4 IX : Lub Jazztet i Berenika Ziąber – Koncerty w Altanie

Lub Jazztet to zespół muzyków z Lubina, którzy z pasją realizują swoje marzenia, sięgając po brzmienia klasycznego jazzu. Każdy ma za sobą inną muzyczną i życiową drogę, każdy jest na innym etapie jednej i drugiej. Te drogi dziś się łączą. W obecnym składzie spotkali się w czasie wielkiej tęsknoty za muzyką graną na żywo. Doskonalą swoje umiejętności pod okiem i uchem trębacza, kompozytora, aranżera i pedagoga – Patrycjusza Gruszeckiego. Lubią razem grać. W tym roku wydali swój pierwszy album pt. „Łapacz snów”, który powstał z miłości i pasji do muzyki jazzowej. „Łapacz snów” to wędrówka po dźwięcznych obrazach, pełnych przestrzeni i kolorów. To niczym nie zmącony sen złożony z jedenastu różnych opowieści o ludziach, ich uczuciach i dążeniu do szczęścia. Sen o marzeniach, które trzeba spełniać każdego dnia, by czuć się wolnym i szczęśliwym. Będzie barwnie i różnorodnie repertuarowo.

W programie koncertu usłyszymy jazzowe standardy, polskie utwory w jazzowych aranżacjach oraz wybrane kompozycje z wydanej w marcu debiutanckiej płyty „Łapacz snów”. Z zespołem wystąpi gościnnie trębacz Łukasz Kłos.

Muzykom towarzyszy Berenika Ziąber, która wróciła z Wrocławia do swojego rodzinnego miasta, gdzie po latach spełnia dawne marzenia jako wokalistka. Koleje losu i pandemiczne czasy zaprowadziły ją na nowo do korzeni. Teatrolog, na co dzień project manager IT, niegdyś laureatka Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej oraz III nagrody międzynarodowego konkursu „Wieczór Piosenki Francuskiej” w Splicie.

Skład zespołu:
• Berenika Ziąber (vocal)
• Mirosław Sanecki (saksofon tenorowy)
• Łukasz Kłos – trąbka
• Konrad Stankiewicz (fortepian)
• Janusz Lewandowski (kontrabas)
• Jarosław Rybka (perkusja)

_

Zapraszamy 4 września 2022 (niedziela), godz. 18:00
Altana w Parku im. J. Piłsudskiego (za CK Muza), wstęp wolny

plakat
Fot.Paweł Gronowski

Comments are closed.