Wystawy

Jeśli masz ciekawe fotografie, które chciałbyś pokazać szerokiej publiczności, zgłoś się do nas – zorganizujemy wystawę! Informacje pod nr tel. 502 507 263 lub mail: plastykckmuza@gmail.com

POLECAMY:

Malarstwo: Życie jest podróżą – Majka Grabkowska

Autorka o sobie: „Moje zamiłowanie do sztuki przerodziło się w pasję do malowania w 2008 r. To właśnie wtedy spod mojego pędzla wyszły pierwsze prace, które ujrzały światło dzienne. Uprawiam malarstwo sztalugowe, rysunek i akwarelę. Stale poszukuję nowych tematów i środków artystycznego wyrazu. Moje obrazy, obok realistycznych studiów z natury i impresji malarskich, związane są także z realną sytuacją, miejscem czy osobą. Różnorodność moich prac wynika z mojej natury: obserwatora świata. Inspirują mnie zwykłe zdarzenia, codzienność, relacje międzyludzkie i krążące między nimi emocje. Malarstwo jest moim sposobem wypowiedzenia się na temat otaczającego nas świata. W latach 2009–2013 uczestniczyłam w wielu wystawach zbiorowych w Galerii Jadwiga w Lubinie, w MDK Lubin oraz CK „Muza”. W 2012 r. odbyła się moja pierwsza wystawa indywidualna w Galerii DaVinci w Lubinie. Moje prace znajdują się również w ekspozycji stałej w CK „Muza”. Obecnie należę do grupy senioralnej malarstwa i ceramiki ABAKART prowadzonej przez Joannę Kołowską”.

Wystawę można oglądać do 20 maja w Klubie Pod Muzami (w godz. pracy tj. 12:00 – 22:00).
Finisaż 17 maja 2022 r., godz. 18:00 – wstęp wolny

Pokoje wyobraźni

„(…) Pokój nie może być prawdziwym, tzn. istniejącym w naszym czasie – ponieważ ma to być pokój w PAMIĘCI, we WSPOMNIENIU, który ustawiamy ciągle na nowo (…). Musi tu skapitulować wszelka próba logicznej analizy.” T.Kantor, Notatki do spektaklu Wielopole, Wielopole, 1980 r.

Autor – Iza Bartosińska zaprasza do lektury obrazu-ściany pod nazwą Pokoje Wyobraźni w foyer Centrum Kultury „Muza”. Obraz ten, jako namiastka czy może zapowiedź scenografii teatralnej, ma za zadanie wprowadzić Państwa w terytoria kreatywnego, interaktywnego spotkania, które pomoże nam odkryć osobiste związki z mikro- i makrokosmosem. Jest tu pewna ukryta chronologia zdarzeń (spróbujcie poszukać jej sami), jest rytm form-przedmiotów w przestrzeni pozbawionej horyzontu, pojawiają się rozliczne struktury i faktury, a w kolorystyce wszechobecne złoto ma przypominać, że nosimy w sobie potencjał pełni… Zachęcam do otwierania ksiąg, wertowania, czytania ukrytych tekstów, dotykania, zaglądania w zakamarki, a nade wszystko… do odwiedzenia swoich Pokoi wyobraźni!

Forma stała – hol kinowy na parter