10.05.2023 : XXIX Dolnośląski Dziecięcy Konkurs Wokalny „O Złotą Nutkę” – Przesłuchania Konkursowe

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych z województwa dolnośląskiego do wzięcia udziału w naszym konkursie wokalnym. Obowiązują dwie grupy wiekowe:
– I grupa I – III klasa szkoły podstawowej,
– II grupa IV – VII klasa szkoły podstawowej.


Kalendarium konkursu:
• 7 maja 2023 (niedziela) – Termin nadsyłania nagrań video z wykonaniem piosenki
• 10 maja 2023 (środa) – Przesłuchania Jury – tryb zamknięty – bez obecności uczestników, ani widowni
• 12 maja 2023 (piątek) – Ogłoszenie listy Finalistów
• 4 czerwca 2023 (niedziela) – Koncert Finałowy – duża sala
– godz. 12:00 – występy Finalistów
– godz. 13:00 – „Kolorowa Ulica Sezamkowa”
– godz. 14:00 – ogłoszenie werdyktu Jury i wręczenie nagród

W konkursie mogą brać udział jedynie wokaliści – soliści. Należy skorzystać z profesjonalnego podkładu muzycznego lub akompaniamentu (maksymalnie 3-ch muzyków). W każdej kategorii wiekowej przyznane zostaną nagrody rzeczowe oraz statuetki (Złote, Srebrne i Brązowe Nutki) oraz wyróżnienia. Jury może podjąć decyzję o nieprzyznaniu którejś z nagród.

Zasady uczestnictwa:
1. Uczestnicy zgłaszają się indywidualnie lub przez ośrodki i domy kultury, szkoły, stowarzyszenia kulturalne, itp.
2. Z udziału w konkursie wyłączeni są laureaci Złotych Nutek z poprzedniej edycji.
3. Uczestnicy przygotowują 1 piosenkę i nagrywają video z jej wykonaniem (zapisanym w używanym i ogólnodostępnym formacie: mp4, MPEG, avi) bez montażu, w trybie ciągłym.
4. Zgłoszenie uczestnika Konkursu powinno zawierać dokładnie wypełnioną kartę zgłoszenia (koniecznie należy podać autorów słów i muzyki zgłaszanych utworów!).
5. Nagranie wraz z kartą zgłoszenia należy przesłać najpóźniej do 7 maja 2023 r. na adres: konkursy@ckmuza.pl lub dostarczyć osobiście do recepcji CK „Muza” w kopercie opisanej Konkurs „O Złotą Nutkę”, nagranie na nośniku typu pendrive).
6. Koncert Finałowy odbędzie się 4 czerwca 2023 r. o godz. 12:00 w dużej sali, część konkursowa będzie transmitowana online na kanale Youtube. Finaliści wystąpią na żywo, prezentując piosenkę, której nagranie przesłali na konkurs. Niemożność wzięcia udziału w finale skutkuje automatycznym usunięciem z listy finalistów.

Po występach finałowych zaprosimy Państwa na występ Teatru PRYM ART, pt. „Kolorowa Ulica Sezamkowa” – program interaktywny, która uświetni nasz finał. Po tym muzycznym show Jury odczyta protokół i poznamy zwycięzców tegorocznej edycji. Zostanie także przyznana Nagroda Publiczności! Cena biletów na finał: 30 zł.

Nasza scena gościła już bardzo wielu zdolnych wykonawców, może Ty też jesteś jednym z nich? Czekamy na Was!

Pliki do pobrania:
Karta zgłoszeń – pobierz
Regulamin – pobierz


plakat


plakat

Comments are closed.