21.04.2023 : W Delcie Bluesa – Puhovsky nad Mississippi – koncert

Romek Puhovsky – „Gitarzysta Roku” w plebiscycie Blues Top 2019. Muzyczne & krajoznawcze zdarzenie ukazujące deltę Mississippi z perspektywy leniwej, sennej włóczęgi przez kolebkę bluesa. Koncert Delta blues, indie folk, experimental rock.

Kilka lat temu Romek Puchowski przy okazji koncertu na słynnej Beale Street w Memphis, przemierzając Deltę Missisipi, komponował nowy materiał na kolejny album. Z tych wszystkich magicznych miejsc, które odwiedził przywiózł również setki zdjęć autorstwa własnego, jak i Jakuba Bednarka, młodego, utalentowanego fotografika, z którym wspólnie podróżował. Prawie każda fotografia jest powiązana z jakąś historią lub anegdotą. Puchowski obszernie opowiada o Delcie, przybliżając charakter i znaczenie poszczególnych miejsc, w których zrodził się i pulsował przed laty rdzenny blues.

Romek Puchovsky – wokalista, kompozytor, autor tekstów, gra na gitarze rezofonicznej „DOBRO”, gitarze slide, akustycznej i basowej. Zainspirowany archetypicznym bluesem kreuje nowe brzmienia i muzyczne przestrzenie. Autor niezwykle energetycznych, solowych koncertów.

Zapraszamy 21 kwietnia 2023 (piątek), godz. 17:00
mała sala, wstęp wolny

plakat

Comments are closed.