619 490

_

Piotr Łopaciński – wokalista poruszający się w gatunkach takich jak soul, gospel, R&B. Swój warsztat wokalny doskonalił pod okiem wybitnych specjalistów w zakresie emisji głosu dr hab. Bogumiły Tarasiewicz, mgr Robert Nakoneczny, mgr Zofii Grajnert, mgr Anny Piwowarczyk oraz Karen Gibson (Londyn). Jego zdolności, a także łatwość poruszania się w przeróżnych gatunkach muzycznych (soul, r&b, gospel, jazz, pop, musical, opera) zostały zauważone i docenione przez wykładowców, artystów z którymi współpracował jak i publiczność, którą licznie gromadzi na swoich koncertach i warsztatach. Jest zwycięzcą i zdobywcą złotych medali w kategorii Popular and Jazz Music na II Corfu International Festival w Grecji w 2018 oraz na międzynarodowym festiwalu Grand Prix of Nations 2017 w Rydze, w kategorii, Gospel, Spiritual, Music of Faith and Spirit! występując gościnnie i na zaproszenie zespołu Sienna Gospel Choir z Warszawy. Piotr Łopaciński posiada siedem solistycznych projektów muzycznych o różnorodnej tematyce. Współpracował i pracuje z takimi wokalistami jak: Filip Lato, Beata Bednarz, Kuba Badach, Grzegorz Wilk, Anna Serafińska, Andrzej Lampert, Patrycja Gola, Basia Gąsienica – Giewont, Wayne Ellington, Karen Gibson, John Tillery & Sacrifice, Junior Robinson, Elaine Simpson, pastor David Daniel i z wieloma innymi. Śpiewał pod batutą następujących dyrygentów: Siegfried Heinrich, Michael Stolle, Marcus Fischer. Podczas występów towarzyszą mu wybitni muzycy: Szymon Markiewicz, Dorota Zaziąbło, Konrad Kuchciak, Bartozzi Wojciechowski, Łukasz Sobczyk, Wojciech Gąsior, Radek Kuliś, Łukasz Zając i inni. Piotr jest również autorem tekstów i kompozytorem, czemu dał wyraz wydając m. in. swój solowy album „Serca Rytm”. Już podczas studiów wziął udział w nagraniach ścieżki dźwiękowej filmu „Happy Feet 2” oraz w programach radiowych i telewizyjnych. Występuje w Polsce i za granicą (Wielka Brytania, Niemcy, Węgry, Łotwa, Grecja). Wśród projektów muzycznych w ostatnim czasie wziął udział m. in. w produkcjach telewizyjnych programu TVP1 i TVP2 pt. „Świąteczny koncert życzeń”; przygotowywał zespół wokalny i brał udział w produkcji telewizyjnej TVP Kantaty „Totus Tuus – CałyM Twój” we Włocławku 2020; Festiwalu Psalmów Dawidowych w Kolbuszowej 2020; „XXIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Gospel w Gniewie 2019”, w upamiętniającym koncercie „Tribute to Aretha Franklin”. W Budapeszcie, gdzie obok m. in. „Black Gospel Star” (Holandia), „Shammak” (Nigeria), wystąpił w szeregach i solowych występach z warszawskim zespołem „Sienna Gospel Choir”, a także w Filharmonii Szczecińskiej. Piotr Łopaciński oprócz działalności solistycznej prowadzi również warsztaty wokalne dla zorganizowanych grup w Polsce i za granicą z zakresu emisji głosu, estetyki i stylistyki wokalnej w różnych grupach wiekowych i poziomie zaawansowania. Jego charyzmatyczna osobowość elektryzuje, wydobywając z uczestników to, co w nich najlepsze.

Daniel Cebula-Orynicz – absolwent wydziału jazzu w Katowicach. Doktorant Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jest wokalistą, kompozytorem, aranżerem, wykładowcą akademickim i trenerem zespołów wokalnych. Dyrygent warsztatów gospel, które odbywają się w całej Polsce. Współpracuje na stałe z chórami i zespołami wokalnymi w Polsce i za granicą. Występuje w produkcjach musicalowych Teatru Rozrywki w Chorzowie, w którym jest również korepetytorem wokalnym. Współpracował z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej, m. in. Marcinem Wyrostkiem, Edytą Górniak, Margaret, Natalią Kukulską, Stanisławem Soyką. Wystąpił gościnnie na kilku płytach. Jest finalistą 6. edycji programu The Voice of Poland, laureatem Grand Prix Festiwalu Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich ,,Pejzaż bez Ciebie”.


Zapraszamy na Koncert Finałowy 27 czerwca, godz. 17:00, sala widowiskowa
Bilety: 20 zł
Sprzedaż prowadzona jest zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami związanymi z Covid–19.

Nauka spadania

Comments are closed.