10.12.2023 : Monika Borzym śpiewa stare piosenki – koncert z zespołem

Koncert z pięknymi piosenkami, które mimo „długiego życia” nie straciły nic ze swojego uroku. Urzekające i wciąż świeże melodie autorstwa m. in. Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego z nieśmiertelnymi tekstami Juliana Tuwima i Mariana Hemara. Muzyka naprawdę może się nie starzeć i z pewnością pokochajcie znane piosenki w wykonaniu młodego pokolenia polskich artystów. Usłyszymy m .in. „Daj mi tę jedną noc”, „Pokoik na Hożej”, „Płyta z zadrą”, „Bezsenna noc”, „Bez śladu twa wielka miłość minie”, „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Moja Warszawo”, „Na pierwszy znak”, „Nikt tylko Ty” oraz rarytas: „Takie ciało” – piosenkę specjalnie napisaną dla Moniki Borzym przez Artura Andrusa i Łukasza Borowieckiego. Utwór jest hołdem dla kobiecego ciała (które w każdym rozmiarze może być piękne) i znakomicie wpasowuje się w akcję „ciałopozytywności”, którą Monika Borzym propaguje i wspiera.

Monika Borzym – jedna z najzdolniejszych artystek młodego pokolenia (rocznik 1990). Urodziła się w Warszawie, tu skończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Naukę kontynuowała w USA na kierunkach: jazz, interpretacja, aranżacja. Ma na koncie 5 solowych albumów. Pierwsze dwie płyty „Girl Talk” i „My Place” (dziś mają status „platynowych”) nagrała w USA przy współpracy z tuzami światowego jazzu (m. in. Johnem Scofieldem, Mitchellem Longiem, Aaronem Parksem i RandyBreckerem). W 2016 r. ukazał się w Polsce kolejny album Moniki, z autorskimi interpretacjami piosenek Joni Mitchell „Back To The Garden” („złota płyta”). Rok później przy współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego Monika wraz z Mariuszem Obijalskim stworzyli płytę „Jestem Przestrzeń” z poezją Anny Świrszczyńskiej. Płyta została bardzo ciepło przyjęta przez słuchaczy. Gościnnie pojawili się na niej m.in. Wojciech Waglewski, John Scofield, Robert Kubiszyn i Michał Bryndal. w 2018 r. ukazała się płyta z utworami ThomaYorka i Johna Greenwooda pt. „RADIOHEDONISTYCZNIE” – utwory brytyjskiej grupy zostały zaaranżowane przez Nikolę Kołodziejczyka – zdolnego kompozytora i dyrygenta na arcyciekawy skład: 3 waltornie, klarnet basowy, violę da gamba i jazzowe trio.

Czas trwania: ok. 60 min (+ ew. bisy)

 

Zapraszamy 10 grudnia 2023 (niedziela), godz. 19:00
duża sala, bilety: 80 zł / 90 zł w dniu koncertu

 

Bilety do nabycia w kasie MUZY oraz w sprzedaży internetowej na www.ckmuza.bilety24.pl

logo

Niezależnie od godzin otwarcia kasy, bilety są dostępne w biletomacie znajdującym się w budynku MUZY przy wejściu. W przypadku odwołania imprezy, zwroty biletów będą przyjmowane w kasie najpóźniej w dniu imprezy.

 

plakat

Comments are closed.