Wystawy

Jeśli masz ciekawe fotografie, które chciałbyś pokazać szerokiej publiczności, zgłoś się do nas – zorganizujemy wystawę! Informacje pod nr tel. 76 746 22 55 lub mail: plastyk@ckmuza.pl

POLECAMY:

Wystawa pokonkursowa – Wnętrze Kultury

„Wnętrze Kultury” to tytuł konkursu, który zakończył się 23.01.2024 r. Zadaniem było zaprojektowanie na nowo głównego holu na parterze. Otrzymaliśmy 17 propozycji z całej Polski. W holu przy małej sali kinowej znajduje się wystawa prezentująca fragmenty nadesłanych prac konkursowych.

 

Wystawę można obejrzeć do 18 marca 2024 r.

 
Plakat

Nokturn – wystawa malarstwa Kacpra Piskorowskiego

Kacper Piskorowski to artysta plastyk, urodzony w Legnicy w 1988 r. Pierwsze obrazy malował w wieku kilku lat pod czujnym i bardzo krytycznym okiem Roberta Tracza, pierwszego surowego nauczyciela, który do dzisiaj pozostał dla niego wzorem i mistrzem.

Tytuł wystawy nawiązuje do serii obrazów które wykonałem w ciągu ostatniej dekady – jeden z nich nazwałem właśnie Nokturnem. W malarstwie oznacza przede wszystkim ukazanie sceny nocnej w przyrodzie. Większość prac na tej wystawie nawiązuje klimatem i ciemną gamą kolorystyczną do klasycznego ujęcia tego tematu. Prace powstawały na przestrzeni lat ale to co łączy je wszystkie to ekspresja, paleta barw (od ciemnych błękitów pruskich po róże chinakrydonowe), widoczne pociągnięcia pędzla, zacieki farby, dość umowne pokazanie krajobrazów (przeważnie tematyka marynistyczna). Pejzaż nokturnowy wydaje mi się najbardziej intrygujący, skrywa tajemnice, sprawia że czujemy niepokój i jednocześnie zachwyt nad jego pięknem.

 
Plakat
 
Linki:
https://www.kacperpiskorowski.com/
https://www.facebook.com/kacper.piskorowski/
https://www.instagram.com/kacperpiskorowski/?hl=pl
 

Wystawę można obejrzeć w Restauracji MUZA do 4 marca 2024 r. – wstęp wolny.