12 XII : #51sekundwkulturze – konkurs

31 października 2020 r. zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do konkursu #51sekundwkulturze. Otrzymaliśmy 58 filmów z całej Polski. W chwili obecnej trwają prace jury konkursowego, które potrwają do 30 listopada 2020 r. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród planujemy na dzień 12 grudnia 2020 r.


Tutaj można obejrzeć filmy, które startowały w ubiegłorocznej edycji konkursu:


Film pt. „Kultura wysoka”, który w 2019 roku zdobył nagrodę główną można obejrzeć tutaj:


Czym jest KULTURA? Co się pod tym słowem kryje? Co ją tworzy? Gdzie ją widać? Gdzie TY ją widzisz i jak postrzegasz? Powiedz nam i pokaż. To już druga edycja naszego konkursu. W pierwszej, zorganizowanej z okazji 50-lecia CK „Muza” udział wzięło 23 filmowców z całej Polski. Zbudowani tym faktem, postanowiliśmy kontynuować konkurs, dodając każdego roku 1 sekundę, zgodnie z tym ile lat ma nasz ośrodek. A zatem w tym roku zapraszamy do tworzenia filmów pod hasłem: #51sekundwkulturze. Nasza idea, którą jest pokazanie sposobów postrzegania i odbierania kultury pozostaje niezmienna. Jednak, ze względu pandemię, która zmieniła nasze życie we wszystkich jego aspektach, spodziewamy się również produkcji z nią związanych. Filmy realizowane mogą być w dowolnej konwencji i technice, nagrywane kamerą, aparatem, a także smartfonem i zapisane w używanych i ogólnodostępnych formatach. Liczymy na Waszą kreatywność.

Konkurs ma charakter otwarty i skierowany jest do osób dorosłych oraz młodzieży w wieku powyżej 15 lat. Nagrodą główną w konkursie jest 3.000 PLN, przewidziane są również nagrody dodatkowe oraz specjalna w kategorii „Kultura w czasach pandemii”.Zapraszamy do oglądania transmisji online:


Pliki do pobrania:
Regulamin – pobierz

Comments are closed.