6.05.2024 : XXX Dolnośląski Dziecięcy Konkurs Wokalny „O Złotą Nutkę” 2024

Już po raz trzydziesty młodzi, zdolni wokaliści z województwa dolnośląskiego (od trzech edycji nasza impreza rozszerzyła swój zasięg) będą mogli zaprezentować się przed profesjonalnym jury i spróbować swoich sił w konkursie, który był startem dla wielu utalentowanych artystów.

 

Poniżej szczegóły naszego Konkursu:
• 6 maja (poniedziałek) 2024 r. – termin nadsyłania nagrań video z wykonaniem piosenki
• 16 maja (czwartek) 2024 r. – przesłuchania Jury (tryb zamknięty – bez obecności uczestników i widowni)
• do 20 maja (poniedziałek) 2024 r. – ogłoszenie listy Finalistów
• 1 czerwca (sobota) 2024 r. – Koncert Finałowy – duża sala
godz. 12:00 – występy Finalistów
godz. 13:00 – „Dźwiękoludki” Teatru PRYM ART
godz. 14:00 – ogłoszenie werdyktu Jury i wręczenie nagród

 

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych z województwa dolnośląskiego do wzięcia udziału w naszym konkursie wokalnym. Obowiązują dwie grupy wiekowe:
• I grupa I – III klasa szkoły podstawowej,
• II grupa IV – VII klasa szkoły podstawowej.

 

W konkursie mogą brać udział jedynie wokaliści – soliści. Należy skorzystać z profesjonalnego podkładu muzycznego lub akompaniamentu (maksymalnie 3-ch muzyków). W każdej kategorii wiekowej przyznane zostaną nagrody rzeczowe oraz statuetki (Złote, Srebrne i Brązowe Nutki) oraz wyróżnienia. Jury może podjąć decyzję o nieprzyznaniu którejś z nagród. Podczas Koncertu Finałowego zostanie także przyznana Nagroda Publiczności.

 

Zasady uczestnictwa:
1. Uczestnicy zgłaszają się indywidualnie lub przez ośrodki i domy kultury, szkoły, stowarzyszenia kulturalne, itp.
2. Z udziału w konkursie wyłączeni są laureaci Złotych Nutek z poprzedniej edycji.
3. Uczestnicy przygotowują 1 piosenkę i nagrywają video z jej wykonaniem (zapisanym w używanym i ogólnodostępnym formacie: mp4, MPEG, avi) bez montażu, bez modyfikacji dźwięku, w trybie ciągłym.
4. Zgłoszenie uczestnika Konkursu powinno zawierać dokładnie wypełnioną kartę zgłoszenia (koniecznie należy podać autorów słów i muzyki zgłaszanych utworów!).
5. Nagranie wraz z kartą zgłoszenia należy przesłać najpóźniej do 6 maja 2024 r. włącznie na adres: konkursy@ckmuza.pl
Z uwagi na wielkość pliku Organizator rekomenduje przesłanie nagrania poprzez platformy typu: WeTransfer, Dysk Google lub link do nagrania zamieszczonego na Youtube.pl.
Zgłoszenia, które zostaną przesłane po wskazanym terminie nie zostaną dopuszczone do konkursu. Organizator każdorazowo potwierdza mailowo przyjęcie do konkursu lub informuje o błędach w zgłoszeniu, które należy poprawić. Brak informacji zwrotnej dot. zgłoszenia oznacza, że nie dotarło ono do Organizatora. W takiej sytuacji należy skontaktować się z Koordynatorem Konkursu w celu wyjaśnienia sytuacji.
6. Koncert Finałowy odbędzie się 1 czerwca 2024 r., część konkursowa będzie transmitowana online na kanale Youtube. Finaliści wystąpią na żywo, prezentując piosenkę, której nagranie przesłali na konkurs. Niemożność wzięcia udziału w finale skutkuje automatycznym usunięciem z listy finalistów.

 

Start imprezy o godz. 12:00. Po występach finałowych, około godz. 13:00, zaprosimy Państwa na występ Teatru PRYM ART pt. „DŹWIĘKOLUDKI” – program interaktywny, który uświetni nasz finał. Po tym muzycznym show Jury odczyta protokół i poznamy zwycięzców tegorocznej edycji. Ostateczne decyzje Jury zostaną podjęte na podstawie występów „na żywo” w dniu finału. Zostanie także przyznana Nagroda Publiczności! Wstęp na część konkursową jest bezpłatny, bilety na koncert „Dźwiękoludków” jest biletowany – cena biletu: 30 zł.

Nasza scena gościła już bardzo wielu zdolnych wykonawców, może Ty też jesteś jednym z nich? Czekamy na Was!

 

Pliki do pobrania:
Karta zgłoszenia – pobierz
Regulamin – pobierz

Koordynator konkursu: Gabriela Donczew, tel. 76 746 22 71 lub 728 897 757
mail: konkursy@ckmuza.pl

 

plakat

Comments are closed.