18.11.2023 – Árstíðir (Islandia) – koncert

Ich kariera to kręta ścieżka ze szczytami i dolinami. Są w niej wielkie sukcesy, finansowe kłopoty, niezapomniane koncerty i nagrody. Grupa powstała w 2008 r., gdy akurat Islandię dotknął ogromny kryzys finansowy. W pół roku, jakby na przekór losowi, kapela znalazła się na szczytach islandzkich list przebojów. Gdy mieli lecieć w 2010 r. w światową trasę koncertową, wybuchł… wulkan Eyjafjallajökull, który sparaliżował ruch powietrzny. Chłopaki dopięli swego – trasa odbyła się. Do dzisiaj Árstíðir wystąpił w ponad 30 krajach na różnych kontynentach!

W 2012 r. Árstíðir (po islandzku to znaczy „Pory Roku”) był pierwszym islandzkim zespołem, który wygrał nagrodę Eiserner Eversteiner European Folk Music Award (Plauen, Niemcy). Niedługo później podczas trasy koncertowej właśnie w Niemczech, muzycy spontanicznie postanowili zaśpiewać „Heyr himna smiður” (islandzki hymn) na dworcu kolejowym Bürger Bahnhof w mieście Wuppertal. Wykonanie zarejestrował ich kumpel telefonem komórkowym i wrzucił do sieci. Video spotkało się z wielkim zainteresowaniem na całym świecie i Árstíðir znowu byli na ustach koneserów dobrej muzyki. Do dziś tamto wykonanie obejrzano ponad 7 milionów razy.

Muzyka Árstíðir jest sprzeczna z gatunkowymi granicami. Najlepiej można ją opisać jako indie folk rock z wpływami klasycznymi. Czy to na stacji kolejowej w Niemczech, w sali koncertowej w Rosji, czy w barze w Reykjavíku, muzyka tych facetów fascynuje publiczność i tworzy rodzaj intymności, która zachwyca i pochłania.

Jeden z najaktywniejszych islandzkich zespołów rusza w kolejną europejską trasę koncertową. Tym razem zahaczą o Polskę! Grupa ma na koncie pięć albumów. W Polsce będzie promować nowy, piękny krążek – „PendÚll”.

Czas trwania: ok. 60 min (+ ew. bisy)

 

Zapraszamy 18 listopada 2023 (sobota), godz. 19:00
duża sala, bilety: 50 zł (60 zł w dniu koncertu)

 
Bilety do nabycia w kasie MUZY oraz w sprzedaży internetowej na www.ckmuza.bilety24.pl oraz www.kupbilecik.pl

logo—-logo

Niezależnie od godzin otwarcia kasy, bilety są dostępne w biletomacie znajdującym się w budynku MUZY przy wejściu. W przypadku odwołania imprezy, zwroty biletów będą przyjmowane w kasie najpóźniej w dniu imprezy.

 

plakat

 
plakat

Comments are closed.