Wystawy

Jeśli masz ciekawe fotografie, które chciałbyś pokazać szerokiej publiczności, zgłoś się do nas – zorganizujemy wystawę! Informacje pod nr tel. 502 507 263 lub mail: plastyk@ckmuza.pl

POLECAMY:

Lubińskie Stowarzyszenie Twórców Kultury
Malarstwo – Abstrakcja w nadmorskiej przestrzeni

Lubińskie Stowarzyszenie Twórców Kultury zaprasza do obejrzenia wystawy, która powstała podczas dwukrotnie zorganizowanych w tym roku wyjazdów plenerowych dla artystów. Jednym z nich był 2-dniowy wyjazd w rejon Bolkowa, by utrwalać w obiektywie i na płótnie krajobrazy Pogórza Kaczawskiego i Pogórza Wałbrzyskiego, a także zapoznać się z architekturą Zamku w Bolkowie. Drugi plener to pejzaże nadmorskie. Tym razem podczas 10-dniowego pobytu w Rewalu, tematem przewodnim była „Abstrakcja w nadmorskiej przestrzeni”. Pod okiem doświadczonych wykładowców i instruktorów artyści wykonali szereg wspaniałych prac artystycznych.

Zapraszamy w dniach 19 października – 5 listopada, Galeria na piętrze, wstęp wolny.

Piotr Mulawka – Spacer po dawnym Lubinie

Wystawa powstała w oparciu o publikację „Spacer po dawnym Lubinie na pocztówkach z XIX i XX wieku” Piotra Mulawki. Każda miejscowość, mniejsza czy większa, ma swoją niezwykłą, niepowtarzalną historię. Lubin, Stolica Polskiej Miedzi ma również taką historię. Na przestrzeni wieków zmieniali się władcy, przesuwały granice, zmieniał się język i kultura. Dziś Lubin to piękne miasto. Nowe dzielnice, parki, obiekty sportowe i szkoły zachwycają mieszkańców, jak i turystów. Pocztówki obrazują miasto, którego już nie ma. Informują o jego przeobrażeniach i rozwoju, o życiu jego mieszkańców. Pokazują nieistniejące już fragmenty miejskiego pejzażu. Budzą refleksje.

Zapraszamy w dniach 15 października – 2 listopada, Galeria na piętrze, wstęp wolny.

Małgorzata Chajnowska – Malarstwo

Autorka o sobie: „Przygodę z malarstwem rozpoczęłam w 2020 r., gdy pandemia zamknęła nas w domach i zmusiła do zmiany trybu życia. Ja zaś dodatkowo wylądowałam na długoterminowym chorobowym i z nadmiaru czasu chwyciłam za pędzel. Dopingowana przez znajomych i rodzinę malowałam więcej i bardziej. Wypracowałam zdolność do malowania takich obrazów, wysoko stawiam sobie poprzeczkę i wciąż się uczę tego fachu. W 2021 r. zostałam zakwalifikowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Krytyków Sztuki do uczestnictwa w London Art Biennale, niestety kurier nie dowiózł mojej pracy i wyeliminował mnie z tego prestiżowego konkursu. Skąd czerpię inspirację? Maluję głównie portrety ludzi i emocje, kocham to! Kolekcję obrazów folklorystycznych stworzyłam z nostalgii do polskiej kultury. Spędziłam lata mieszkając w kulturowo różnych krajach i na różnych kontynentach, gdzie poszerzyłam swoje poglądy i nauczyłam się czegoś nowego z różnych środowisk, ale też doceniłam własną kulturę i miejsce na świecie. W obliczu postępującej dyfuzji kultur i globalizacji stajemy się obywatelami świata i choć ważne jest przyjęcie różnorodności kulturowej, istotna jest również świadomość patriotyczna, która pielęgnuje wartości fundamentalne dla narodu i zezwala na bezpieczne przetrwanie jego dziedzictwa”.

Zapraszamy w dniach 12 października – 8 listopada do Klubu Pod Muzami.
Finisaż odbędzie się 29 października (piątek) o godz. 18:00 – wstęp wolny.

Pokoje wyobraźni

„(…) Pokój nie może być prawdziwym, tzn. istniejącym w naszym czasie – ponieważ ma to być pokój w PAMIĘCI, we WSPOMNIENIU, który ustawiamy ciągle na nowo (…). Musi tu skapitulować wszelka próba logicznej analizy.” T.Kantor, Notatki do spektaklu Wielopole, Wielopole, 1980 r.

Autor – Iza Bartosińska zaprasza do lektury obrazu-ściany pod nazwą Pokoje Wyobraźni w foyer Centrum Kultury „Muza”. Obraz ten, jako namiastka czy może zapowiedź scenografii teatralnej, ma za zadanie wprowadzić Państwa w terytoria kreatywnego, interaktywnego spotkania, które pomoże nam odkryć osobiste związki z mikro- i makrokosmosem. Jest tu pewna ukryta chronologia zdarzeń (spróbujcie poszukać jej sami), jest rytm form-przedmiotów w przestrzeni pozbawionej horyzontu, pojawiają się rozliczne struktury i faktury, a w kolorystyce wszechobecne złoto ma przypominać, że nosimy w sobie potencjał pełni… Zachęcam do otwierania ksiąg, wertowania, czytania ukrytych tekstów, dotykania, zaglądania w zakamarki, a nade wszystko… do odwiedzenia swoich Pokoi wyobraźni!

Forma stała – hol kinowy na parter