Wystawy

Jeśli masz ciekawe fotografie, które chciałbyś pokazać szerokiej publiczności, zgłoś się do nas – zorganizujemy wystawę! Informacje pod nr tel. 76 746 22 55 lub mail: plastyk@ckmuza.pl

POLECAMY:

Dyniowy zakątek – wystawa prac mieszkańców DPS Ostoja w Lubinie

„Nasza wystawa była tworzona przez ok. 2 miesiące. Prace są wykonane pastelami i akwarelami. Autorzy to osoby w wieku 80 – 95 lat. Wszystkie dzieła wykonaliśmy z pasją i sercem”.

Wystawa trwa do 3 stycznia 2025 r., hol przy małej sali kinowej, wstęp wolny.

 
plakat

Zatańcz WALCA z Czesławem Miłoszem – wystawa konkursowa Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury

W sierpniu 2024 r. obchodziliśmy 20. rocznicę śmierci Czesława Miłosza – wybitnego poety i laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Senat RP uhonorował rok 2024 jego imieniem. Ustawa o ustanowieniu 2024. Rokiem Czesława Miłosza nadmienia o doniosłości literackiego dorobku poety, o czym świadczą nie tylko nagrody, ale także fakt, że Miłosz wciąż ma wierne grono czytelników w Polsce i poza jej granicami. Ogromny, powstający w ciągu siedemdziesięciu lat dorobek poetycki Miłosza nie pozwala się zamknąć w kilku zdaniowej formule. Jest to poezja zmysłów i intelektu, szczegółu obyczajowego i syntezy dziejowej; poezja metafizyczna, a zarazem silnie związana z biografią autora. Tematy, które poruszył w swojej poezji, wciąż są aktualne, a forma, jaką się posługiwał, zachwyca mistrzostwem.

Lubińskie Stowarzyszenie Twórców Kultury również włączyło się w obchody „Roku Czesława Miłosza” organizując wewnętrzny konkurs literacko-plastyczny pod nazwą „Zatańcz WALCA z Czesławem Miłoszem”. Konkurs odbywa się przy współudziale CK MUZA, a patronat nad tą wystawą objął Starosta Powiatu Lubińskiego Paweł Kleszcz.

Wystawa jest wyzwaniem konkursowym, a ocena prac konkursowych i wernisaż tej wystawy odbędą się 22 listopada w CK MUZA. Konkurs będzie oceniać Jury w skład którego wejdą znakomite osobistości z dziedziny kultury z różnych stron Polski (Warszawa, Kraków i Wrocław). Przewodniczącym Jury będzie znany w Polsce politolog, poeta, dziennikarz, prof. dr hab. Paweł Soroka. Do konkursu zostało zgłoszonych 19 prac i wszystkie spełniły warunki regulaminu. Artyści mieli za zadanie pogłębić swoją wiedzę dotyczącą twórczości poety oraz namalować obraz na płótnie inspirując się wybranym fragmentem wiersza Czesława Miłosza pt. „WALC”.

Wystawa „Zatańcz WALCA z Czesławem Miłoszem” prezentuje się zjawiskowo, a artyści z Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury po raz kolejny nie zawiedli. Odbiorca może zagłębić się w otchłań myśli przekazanych w wierszu przez Czesława Miłosza i porównać ją do sentencji uwidocznionych przez artystę w obrazie. Wiersze Czesława Miłosza poruszają do głębi i skłaniają do refleksji.

 

Wystawa trwa do 30 grudnia 2024 r., Galeria na piętrze, wstęp wolny.

 
plakat

Anna Bajon – wystawa malarstwa

„Tworzę przede wszystkim obrazy olejne, batik i akwarelę. Każda z tych technik daje inne możliwości wyrazu, inny proces twórczy i wydobywa różne potencjały. W tym wszystkim najważniejsza jest dla mnie kompozycja – harmonijna i prawdziwa. Moje obrazy można było oglądać m. in. w Zamku Piastowskim w Legnicy, Klubie Muzycznym Strefa w Krakowie, Galerii Hotelu Interhouse w Krakowie (wystawy indwidualne) oraz w Galerii Sztuki Abakus w Warszawie, Pałacu Kazimierzowskim w Warszawie, Pałacu Prezydenckim w Warszawie, Piwnicy Pod Baranami w Krakowie i w Galerii Sztuki Pacykarz w Legnicy (wystawy zbiorowe). Ukończyłam malarstwo na UP w Krakowie i arteterapię na APS w Warszawie. Wśród znaczących sukcesów artystycznych znajdują się m. in. I miejsce na Międzynarodowym przeglądzie Tkaniny Artystycznej – Silezjany 2021, Nagroda Specjalna Przewodniczącej Jury w I Ogólnopolskim Konkursie Batiku w Zamościu oraz kwalifikacja do wystawy w Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa ,,Promocje 2023 r.” w Legnicy.

Wystawa trwa do 18 grudnia 2024 r., Restauracja MUZA, wstęp wolny.

 
plakat