4 – 5 XI : 17. Europejski Festiwal Filmowy INTEGRACJA TY I JA

Zapraszamy na pokaz 7-u filmów w ramach Europejskiego Festiwalu Filmowego INTEGRACJA TY I JA, którego celem jest integracja środowisk osób z niepełnosprawnością ze społeczeństwem poprzez prezentację filmów o tematyce, problemach i życiu osób z niepełnosprawnością.

4 listopada: środa – sala kameralna, wstęp wolny
12:00 > Europejski FF INTEGRACJA TY I JA > Na górze Tyrryry / Niewinność > sk / wstęp wolny
13:45 > Europejski FF INTEGRACJA TY I JA > Moje piękne miasto / Uścisków twoich mi potrzeba / Zobaczyć niepodległość / Żyłam z Tobą / Co zdarzy się jutro > sk / wstęp wolny

5 listopada: czwartek – sala kameralna, wstęp wolny
12:00 > Europejski FF INTEGRACJA TY I JA > Moje piękne miasto / Uścisków twoich mi potrzeba / Zobaczyć niepodległość / Żyłam z Tobą / Co zdarzy się jutro > sk / wstęp wolny
13:45 > Europejski FF INTEGRACJA TY I JA > Na górze Tyrryry / Niewinność > sk / wstęp wolny

Moje piękne miasto (My Beautiful City), reż. Elham Aghlari, Iran 2019, 29 min. (D)
Hamed Paak to upośledzony w stopniu lekkim trzydziestosiedmioletni ojciec i mąż. Potrzebuje pracy, by utrzymać rodzinę, ale w związku ze swoim stanem zdrowia nie jest odpowiednio wynagradzany. Z drugiej strony organizacja wspierająca osoby z niepełnosprawnością nie kwalifikuje go do pomocy z powodu lekkiej formy upośledzenia.

Plakat Scooby-Doo

Na Górze Tyrryry (On the Top Tyrryry), reż Renata Kijowska, Polska 2019, 60 min. (D)
Bez litości! – chłopaki jej nie cierpią. Na Górze, jak sami mówią, to „półnormalny” zespół, bo połowę składu społeczeństwo uważa za niepełnosprawną. Adam, Robert i Kris mają gdzieś swoje dolegliwości, bardziej zajmują ich zwykłe problemy: alkoholizm, kłopoty rodzinne czy bezrobocie. To żadne przeszkody, by zagrać na największym festiwalu rockowym w tej części Europy. Czy im się uda? Czy występ coś w ich życiu zmieni?

Plakat Scooby-Doo

Uścisków twoich mi potrzeba (I Need the Handshakes), reż. Andrej Kuciła, Polska 2020, 18 min. (D)
Gdzieś w dalekiej białoruskiej wsi, w niewielkim domu, 92-letnia Walentyna u kresu życia wertuje stare zeszyty córki. Wraz z nią wyruszamy w podróż przez nieznany świat człowieka, o którym „wszyscy zapomnieli”.

Plakat Scooby-Doo

Niewinność (Innocence), reż. Ben Reid, Wielka Brytania 2019, 19 min. (F)
Pracownik domu opieki ginie, spadając z wysokości. Wydaje się, że to okropny wypadek. Kiedy detektyw przesłuchuje młodego mężczyznę z zespołem Downa, który jest świadkiem wydarzenia, odkrywa, że zbrodnia jest bardziej szokująca, niż ktokolwiek sobie wyobraża.

Plakat Scooby-Doo

Zobaczyć niepodległość (To See Independence), reż. Piotr Jasiński, Polska 2020, 10 min. (D)
Niewidomy chłopak Wojtek maszeruje w narodowo-patriotycznym pochodzie z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Po drodze spotyka różnych uczestników marszu. Bohater chce na własnej skórze poczuć, czym w dzisiejszych czasach jest patriotyzm? Czym dla Polaków jest niepodległość? Wojtek dochodzi do wniosków, których wielu z nas – choć widzi – często nie dostrzega.

Plakat Scooby-Doo

Żyłam z tobą (I lived a Life with You), reż. Elena Martinez Santos, Hiszpania 2019, 15 min. (F)
Chloe zaczyna pracę jako pielęgniarka na oddziale hematologii onkologicznej. Jest przytłoczona nową sytuacją aż do momentu, gdy poznaje Laurę. Tę pacjentkę zapamięta na długo.

Plakat Scooby-Doo

Co zdarzy się jutro (What Happens Tomorrow), reż. Anastasia Shtandke, Rosja 2020, 13 min. (D)
Leisan przygotowuje się do Mistrzostw Europy w tenisie stołowym. Miłość rodziny i wsparcie bliskich przyjaciół pomagają jej opierać się stereotypom i odrzuceniu społeczeństwa. Matka Leisan chce za wszelką cenę pomóc córce w rozwijaniu talentu. Czy Leisan zdobędzie złoto w Mistrzostwach Europy w Finlandii?

Plakat Scooby-Doo


Plakat Scooby-Doo

Comments are closed.