14.06.2024 : Koncert w ciemni – Patrycjusz Gruszecki solo

„Koncert w ciemni” – autorski solowy projekt Patrycjusza Gruszeckiego (Polski Jazzowy Artysta Roku 2017, kompozytor i producent dwóch albumów uznanych w plebiscycie czytelników JazzPress oraz słuchaczy RadioJAZZ.fm, za „Polski Jazzowy Album Roku” – kolejno: „SOMETHING ABOUT” 2017 oraz „FACES” 2022) to innowatorskie podejście do dźwięku oraz improwizacji w muzyce XXI wieku.

Wyobraźmy sobie salę koncertową przyciemnioną do granic możliwości oraz wspólnie siedzących w niej słuchaczy – niewidomych i widzących, którzy w jednej chwili zostają odcięci od wszelkich bodźców wzrokowych tylko po to, by móc w pełni przeżyć, odebrać i odczuć każdy szczegół: dźwięku, frazy, wysublimowanej wypowiedzi artysty. W takich warunkach słychać każdy niuans związany z kunsztem gry na instrumencie dętym. Każdy oddech, dźwięk, a także pauza pomiędzy dźwiękami rezonuje bezpośrednio ze słuchaczem, który ma niezaprzeczalne wrażenie, że w tej konkretnej chwili, na sali jest tylko on i twórca. Podczas tego zjawiskowego muzycznego przedstawienia, w warunkach ciemności, przy minimalistycznym nagłośnieniu, a także bez jego użycia, artysta wydobywa maksimum akustycznych możliwości sali po to, by ofiarować słuchaczom esencję naturalnego brzmienia instrumentów, dać poczucie zaopiekowania, otulenia dźwiękiem, frazą, która w tej formie i w ten sposób nigdy się już nie powtórzy – wybrzmi i przeminie. Dostrojenie instrumentów do częstotliwości 432Hz oraz 436Hz właściwych dla muzyki relaksacyjnej oraz wyjątkowość improwizacji dodatkowo wzmacniają opisane wyżej doznania, przenosząc słuchaczy w inny wymiar.

UWAGA! Koncert przeznaczony dla osób niemających problemu z przebywaniem w ciemności. Kupujący bilet zgadza się na udział w koncercie przy całkowitym zaciemnieniu sali.

 

Zapraszamy 14 czerwca 2024 (piątek), godz. 19:00
duża sala, bilety: 40 zł

 

Bilety do nabycia w kasie MUZY oraz w sprzedaży internetowej na www.ckmuza.bilety24.pl

logo

Niezależnie od godzin otwarcia kasy, bilety są dostępne w biletomacie znajdującym się w budynku MUZY przy wejściu. W przypadku odwołania imprezy, zwroty biletów będą przyjmowane w kasie najpóźniej w dniu imprezy.

plakat

Comments are closed.