Edukacja Młode Horyzonty 2024/2025

Edukacja Młode Horyzonty (dotychczas pn. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej) to ogólnopolski projekt o wieloletniej tradycji, który powstał z myślą o edukacji filmowej młodych widzów. Ambitne, niekomercyjne kino, multimedialne prelekcje i materiały dydaktyczne – to wszystko czeka na uczniów i nauczycieli z przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Kino MUZA uczestniczy w nim od 2012 r.

W ramach wszystkich cykli zapraszamy na projekcje filmów, które pojawiły się w ostatnim czasie na ekranach kin, klasykę kinematografii, a także tytuły, które są dostępne w Polsce tylko w ramach tego projektu. Przygotowany program pozostaje w zgodzie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Jak to działa? Nauczyciele zapisują swoich uczniów na wybrany cykl i od października do kwietnia raz w miesiącu przychodzą wraz z nimi do kina (można zapisać się na cały rok lub tylko na wybrane miesiące). Przed każdym filmem odbywa się prelekcja poświęcona zagadnieniom poruszanym w filmie. Nauczyciele z wyprzedzeniem otrzymują mailem materiały dydaktyczne (informacje o filmie i reżyserze, scenariusze lekcji, karty pracy, etc.) do wykorzystania w szkole po obejrzeniu przez klasę filmu.

Cena biletu dla jednego ucznia: 12 zł. Każdej klasie przysługuje 10% darmowych biletów (opiekunowie – wstęp wolny). W karnecie na wszystkie 7 seansów od października 2024 r. do kwietnia 2025 r. bilet kosztuje 9 zł (karnet w cenie 63 zł można kupić tylko w październiku, do dnia seansu dla danej grupy wiekowej. W przypadku późniejszej rezygnacji z któregoś z seansów nie ma możliwości zwrotu pieniędzy).

Zapisy na rok szkolny 2024/2025 ruszyły 20 maja 2024 r.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.edukacja.mlodehoryzonty.pl
Formularz zgłoszeniowy: https://panel.nhef.pl/zgloszenie

W naszym kinie realizowane będą następujące cykle (prosimy o zwrócenie na to uwagi, ponieważ w całej Polsce dla każdej grupy wiekowej są różne cykle):

Przedszkole: „Poznajemy emocje”
SP klasy 1-3: „Filmowe sekrety”
SP klasy 4-6: „Świat filmu”
SP klasy 7-8: „Świat wartości”
Szkoły ponadpodstawowe: „Świat i my”

Katalogpobierz

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń!
Koordynator projektu: Beata Kurpińska, tel. 76 746 22 79 lub 664 933 546, email – kino@ckmuza.pl

plakat

plakat

Comments are closed.