12.03.2023 : Marcin Kydryński zaprasza na Wieczór Fado – Fábia Rebordão z zespołem

Zakochała się w fado, słuchając Amalii Rodrigues. Miała lat piętnaście. W Lizbonie, gdzie się urodziła, nie sposób jednak nie chłonąć także innych luzofońskich brzmień. Fabia od zawsze wielbiła kabowerdyjską mornę, brazylijską bossę, bluesa. Te wpływy uczyniły jej muzykę szczególnie bogatą i barwną. Oprócz wpływów luzofońskich słychać w niej też fascynację klasyką. Fabię wspiera mąż – znakomity pieśniarz, autor i kompozytor Jorge Fernando. To z nim współtworzyła część piosenek na swoją drugą płytę Eu, która uczyniła Fabię Rebordao najgorętszym nazwiskiem muzyki portugalskiej w 2016 roku. Niedługo później odwiedziła nas na Siesta Festiwalu i wprawiła publiczność w ekstazę swym wykonaniem utworu Pod Papugami – nieskazitelną polszczyzną. Po latach nieobecności na naszych scenach Fabia Rebordao wraca triumfalnie na serię Wieczorów Fado w Sieście w Drodze – u progu wiosny 2023. (Marcin Kydryński)

Na wiosenną trasę artystka przygotowała kolejną niespodziankę w naszym języku…

Założeniem SIESTY w drodze jest prezentacja na żywo artystów znanych z niedzielnych audycji Pora Siesty Marcina Kydryńskiego oraz z bestsellerowych kompilacji Siesta (wydano już XV edycji). Prowadzącym oraz dyrektorem artystycznym SIESTY w drodze jest Marcin Kydryński, radiowiec, autor i kompozytor tekstów, producent płyt i fotograf.

Partnerem trasy jest inicjatywa Czujesz Klimat Rossmanna, zwracająca uwagę na codzienne wybory, które mogą przyczynić się do dobra naszej planety oraz firma Invest Komfort, deweloper z Trójmiasta, mający w swoim portfolio inwestycje najwyższej klasy.

Przed koncertem zapraszamy do Klubu Pod Muzami, o godz.17:15 na spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim, które poprowadzi Małgorzata Życzkowska-Czesak.

_
Patroni medialni:
Radio Nowy Świat, Jazz Forum, JazzSoul.pl
_

Zapraszamy 12 marca 2023 (niedziela), godz. 19:00
sala widowiskowa, bilety: 130 zł (140 zł w dniu koncertu)

Bilety do nabycia w kasie MUZY oraz w sprzedaży internetowej na www.kupbilecik.pl oraz www.muza.biletpro24.pl

logo—-logo
_
plakat

Comments are closed.