Wystawy

Jeśli masz ciekawe fotografie, które chciałbyś pokazać szerokiej publiczności, zgłoś się do nas – zorganizujemy wystawę! Informacje pod nr tel. 76 746 22 55 lub mail: plastyk@ckmuza.pl

POLECAMY:

Mikołaj Kopernik i astronomiczna przestrzeń

Rok 2023 został ogłoszony przez Senat RP „Rokiem Kopernikowskim”. Z tej okazji artyści Lubińskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury przygotowali wystawę „Mikołaj Kopernik i astronomiczna przestrzeń”, na której przedstawiają piękno otaczającego nas Wszechświata. To właśnie Mikołaj Kopernik przedstawił założenia heliocentrycznej budowy układu słonecznego burzące ówczesny obraz świata. To on dokonał jednego z najważniejszych odkryć w historii ludzkości i zapoczątkował rewolucję naukową, która dała podstawy nowoczesnej astronomii.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy w Galerii na Piętrze do 6 października 2023 r.

plakat

Wystawa fotografii Barbary Różyckiej

Barbara Różycka – Z zawodu ekonomista z duszą i zamiłowaniem artysty. Fotografia jest moją pasją od zawsze aktualnie jest również moją pracą i źródłem zarobku. Poza zdjęciami moją pasją są podróże i poznawanie innych kultur. To właśnie podróże wskrzesiła u mnie miłość do malowania. I teraz „maluję” moje zdjęcia. Czasem koloryzuję rzeczywistość nie tylko na zdjęciu, ale również w życiu. Widzę rzeczy, których inni nie dostrzegają lub nie chcą wiedzieć. Ostatnia wystawa „Baśniowe Marzenia” jest malutkim zbiorem prac artystycznych które odzwierciedlają nasze wewnętrzne słabości, lęki ale również naszą siłę i nadzieję. Tak jak np. zdjęcie dziewczynki siedzącej na kamieniu, na którym rośnie kolorowe drzewo jest symbolem wiary że wszystko jest możliwe. Na zdjęciach często są akcenty leśne symbolizują naszą symbiozę z światem natury, którą zawsze musimy szanować, bo tu się zaczęło życie. Symbolika dziecka wciąganego w górę, być może jako symbol UFO, tak naprawdę symbolizuje to, że nasze dzieci kradnie tik tok, FB i inne współczesne internetowe gry i to one są współczesnym symbolem porywania dzieci. Każda z prac ma swoją historię i każdy odnajdzie w niech cząstkę siebie.

Zapraszamy do obejrzenia wystawy w Klubie Pod Muzami do 2 października.