Wystawy

Jeśli masz ciekawe fotografie, które chciałbyś pokazać szerokiej publiczności, zgłoś się do nas – zorganizujemy wystawę! Informacje pod nr tel. 76 746 22 55 lub mail: plastyk@ckmuza.pl

POLECAMY:

Ostatni seans filmowy – wystawa plakatów filmowych

Powrót do przeszłości zarówno dla miłośników kina, jak i pasjonatów grafiki z lat ’70, ’80 i ’90. Zapraszamy na wystawę „oldschoolowych” plakatów filmowych. Zobaczycie prawdziwe „perełki” – m. in. plakat filmu „Obcy – decydujące starcie” z 1986 roku czy „Krokodyl Dundee”. Plakaty cieszą oko i skłaniają do wspomnień o „starych, dobrych czasach”.

Hol na I piętrze – wstęp wolny

_

plakat

Joanna Siwak – wystawa malarstwa

Autorka tworzy abstrakcje o charakterze dynamicznym. Widoczna domena koloru i niegeometryczności skłania widza do interpretacji. Inspiracje bierze z materii nieożywionej, lecz obserwatorzy i tak widzą w tych dziełach „coś żywego” – bardzo ciekawe doświadczenie dla obu stron. Joanna Siwak lubi eksperymentować w technikach malowania, na wystawie są obrazy malowane farbami olejnymi i akrylowymi. Joanna Siwak jest malarką z Legnicy, absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na wydziale malarstwa. Działa w Muzeum Miedzi w Legnicy i Centrum Działań Twórczych w Lubinie.

Wystawa zakończy się finisażem w Klubie Pod Muzami 16 grudnia (piątek) o godz. 18:00 – wstęp wolny.

_

plakat

Pokoje wyobraźni

„(…) Pokój nie może być prawdziwym, tzn. istniejącym w naszym czasie – ponieważ ma to być pokój w PAMIĘCI, we WSPOMNIENIU, który ustawiamy ciągle na nowo (…). Musi tu skapitulować wszelka próba logicznej analizy.” T.Kantor, Notatki do spektaklu Wielopole, Wielopole, 1980 r.

Autor – Iza Bartosińska zaprasza do lektury obrazu-ściany pod nazwą Pokoje Wyobraźni w foyer Centrum Kultury „Muza”. Obraz ten, jako namiastka czy może zapowiedź scenografii teatralnej, ma za zadanie wprowadzić Państwa w terytoria kreatywnego, interaktywnego spotkania, które pomoże nam odkryć osobiste związki z mikro- i makrokosmosem. Jest tu pewna ukryta chronologia zdarzeń (spróbujcie poszukać jej sami), jest rytm form-przedmiotów w przestrzeni pozbawionej horyzontu, pojawiają się rozliczne struktury i faktury, a w kolorystyce wszechobecne złoto ma przypominać, że nosimy w sobie potencjał pełni… Zachęcam do otwierania ksiąg, wertowania, czytania ukrytych tekstów, dotykania, zaglądania w zakamarki, a nade wszystko… do odwiedzenia swoich Pokoi wyobraźni!

Forma stała – hol kinowy na parter