Wystawy

Jeśli masz ciekawe fotografie, które chciałbyś pokazać szerokiej publiczności, zgłoś się do nas – zorganizujemy wystawę! Informacje pod nr tel. 502 507 263 lub mail: plastyk@ckmuza.pl

POLECAMY:

Wykopaliska z czasów PRL-u

W czasach pandemii znaleźliśmy w naszych archiwach wiele zdjęć sprzed ponad 40 lat. Wśród autorów zdjęć pojawiają się znane lubińskie nazwiska. Jeśli chcecie zobaczyć, jak wyglądała wtedy rzeczywistość województwa legnickiego, zapraszamy na wystawę „Wykopaliska z czasów PRL-u”. Wiele zdjęć to portrety obyczajowe tamtych lat, ale też propaganda sukcesu w różnych odsłonach. Miesięczna Kronika Fotograficzna Województwa Legnickiego wydawana była przez Krajową Agencję Wydawniczą Oddział
we Wrocławiu.

Autorzy zdjęć:
Stanisław Celoch
Waldemar Sikorski
Krzysztof Raczkowiak
Adam Hawałej
Eugeniusz Wołoszczuk
Moroz

Zapraszamy do Galerii na piętrze

Malarstwo – Ona & Ja – Julia Kochańska, Oliwia Kaczmarek

Julia Kochańska od 6. roku życia uczęszcza do pracowni plastycznej w MDK pod kierunkiem Elżbiety Kochan. Jest młodą artystką, która poszukuje swojego wyrazu artystycznego uprawiając różne dyscypliny plastyczne: malarstwo – akwarele, akryl, olej, temperę, pastel olejną, pastel suchą; rysunek: piórko, ołówek, węgiel; grafikę – linoryt. Laureatka licznych nagród: w 2017 i 2018r. nagroda za znakomitą prace w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczny „TĘCZA”, w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym , „Oczami artysty –Salwador Dali” i w wielu innych. Jej prace prezentowane były na różnych wystawach: „Wernisaż młodych twórców”, „Prezentacje pracowni MDK” oraz na wystawach pokonkursowych.

Oliwia Kaczmarek od 12-u lat uczęszcza do sekcji plastycznych w MDK Lubin pod kierunkiem Elżbiety Kochan. Uprawia różne dyscypliny plastyczne: malarstwo – akwarele, akryl, temperę, pastel olejną, pastel suchą; rysunek: piórko, ołówek, węgiel; grafikę – linoryt. Laureatka licznych nagród: w 2017r. Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczny”TĘCZA”. Nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „KOBIETY ŚWIATA”, „Oczami artysty –EDWARD DEGAS” i w wielu innych. Jej prace prezentowane były na różnych wystawach: „Wernisaż młodych twórców”, „Prezentacje pracowni MDK” oraz na wystawach pokonkursowych. Absolwentka szkoły muzycznej I stopnia – fortepian. Miłośniczka zwierząt. Lubi jazdę konno.

Zapraszamy do Klubu Pod Muzami

Pokoje wyobraźni

„(…) Pokój nie może być prawdziwym, tzn. istniejącym w naszym czasie – ponieważ ma to być pokój w PAMIĘCI, we WSPOMNIENIU, który ustawiamy ciągle na nowo (…). Musi tu skapitulować wszelka próba logicznej analizy.” T.Kantor, Notatki do spektaklu Wielopole, Wielopole, 1980 r.

Autor – Iza Bartosińska zaprasza do lektury obrazu-ściany pod nazwą Pokoje Wyobraźni w foyer Centrum Kultury „Muza”. Obraz ten, jako namiastka czy może zapowiedź scenografii teatralnej, ma za zadanie wprowadzić Państwa w terytoria kreatywnego, interaktywnego spotkania, które pomoże nam odkryć osobiste związki z mikro- i makrokosmosem. Jest tu pewna ukryta chronologia zdarzeń (spróbujcie poszukać jej sami), jest rytm form-przedmiotów w przestrzeni pozbawionej horyzontu, pojawiają się rozliczne struktury i faktury, a w kolorystyce wszechobecne złoto ma przypominać, że nosimy w sobie potencjał pełni… Zachęcam do otwierania ksiąg, wertowania, czytania ukrytych tekstów, dotykania, zaglądania w zakamarki, a nade wszystko… do odwiedzenia swoich Pokoi wyobraźni!

Forma stała – hol kinowy na parter