10.12 : Gala Finałowa konkursu filmowego #53sekundywkulturze

To już czwarta edycja konkursu filmowego, który po raz pierwszy pod nazwą #50sekundwkulturze został zorganizowany w 2019 r. na #50urodzinyMuzy. Każdego roku nazwa konkursu zwiększa się o 1 sekundę – zgodnie z tym, ile lat ma nasz ośrodek. W pierwszej edycji konkursu udział wzięło 23 filmowców z całej Polski, w 2020 r. zgłoszono 58 filmów, natomiast w ubiegłorocznej 34. Ideą konkursu jest pokazanie sposobów postrzegania i odbierania kultury. Wybrane przez Jury najlepsze filmy konkursowe będą prezentowane na ekranie kinowym podczas Gali Finałowej, a laureaci konkursu otrzymają nagrody pieniężne.

Każdego roku podczas Gali Finałowej gościmy osobowość ze świata kultury. W 2019 r. był nim Mariusz Szczygieł – pisarz, reportażysta, laureat Literackiej Nagrody Nike. W kolejnej edycji gościliśmy aktora Roberta Gulaczyka – odtwórcę głównej roli w filmie „Twój Vincent”, a w ubiegłym roku spotkaliśmy się z Grupą Filmową Darwin. 10 grudnia br. naszym gościem będzie znany krytyk filmowy Tomasz Raczek, a Galę poprowadzi Błażej Hrapkowicz.

Zapraszamy 10 grudnia 2022 (sobota), godz. 18:00
sala widowiskowa, wstęp wolny – obowiązują wejściówki (do odebrania w kasie CK „Muza” od 2 listopada)

plakat

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.


plakat

Comments are closed.