Warsztaty wokalne – Joanna Ślipko

plakat
 
Harmonogram zajęć i informacja o wolnych miejscach:
• wtorek, godz. 16:00 – Studio Piosenki dla dzieci 7-9 lat. Od lutego wolne 1 miejsce
• wtorek, godz. 16:45 – Studio Piosenki dla dzieci 10-11 lat. Od lutego wolne 1 miejsce
• wtorek i czwartek, godz. 17:30 – Warsztaty wokalne dla młodzieży
• wtorek, godz. 18:15 – Warsztaty wokalne dla dorosłych – trwa NABÓR
• czwartek, godz. 16:45 – Studio Piosenki dla młodzieży 12-14 lat. Nabór zimowy, wolne 3 miejsca
• czwartek, godz. 18:15 – Warsztaty wokalne dla dorosłych

 
 

Studio piosenki dla dzieci
Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 5-7 lat i 8-10 lat. Odbywają się w niewielkich grupach w przyjaznej dzieciom, radosnej atmosferze. Na każdych zajęciach dzieci uczą się i bawią, rozwijając tym samym miłość do śpiewania. Zajęcia mają formę grupową oraz indywidualną. Młodzi wokaliści kształcą poczucie rytmu i słuch muzyczny, ćwiczą aparat artykulacyjny, poznają możliwości swojego głosu. Indywidualnie pracują nad piosenką od strony zarówno technicznej, jak i scenicznej. Zajęcia z mikrofonem i zajęcia sceniczne pozwalają przygotować się do występów publicznych. Przygotowane piosenki wokaliści mają możliwość zaprezentować na koncertach w CK MUZA.

Studio piosenki dla młodzieży
Zajęcia przeznaczone dla młodzieży w wieku 11-12 i 13-14. Odbywają się w niewielkich grupach w przyjaznej atmosferze z przestrzenią na indywidualność oraz wyrażanie się poprzez muzykę. Zajęcia mają formę grupową oraz indywidualną. Młodzi wokaliści kształcą poczucie rytmu i słuch muzyczny, ćwiczą aparat artykulacyjny, dykcję, oddech, poznają możliwości swojego głosu. Poznają podstawy warsztatu wokalnego. Indywidualnie pracują nad piosenką od strony zarówno technicznej jak i scenicznej. Zajęcia z mikrofonem i zajęcia sceniczne pozwalają przygotować się do występów publicznych. Podczas zajęć poznają różne style muzyczne i wykonawcze. Przygotowane piosenki wokaliści mają możliwość zaprezentować na naszych koncertach w CK MUZA.

Warsztaty wokalne dla młodzieży (od 15 lat)
To forma przeznaczona dla wokalistów poważnie myślących o karierze wokalnej, chcących poznać tajniki sztuki wokalnej i uczyć się profesjonalnego śpiewania. To miejsce, gdzie będzie można poeksperymentować z głosem, by poznać jego możliwości, a potem wykorzystać je podczas śpiewania ulubionych piosenek. Wokaliści pracują nad swoim warsztatem wokalnym ćwicząc oddech, dykcję i artykulację; pracują nad impostacją głosu korzystając z aktualnej wiedzy i najnowszych technik wokalnych z doświadczonym pedagogiem wokalnym. Przygotowują piosenki budując tym samym własny repertuar. Swój talent i pasję wokaliści prezentować mogą podczas regularnych koncertów organizowanych zarówno w CK MUZA, jak i podczas innych występów.

Na zajęciach:
– nauczysz się śpiewać bez wysiłku – ot tak, po prostu,
– poszerzysz skalę głosu,
– rozwiniesz muzykalność, poczucie słuchu i rytmu,
– poznasz sposoby na uzyskanie dźwięcznego i pięknego głosu,
– poznasz różne style wokalne i wykonawcze,
– poznasz możliwości swojego głosu i zdobędziesz umiejętność władania nim – już nigdy nie będziesz musiał/a „wyciągać wysokich dźwięków”, koniec z zaciśniętym gardłem,
– nauczysz się interpretacji piosenki,
– nauczysz się pracować z mikrofonem i na scenie.

Warsztaty wokalne dla dorosłych
Jedyne takie zajęcia w Lubinie! To miejsce na spełnianie swoich marzeń, ale również okazja do rozpoczęcia nowego hobby. Na zajęciach spotykają się dorośli ludzie dzielący tę samą pasję – pasję do śpiewania. Już to niesie ze sobą ogromną wartość. A co poza tym?

Będziemy:
– odkrywać swój głos i jego niepowtarzalną barwę,
– poznawać sposoby na efektywne posługiwanie się dźwiękiem i oddechem,
– szukać lekkości, dźwięczności i mocy w głosie,
– poznawać sposoby na pokonywanie przeszkód w śpiewaniu takich jak np. umiejętne śpiewanie wysokich i niskich dźwięków, miksowanie rejestrów głosowych, gospodarowanie powietrzem oraz innych częstych trudności warsztatowych,
– oswajać tremę (jeśli się pojawi),
– pracować nad repertuarem,
– pracować nad interpretacją piosenki,
– uczyć się pracy z mikrofonem i śpiewania na scenie (gdyby ktoś chciał pokazać się szerszej publiczności).

 

Wszystkie zajęcia prowadzi Joanna Ślipko – doświadczony trener wokalny, od ponad 20 lat pracujący z wokalistami i nie tylko. Trener mówców oraz dyplomowany rehabilitant głosu. Absolwentka m. in. wokalistki na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, rehabilitacji zaburzeń głosu na Uniwersytecie Łódzkim, a przede wszystkim wokalistka, która przeszła całą drogę, która teraz prowadzi swoich podopiecznych; uważna na ich potrzeby, wzmacniająca zasoby oraz wspierająca na każdym kroku. Za działalność edukacyjną i artystyczną oraz wkład w rozwój wokalistów naszego regionu otrzymała tytuł Osobowość Roku 2019 w kategorii Kultura.

Zgłoszenia / zapisy:
• e-mail: akademiaspiewu@wp.pl
• tel.: 606 995 896

W zgłoszeniu e-mail proszę podać: imię i nazwisko kandydata, wiek, adres zamieszkania, dane opiekuna (jeśli kandydat jest niepełnoletni), dane kontaktowe: nr telefonu, adres e-mail i krótką informację o wokaliście (doświadczenie, konkursy, poprzednie szkoły wokalne).

Comments are closed.