30.09.2023 : Policja. Noc zatracenia – Teatr Bagatela – Kraków

Na widzów, którzy kupią bilet na ten spektakl czeka filmowa niespodzianka na początku października. Szczegóły zostaną podane ze sceny na spektaklu 30.09.

Czarna komedia o pełnym absurdu kraju to „Policja. Noc Zatracenia”. Reżyser – Andrzej Saramonowicz – połączył słynną jednoaktówkę Sławomira Mrożka „Policja” z własnym tekstem „Noc zatracenia”, by sportretować arcyojczyznę, w której panują groteskowe rządy i obyczaje. Bo: „Jeśli Mrożek opowiada o absurdzie arcypolicyjności, to ja zapragnąłem opowiedzieć o absurdzie arcynarodowości” – mówi Saramonowicz. „Policja” to opowieść, której osią fabularną jest złożenie podpisu pod aktem lojalnościowym przez ostatniego więźnia politycznego w abstrakcyjnie przedstawionym kraju. Gdy ten się na to decyduje, państwo trzęsie się w posadach – opresyjny aparat władzy traci rację bytu, co pociąga za sobą serię absurdalnych zdarzeń.

„Noc zatracenia” to gorzka satyra na nasze czasy. Autor wykorzystuje postaci z dramatu Mrożka i dopowiada „Policji” swoje zakończenie. W utopijnym Arcypaństwie, rządzonym przez Infanta i jego wuja, rozpętuje się przedziwna burza, która z każdym uderzeniem pioruna wyrywa część rzeczywistości i obraca ją w nicość. To nie tylko dziwne zjawisko atmosferyczne, ale początek wielkiej wojny, od której zależy przyszłość i przeszłość. Brzmi to jak streszczenie książki fantasty, ale pamiętajmy, że obracamy się w świecie absurdu, gdzie nic nie jest tym, czym się wydaje.

Czas trwania: 160 min (z przerwą)

Autorzy: Sławomir Mrożek, Andrzej Saramonowicz
Reżyser: Andrzej Saramonowicz
Obsada: Kaja Walden, Michał Kościuk, Patryk Szwichtenberg, Adam Szarek, Marcel Wiercichowski

 

Zapraszamy 30 września 2023 (sobota), godz. 19:00
duża sala, bilety: 120 i 110 zł (ostatni rząd)

Bilety również w sprzedaży internetowej na www.ckmuza.bilety24.pl

logo

Niezależnie od godzin otwarcia kasy, bilety są dostępne w biletomacie znajdującym się w budynku MUZY przy wejściu. W przypadku odwołania imprezy, zwroty biletów będą przyjmowane w kasie najpóźniej w dniu imprezy.

plakat

plakat

Comments are closed.