Wystawy

Jeśli masz ciekawe fotografie, które chciałbyś pokazać szerokiej publiczności, zgłoś się do nas – zorganizujemy wystawę! Informacje pod nr tel. 502 507 263 lub mail: plastyk@ckmuza.pl

POLECAMY:

Wystawa uczestników warsztatów malarskich

W Restauracji Klub Pod Muzami zagościła wystawa uczestników warsztatów malarskich w CK “Muza”. Jest to preludium do większej wystawy, kończącej sezon malarski 20/21, która pojawi się u nas pod koniec czerwca.

Autorzy prac:
– Joanna Skiba
– Aga Byszkowska
– Agnieszka Gryglewicz
– Aleksandra Sieradzka
– Barbara Marcinkowska

Zapraszamy w dniach 28 maja – 15 czerwca do Restauracji Klubu Pod Muzami

Wystawa pokonkursowa „Muzobajki”

Zapraszamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej pt: „Muzobajki”. Do konkursu plastycznego na ilustracje do czterech Muzobajek autorstwa Gabrieli Donczew adresowanym do dzieci z klas I – IV szkoły podstawowej z regionu (powiaty: lubiński, polkowicki, legnicki, głogowski) napłynęło 89 prac. Jury wybrało 31 prac, które znalazły się w naszej publikacji, 8 czerwca w CK “Muza” autorzy otrzymają nagrody i dyplomy oraz egzemplarze wydanych bajek, wraz z ich ilustracjami. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w konkursie.

Zapraszamy do 15 czerwca do Galerii na piętrze, wstęp wolny.

Pokoje wyobraźni

„(…) Pokój nie może być prawdziwym, tzn. istniejącym w naszym czasie – ponieważ ma to być pokój w PAMIĘCI, we WSPOMNIENIU, który ustawiamy ciągle na nowo (…). Musi tu skapitulować wszelka próba logicznej analizy.” T.Kantor, Notatki do spektaklu Wielopole, Wielopole, 1980 r.

Autor – Iza Bartosińska zaprasza do lektury obrazu-ściany pod nazwą Pokoje Wyobraźni w foyer Centrum Kultury „Muza”. Obraz ten, jako namiastka czy może zapowiedź scenografii teatralnej, ma za zadanie wprowadzić Państwa w terytoria kreatywnego, interaktywnego spotkania, które pomoże nam odkryć osobiste związki z mikro- i makrokosmosem. Jest tu pewna ukryta chronologia zdarzeń (spróbujcie poszukać jej sami), jest rytm form-przedmiotów w przestrzeni pozbawionej horyzontu, pojawiają się rozliczne struktury i faktury, a w kolorystyce wszechobecne złoto ma przypominać, że nosimy w sobie potencjał pełni… Zachęcam do otwierania ksiąg, wertowania, czytania ukrytych tekstów, dotykania, zaglądania w zakamarki, a nade wszystko… do odwiedzenia swoich Pokoi wyobraźni!

Forma stała – hol kinowy na parter