12.03.2023 : Marcin Kydryński – spotkanie autorskie

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim – radiowcem, wędrowcem, pisarzem i fotografem, producentem płytowym, organizatorem koncertów i festiwali.

Przez 30 lat współtworzył wizerunek radiowej Trójki, a jego audycja „Siesta” została jedną z najpopularniejszych w historii stacji. Od czerwca 2020 r. prowadzi autorską audycję „Pora Siesty” w Radiu Nowy Świat. Od 1992 r. podróżuje po Afryce. Publikował m. in. w „National Geographic” jako pierwszy autor i fotograf, jakiemu Waszyngton zezwolił na okładkowy materiał w lokalnej edycji. Dziś jego reportaże ukazują się głównie w „Vivie” i w „Kontynentach”. Od 2010 r. prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich, m. in. dwukrotnie w Namibii, w RPA, Mozambiku, Swazilandzie, Rwandzie, Ugandzie i Tanzanii.

Dla Anny Marii Jopek napisał kilkadziesiąt piosenek i wspólnie z nią wyprodukował kilkanaście płyt, z których większość stała się Złota i Platynowa.

Uhonorowany medalem „Ordem de Merito” przez prezydenta Portugalii za promocję muzyki tego kraju. Od 2011 r. prowadzi w Gdańsku Siesta Festival, a także serię koncertów Siesta w Drodze, które nawiązują do jego radiowych audycji.

Autor książek: „Upadek jest Formą Lotu: Metro Na Broadwayu” (1993), „Chwila Przed Zmierzchem” (1996) i uhonorowanej nagrodą im. Arkadego Fiedlera „Pod Słońce” (1999), „Biel. Notatki z Afryki” (2016). W 2013 r. National Geographic opublikował książkę-album „Lizbona. Muzyka Moich Ulic”, a w 2017 r. w Edipresse Książki – nowe i odświeżone wydanie tytułu. W 2020 r. ukazała się książka pt. „Dal”, a w marcu 2022 r. premierę miała najnowsza pozycja, poświęcona wspomnieniom z podróży do Azji – „O Wschodzie”.

Spotkanie poprowadzi Małgorzata Życzkowska-Czesak.
 

Zapraszamy 12 marca 2023 (niedziela), godz. 17:15
Klub Pod Muzami, bilety 20 zł

Bilety do nabycia w kasie MUZY oraz w sprzedaży internetowej na www.muza.biletpro24.pl

logo

 
plakat
 
plakat

Comments are closed.