Wystawy

Jeśli masz ciekawe fotografie, które chciałbyś pokazać szerokiej publiczności, zgłoś się do nas – zorganizujemy wystawę! Informacje pod nr tel. 76 746 22 55 lub mail: plastyk@ckmuza.pl

POLECAMY:

Wystawa prac – Pracownia artystyczna Abakart – Niosą Nas barwy

Pracownia artystyczna Abakart powstała ponad 10 lat temu z inicjatywy Joanny Kołowskiej. Siedziba pracowni mieści się w Szkole Podstawowej Nr 12 im. Czeslawa Niemena w Lubinie. Początkowo w pracowni odbywały się zajęcia ceramiczne dla dzieci, młodziezy i dorosłych. Z czasem w ramach Uniwersytetu Senioralnego prowadząca rozszerzyła wachlarz zajęć o rysunek i malarstwo, mozaikę artystyczną ze szkła, a od 2022 r. odbywają się również warsztaty arteterapii. Dziś pracownia liczy ok. 40 uczestników, którzy mogą realizować swoje pasje i zamiłowania artystyczne w bardzo różnorodny sposób. Oprócz tego ideą pracowni jest działalność charytatywna. Rokrocznie prace uczestników przekazywane są na cele charytatywne, m. in. na Fundację Sol, WOŚP, a także na szpitale i hospicjum w Lubinie. Dzięki temu sztuka, która powstaje w pracowni przynosi radość i uśmiech innym ludziom, również tym najbardziej potrzebującym. Obrazy prezentowane na wystawie powstały w latach 2018-2022. Tematyka prac jest bardzo różnorodna. Uczestnicy zajęć inspirowali się twórczością znamienitych artystów polskich i zagranicznych, m. in. Stanisława Wyspiańskiego, Józefa Mehoffera, Alfonsa Muchy czy Gustawa Klimta. Bogactwo koloru, świadome kompozycje oraz ciekawe techniki plastyczne dopełniają całości ekspozycji. Zapraszamy do obejrzenia prac!

Wystawa trwa od 3 lutego do 31 marca, hol na piętrze, wstęp wolny.

Anna Gelczuk – wystawa grafik komputerowych pt. Kolorowy flirt z klasykami

Anna Gelczuk tworzy grafiki komputerowe. Potężne i kolorowe realizacje przyciągają wzrok i napawają zachwytem. „Kolorowy flirt z klasykami” to interpretacja znanych dzieł sztuki. Zapraszamy na kawę w towarzystwie tych pstrokatych kompozycji.

Wystawa trwa od 1 lutego do 26 marca, Klub Pod Muzami, wstęp wolny.

_
plakat

Ostatni seans filmowy – wystawa plakatów filmowych

Powrót do przeszłości zarówno dla miłośników kina, jak i pasjonatów grafiki z lat ’70, ’80 i ’90. Zapraszamy na wystawę „oldschoolowych” plakatów filmowych. Zobaczycie prawdziwe „perełki” – m. in. plakat filmu „Obcy – decydujące starcie” z 1986 roku czy „Krokodyl Dundee”. Plakaty cieszą oko i skłaniają do wspomnień o „starych, dobrych czasach”.

Hol na I piętrze – wstęp wolny

_

plakat

Pokoje wyobraźni

„(…) Pokój nie może być prawdziwym, tzn. istniejącym w naszym czasie – ponieważ ma to być pokój w PAMIĘCI, we WSPOMNIENIU, który ustawiamy ciągle na nowo (…). Musi tu skapitulować wszelka próba logicznej analizy.” T.Kantor, Notatki do spektaklu Wielopole, Wielopole, 1980 r.

Autor – Iza Bartosińska zaprasza do lektury obrazu-ściany pod nazwą Pokoje Wyobraźni w foyer Centrum Kultury „Muza”. Obraz ten, jako namiastka czy może zapowiedź scenografii teatralnej, ma za zadanie wprowadzić Państwa w terytoria kreatywnego, interaktywnego spotkania, które pomoże nam odkryć osobiste związki z mikro- i makrokosmosem. Jest tu pewna ukryta chronologia zdarzeń (spróbujcie poszukać jej sami), jest rytm form-przedmiotów w przestrzeni pozbawionej horyzontu, pojawiają się rozliczne struktury i faktury, a w kolorystyce wszechobecne złoto ma przypominać, że nosimy w sobie potencjał pełni… Zachęcam do otwierania ksiąg, wertowania, czytania ukrytych tekstów, dotykania, zaglądania w zakamarki, a nade wszystko… do odwiedzenia swoich Pokoi wyobraźni!

Forma stała – hol kinowy na parter