28.01.2023 : Koncert Noworoczny

Prezydent Miasta Lubina Robert Raczyński oraz Przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność O/ZG Lubin Bogdan Nuciński serdecznie zapraszają na Koncert Noworoczny.

I część koncertu: występ Orkiestry Dętej Zakładów Górniczych „Lubin”

Orkiestra Dęta Zakładów Górniczych Lubin powstała w marcu 1970 r. W swojej ponad 50-letniej historii wpisała się w krajobraz kultury Zagłębia Miedziowego, uczestnicząc w wielu uroczystościach zakładu i regionu. 53 lata funkcjonowania zespołu to czas pracy, zapału i niejednokrotnie wyrzeczeń i poświęceń. To decyduje, że każdy występ orkiestry jest niezapomnianym przeżyciem. Zespół ciszy się dużym uznaniem w różnych środowiskach. Jest entuzjastycznie przyjmowany zarówno podczas występów koncertowych, jak i parad ulicznych. Zespół występował również poza granicami naszego kraju. O poziomie artystycznym mogą świadczyć liczne trofea: puchary, dyplomy, listy gratulacyjne oraz artykuły prasowe. Zespół ma w swoim repertuarze utwory marszowe, koncertowe, religijne i rozrywkowe zarówno kompozytorów polskich, jak i zagranicznych.

Orkiestra w swej historii miała następujących dyrygentów: Jan Werbowy, Wacław Janiszewski, Jan Bagiński, Zygfryd Bagiński. Obecnie kapelmistrzem jest Piotr Koziar (od 2016 r.), a jego zastępcą Albin Rzepa. Skład orkiestry to 41 muzyków oraz solistki: Natalia Brukowska i Agnieszka Justyna Szumiło.

Podczas koncertu usłyszymy świąteczne utwory polskie i zagraniczne, „perełki” muzyki klasycznej, opracowania polskiej i zagranicznej muzyki filmowej, przeboje muzyki rozrywkowej i tanecznej. Wraz z zespołem wystąpią soliści instrumentaliści oraz soliści wokaliści.

II część koncertu: Maciej Wróblewski – gitary

W wykonaniu Artysty usłyszymy pieśni, piosenki i ballady, śpiewane przy akompaniamencie gitar, z których niektóre są własnoręcznie przez niego wykonane. Maciej Wróblewski to doświadczony artysta, który w ubiegłym roku obchodził jubileusz 50-lecia działalności artystyczno-estradowej. W tym czasie wykonał ok. pięciu tysięcy rożnego rodzaju koncertów, zarówno w kraju, jak również w innych stronach świata, z Ameryką, Kanadą i Australią włącznie. W ostatnich 15 latach często koncertował na szeroko pojętych kresach.

_
Organizatorzy: Prezydent Miasta Lubina, NSZZ „Solidarność” O/ZG Lubin

Patronat honorowy: Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek
_

Zapraszamy 28 stycznia 2023 (sobota), godz.16:00
sala widowiskowa, wstęp wolny / zaproszenia

plakat

Comments are closed.