NHEF 2021/2022

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to projekt o wieloletniej tradycji, który powstał z myślą o edukacji filmowej młodych widzów. Ambitne, niekomercyjne kino, multimedialne prelekcje i materiały dydaktyczne – to wszystko czeka na uczniów i nauczycieli z przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych w kinach realizujących projekt w ponad 80-u miastach w Polsce. Kino „Muza” uczestniczy w nim od 2012 r. Projekt został uhonorowany Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja młodego widza”. NHEF pozwalają na realizację różnych elementów podstawy programowej.

Jak to działa?
Nauczyciele zapisują swoich uczniów na wybrany cykl i od października do kwietnia raz w miesiącu przychodzą wraz z nimi do kina (można zapisać się na cały rok lub tylko na wybrane miesiące). Przed każdym filmem odbywa się prelekcja poświęcona zagadnieniom poruszanym w filmie. Nauczyciele z wyprzedzeniem otrzymują mailem materiały dydaktyczne (informacje o filmie i reżyserze, scenariusze lekcji, karty pracy, etc.) do wykorzystania w szkole po obejrzeniu przez klasę filmu.

Najważniejsze zmiany wprowadzone dla komfortu uczestników:
● możliwość realizowania projektu w wersji stacjonarnej, online lub hybrydowej
● swoboda w zmianie formy uczestnictwa ze stacjonarnego na online
(w przypadku ponownego zamknięcia kin lub decyzji o nauczaniu zdalnym)
● ograniczenie liczby osób na seansach stacjonarnych na sali kinowej
zgodnie z aktualnymi wytycznymi GIS
● realizacja indywidualnych seansów stacjonarnych dla jednej lub kilku klas z tej samej szkoły
z wideo prelekcjami i omówieniami filmów (zapisy po kontakcie z koordynatorem)

Cena biletu dla jednego ucznia: 10 zł. Każdej klasie przysługuje 10% darmowych biletów (opiekunowie – wstęp wolny). W karnecie na wszystkie 7 seansów od października 2021 r. do kwietnia 2022 r. bilet kosztuje 7 zł (karnet można kupić tylko w październiku, do dnia seansu dla danej grupy wiekowej.W przypadku późniejszej rezygnacji z któregoś z seansów nie ma możliwości zwrotu pieniędzy).

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.nhef.pl
Katalog: pobierz

Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń!
Koordynator projektu: Beata Kurpińska, tel. 76 746 22 79 lub 664 933 546, email – kino@ckmuza.pl

Nauka spadania

Zrealizowano przy wsparciu PISF
Molier