Oferta dla szkół

Zapraszamy szkoły do współpracy w zakresie edukacji filmowej, teatralnej i artystycznej. W naszej ofercie znajdziecie Państwo propozycje dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz dla młodzieży.

POLECAMY:

Edukacja filmowa

Od 2012 roku w naszym kinie jest realizowany ogólnopolski projekt Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Oferta dla przeszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych – szczegóły – link

Zapraszamy szkoły również na przedpołudniowe seanse filmowe. Istnieje możliwość zorganizowania pokazu o dowolnej godzinie (nawet dla jednej klasy) filmu znajdującego się w bieżącym repertuarze kina lub specjalnego sprowadzenia filmu wybranego przez szkołę (dla minimum 100 osób). Bilety zbiorowe w cenie 14 zł/os.

Kontakt i rezerwacja: Beata Kurpińska, tel. 76 746 22 79, 664 933 546 (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00), email: kino@ckmuza.pl

Edukacja teatralna

Proponowane przez naszą placówkę zajęcia z zakresu edukacji teatralnej w wieku wczesnoszkolnym będą prowadzone przede wszystkim metodą zabawy, która ma dostarczyć dzieciom wielu przeżyć, emocji i doświadczeń. Naszym celem jest wprowadzenie dzieci w świat teatru, zapoznanie z elementami języka tej dziedziny, przygotowanie widza zdolnego do odbioru sztuki, czerpania z niej wzorów i wartości.

W programie przyjęto następujące założenia:

  • zapoznanie z tworzywem teatralnym, poznanie teatru od kulis
  • rozwijanie zainteresowań związanych z teatrem
  • kształtowanie nawyku uczestniczenia w życiu kulturalnym
  • integrowanie zespołu klasowego, współistnienie w twórczej, partnerskiej zabawie
  • dysponowanie bogatym warsztatem środków wyrazu, prawidłowe jego wykorzystanie, poznanie kompozycji przestrzennej

 

Pragniemy, by dzieci zrozumiały, że teatr może być bliski, pociągający, dostępny i pełen uroku.

Tematy zajęć:

1. „Tajemnice świata teatru” – wycieczka po zapleczu sceny, poznawanie zasad pracy obsługi technicznej teatru, zasad poruszania się na scenie.

2. „Być albo nie być – czyli podstawy warsztatu aktora” – „jak mnie słychać, jak mnie widać” – ćwiczenia aktorskie, sztuka improwizacji i współpracy aktorów na scenie. Zajęcia, podczas których przede wszystkim jest miejsce na oryginalną twórczość dziecka i dobrą zabawę.

Zajęcia prowadzi Gabriela Donczew – animator kultury o specjalizacji teatralnej, instruktorka teatralna, prowadząca od trzech lat warsztaty teatralne dla młodzieży ponadgimnazjalnej w Lubinie. Specjalista do spraw projektu „Teatr w Lubinie”. Kieruje się myślą, że „teatr to pasja, to spotkanie, to aktywna refleksja człowieka nad samym sobą”.

Cena: 15 zł /os.

Kontakt: Gabriela Donczew, tel. 76 746 22 71 / 728 897 757, email: teatr@ckmuza.pl
Kontakt: Krystyna Huzarewicz, tel.76 746 22 71 / 668 894 639, email: promocja@ckmuza.pl

Warsztaty chemiczne

Magia wody / Sezon 1 / Nauka przez eksperyment / czas trwania: 1,5 godziny
Zajęcia przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych i liceów.
WODA to prosta, lecz niezwykle ważna substancja. Stanowi 70% powierzchni naszej planety, 70% masy ciała i 90% masy mózgu. Jest ona głównym odczynnikiem w wielkim laboratorium naszej planety i w nas samych. Wykonując proste doświadczenia i omawiając swoje obserwacje, dowiemy się o jej anomalnych i niezwykłych właściwościach. Poziom przekazywanej wiedzy jest dostosowany do wieku uczestników. Nauka przez eksperyment to doskonałe połączenie wiedzy teoretycznej z praktyką. Eksperyment, eksplozja barw i wiedza – czeka Was naprawdę niezła zabawa.

Zajęcia dla klas I – IV SP: nic tak nie zachęci dziecka do nauki chemii jak samodzielne eksperymentowanie. Mali naukowcy przy pomocy bezpiecznych odczynników i szkła chemicznego, pod czujnym okiem instruktora, odkryją prawa chemii. Zajęcia stanowią połączenie świetnej zabawy i sporej dawki wiedzy, zdobywanej podczas odkrywania zagadek otaczającego nas świata. Wykonywanie nieskomplikowanych doświadczeń to niezwykle pouczająca przygoda, która procentuje u dzieci zainteresowaniami z dziedzin ścisłych. Mali naukowcy tworzą kolorowe połączenia cieczy o różnych gęstościach, budują fontanny samodzielnie tryskające wodą, tworzą lampę lawę czy sztuczny śnieg. Łącząc teorię z zagadnieniami praktycznymi, dzieci dowiedzą się m. in. dlaczego woda wrze, jak powstaje para, kiedy tworzy się lód (animacja wykonywana przez dzieci).

Przed Maturą – chemia w moim domu
Zajęcia dla wszystkich typów szkół, ale przede wszystkim do maturzystów (tematyka zawsze dostosowana jest do obowiązującej podstawy programowej – na prośbę nauczyciela można również rozszerzyć analizę danego zjawiska). Nauczyciel może wybrać dowolne zagadnienia, które chciałby utrwalić bądź zwrócić na nie szczególną uwagę. Do każdego zagadnienia jest kilka zadań (zakres LO, klasy o profilu biologiczno-chemicznym), które utrwalą zdobyte w szkole wiadomości i rozszerzą je o zagadnienia z życia codziennego. Tematy proponowane na pierwsze zajęcia:

Chemia w produktach spożywczych
1. wszechobecne kwasy
2. puszyste ciasto
3. nie takie tłuszcze złe
4. ulepszacze żywności
5. gumy do żucia
6. coca-cola magiczny napój
7. miód jako magazyn odczynników chemicznych

Chemia w budownictwie
Materiał doskonale nadaje się do utrwalenia materiału z zakresu klasy I szkoły średniej oraz działu „twardość wody i sposoby jej usuwania”, twardnienie zaprawy murarskiej i gipsowe, itp.

Alkohole
Dział, który cieszy się zainteresowaniem uczniów (w pamięci można obliczyć, jak szybko zneutralizuje się alkohol w naszym organizmie i kiedy możemy podjąć świadomą decyzję o prowadzeniu samochodu).


Zajęcia prowadzi mgr inż. Dariusz Ajanidis – nauczyciel chemii z wieloletnim doświadczeniem, pasjonata.
Cena: 10 zł /os. Terminy warsztatów są ustalane indywidualnie.
Kontakt: Dariusz Ajanidis, 695 757 537