Warsztaty

POLECAMY:

Warsztaty Uniwersytetu Senioralnego

Warsztaty są zawieszone do odwołania.

Kurs rysunku dla kandydatów na studia – Michał Smoła

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia z podstaw rysunku architektonicznego, które odbędą się 13 sierpnia, godz. 16:00 – 20:00.

Nauka spadania

Ilość miejsc ograniczona do 10-u osób!
Zapisy: tel. 76 746 22 61 (w godz. 9:00 – 14:00), email: warsztaty@ckmuza.pl
(proszę koniecznie podać imię i nazwisko uczestnika oraz nr tel.)


Przerwa wakacyjna. Informację o terminie rozpoczęcia warsztatu podamy w sierpniu.


Zajęcia prowadzone w kameralnej grupie przez wrocławskiego architekta z 25-letnim doświadczeniem dydaktycznym – mgr arch. inż. – Michała Smołę. Dla kandydatów na studia i dla pasjonatów: designu, architektury i projektowania wnętrz, którzy chcą rozpocząć przygodę z rysunkiem. Podczas warsztatów każdy z uczestników będzie miał szansę stworzyć własne portfolio. Do zobaczenia!

Program zajęć:
– nauka perspektyw, aksonometrii
– rysowanie kompozycji z brył geometrycznych
– podstawowe zagadnienia geometrii wykreślnej
– martwa natura
– studium postaci, postać pozowana
– rysunki z tzw. wyobraźni (ulice, wnętrza, pejzaże)
– rozwiązywanie zadań z egzaminów wstępnych
– rysunki plenerowe (studia zieleni, architektury, pojazdów)

Warsztaty wokalne dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Przerwa wakacyjna. Informację o terminie rozpoczęcia warsztatu podamy w sierpniu.

Studio piosenki
Forma pozwalająca na rozśpiewanie dzieci i młodzieży, dobór repertuaru, pracę nad piosenką oraz przygotowanie do występów na scenie.

Warsztaty wokalne
Zajęcia dla młodzieży i osób dorosłych zainteresowanych doskonaleniem swojego głosu i pracą nad występami publicznymi. Na warsztatach dowiesz się, jak poszerzyć skalę głosu, jak rozbudzić rezonatory głosu by śpiewać bez wysiłku, gospodarować powietrzem w czasie śpiewania, zmienić barwę głosu z klasycznej na rozrywkową i odwrotnie, dostosować swój głos do wybranej stylistyki wokalnej, wzmacniać głos, żeby śpiewać dowolną dynamiką. Będzie też szansa na przygotowanie repertuaru, pracę z mikrofonem i na scenie, gdzie będzie można zaprezentować efekty swojej pracy.

Sobotnie warsztaty Tai-chi – Wanda Mróz

Zapraszamy na wakacyjne warsztaty Tai-chi w każdą sobotę, godz. 10:00, sala 119.

Tai chi
Starochiński system gimnastyki zdrowotnej, medytacji w ruchu, harmonia ciała i umysłu. To sztuka łagodnych ćwiczeń, która pozwala na uruchomienie procesu samoleczenia. Można uprawiać ją codziennie bez specjalnego fizycznego obciążenia. Regularne ćwiczenia doskonale regulują pracę organizmu wzmacniając system odpornościowy. Te wolne, płynne ruchy oczyszczają i odnawiają ciało, co w istocie spowalnia proces starzenia się. Dzięki tai-chi jesteśmy w stanie wytworzyć wewnętrzny spokój i harmonię z otoczeniem, poprawić koncentrację oraz przepływ energii (chi). Sztuka ta pomaga w osiągnięciu równowagi ciała, uczy też prawidłowego oddychania. Tai chi pomaga osiągnąć nie tylko fizyczną i psychiczną, ale także duchową harmonię. Ćwiczenia te są bardzo popularne na całym świecie i można je uprawiać do późnej starości.

Kontakt: Ewa Mazur, tel. 76 746 22 61, email: warsztaty@ckmuza.pl

Warsztaty teatralne dla młodzieży – Gabriela Donczew

Przerwa wakacyjna. Informację o terminie rozpoczęcia warsztatu podamy w sierpniu.

Od 10-u lat w CK „Muza” są prowadzone warsztaty teatralne, które prowadzi Gabriela Donczew. Młodzi ludzie zapoznają się z warsztatem pracy aktora, rozwijają wrażliwość sceniczną, wyobraźnię i kreatywność. Zwieńczeniem pracy jest spektakl, zrealizowany w ramach zajęć teatralnych, który jest prezentowany szerszej publiczności na dużej scenie CK „Muza”.

W ramach warsztatów zostały zrealizowane spektakle:
– w roku szkolnym 2009/2010: „Landru, morderca kobiet” R. Perinelli,
– w roku szkolnym 2010/2011: „Iwona, księżniczka Burgunda” W. Gombrowicza (spektakl zakwalifikował się do regionalnych eliminacji „FAMA 2011 r.”, które odbyły się we Wrocławiu),
– w roku szkolnym 2011/2012 grupa warsztatowa zrealizowała dwa spektakle: „Indyk” S. Mrożka oraz „Łysą Śpiewaczkę” E. Yonesco, który zakwalifikował się do regionalnych eliminacji „FAMA 2012 r.”, podczas których Roksana Kirchner – uczestniczka warsztatów oraz odtwórczyni roli Pani Martin otrzymała nagrodę indywidualną – miesięczne warsztaty pantomimy w Teatrze Pantomimy we Wrocławiu,
– w roku szkolnym 2012/2013: grupa warsztatowa wystawiła spektakle: „Małe morderstwo” – w oparciu o sztukę „Małe morderstwo jeszcze nikomu nie zaszkodziło” Rona Bernasa oraz „Tango – sceny” wg Sławomira Mrożka,
– w roku szkolnym 2013/2014: zaprezentowano spektakle: „Dziób w dziób” Maliny Prześlugi oraz „Klub anonimowych morderców” autorstwa Gabrieli Donczew,
– w roku szkolnym 2014/2015: zaprezentowano spektakl: „Janosik. Naprawdę prawdziwa historia” Michała Walczaka w reżyserii Gabrieli Donczew,
– w roku szkolnym 2017/2018 – zaprezentowano spektakl „Sztuka na 13 osobowości i jedną dodatkową” autorstwa Gabrieli Donczew,
– w roku szkolnym 2018/2019 – zaprezentowano spektakl „Dawno dawno temu, czyli jak to było naprawdę” autorstwa Gabrieli Donczew.

Kontakt: Gabriela Donczew, tel. 76 746 22 71, email: teatr@ckmuza.pl

Studio Tańca Fuego – Monika Broczek

Przerwa wakacyjna. Informację o terminie rozpoczęcia warsztatu podamy w sierpniu.

Szkoła Tańca Carmen – Agnieszka Wójcik-Margiewicz

Dla pasjonatów tańca, dla osób dbających o figurę, dla fajnego spędzenia wolnego czasu, dla lubiących się uczyć nowych rzeczy i dla… Pani oraz dla Pana. Jest wiele powodów dla których w lipcu i sierpniu warto przyjść na naukę tańca do Centrum Kultury “Muza”. Do zobaczenia.

Warsztaty poprowadzi Agnieszka Wójcik, właścicielka szkoły tańca Carmen, tancerka wszechstronna – zaczynała od Studium Baletowego, później jej serce skradło Flamenco i Belly Dance, a także rytmy latynoskie. Może i Ty dasz się zarazić i zaczniesz przygodę z tańcem.

LIPIEC
1 tydzień 12-16 lipiec: Tango orientalne (technika i choreografia)
2 tydzień 19-23 lipiec: Bachata LejDis (technika i choreografia)
3 tydzień 26-30 lipiec: Pop Belly Dance (technika i choreografia do utworu „Ya Habibi”)

SIERPIEŃ
1 tydzień 2-6 sierpień: Shakira Belly Dance (tańcz jak Shakira)
2 tydzień 9-13 sierpień: Bachata LejDis (technika i choreografia)
3 tydzień 16-20 sierpień: Flamenco dla początkujących (Seviliana)
4 tydzień 23-26 sierpień: Flamemco dla zaawansowanych (Tientos)

Godziny: 19:00 – 20:30, sala 119

Koszt: 100 (zł za jeden wybrany warsztat), 180 zł ( przy zakupie dwóch warsztatów), 250 zł (przy zakupie trzech warsztatów), 300 zł (przy zakupie czterech warsztatów)

Zapisy: 785 932 612, szkola@carmentaniec.pl

Oriental tango – niesamowite połączenie dynamicznego, pełnego namiętności Tanga oraz zmysłowego, delikatnego i bardzo kobiecego tańca brzucha. Zapraszamy na warsztat z nauką choreografii opartej na ruchach zaczerpniętych zarówno z tanga jak i tańca orientalnego. Nastrojowa muzyka z orientalnym akcentem wprowadzi nas w do świata pełnego pasji i emocji, w którym taniec przestaje być wyłącznie tańcem…

Bachata LejDis – zmysłowy taniec prosto z gorącej Dominikany. Bachata Lady Styling skierowana jest do wszystkich Pań, które chciałyby poznać jeden z najbardziej kobiecych styli tańca który sprawi, że Twój ruch będzie jeszcze bardziej zmysłowy i sensualny! Bachata Solo to świetna okazja aby rozwinąć ekspresję i zmysłowość w tańcu, nauczyć się jak eksponować kobiecy wdzięk i energię. Wspólnie popracujemy nad elementami wzbogacającymi ruch oraz nad gibkością ciała.

Bachata Solo – idealne zajęcia dla kobiet kochających latynoskie klimaty oraz chcących pracować nad swoją gracją i techniką tańca. Poczuj się kobieco, daj się ponieść dominikańskiej energii!

Arabic Pop – niekonwencjonalne połączenie belly dance z tańcem nowoczesnym. Bardzo popularny styl tańczony w klubach i wykorzystywany w teledyskach (Shakira, Beyonce). Zatańczymy do hitu muzycznego Ya Habibi.

Shakira Belly Dance Style – chcesz zatańczyć w rytm najlepszych hitów? Zapisz się na warsztaty i tańcz jak Shakira. Shakira Belly czyli inaczej Shakira Style, to nowoczesny taniec brzucha a zarazem gorące układy taneczne inspirowane teledyskami Shakiry. W rytmie jej największych hitów będziemy tańczyć zalotnie, seksownie i energicznie. To recepta na świetny humor i zrzucanie zbędnych kilogramów!

Flamenco dla początkujących – (zacznij przygodę z Flamenco od Seviliany). Seviliana to piękny element folkloru z południa Hiszpanii, który do dzisiaj ma wielu swoich miłośników. Jest bardzo znanym i chętnie wykonywanym tańcem w Andaluzji. Seviliana składa się z właśnie z czterech części, a każda z nich ma swoją symbolikę odnoszącą się do spotkania dwóch osób. I tak, w pierwszej części zaczynają one kurtuazyjny dialog, w drugiej nawiązują bliższą relację, w trzeciej kłócą się, a w czwartej wybaczają sobie i się godzą (ich relacja staje się przez to głębsza i trwalsza). Sevillana to popularny taniec, rodem z Andaluzji, głęboko zakorzeniony w kulturze hiszpańskiej. To również pogodny utwór ludowy o tej samej nazwie, który pod pozorem prostych i łatwych dla ucha tekstów dotyka jednocześnie bardzo głębokich treści. Od dziesiątków lat, sevillanas są wszechobecne w całej Andaluzji, w małych wsiach i miasteczkach oraz dużych miastach z Sewillą na czele. Tańczono je na dziedzińcach kamienic (tzw. patios), podwórkach (tzw. corrales) czy na arystokratycznych salonach (en las aristocráticas tertulias de salón). Największe święta po dziś dzień nie mogą się bez nich obejść. Sevillanas tańczy się podczas wszelkich fiest i romerías czyli świąt, pielgrzymek i odpustów. Można zetknąć się z nimi nawet we współczesnych dyskotekach!

Tientos (flamenco, poziom zaawansowany) – styl wywodzący się z grupy tangos, w rytmie na 4, jeden z podstawowych we flamenco, dość wolny i nostalgiczny w charakterze. Tradycyjne piosenki Tientos (letras) wydają się być żałosne, sentymentalne, mówią o braku miłości, rozczarowaniu, bólu i zemście. Tancerze starają się uchwycić ten nastrój w swoich solówek.

Nauka spadania

Belly dance
Taniec brzucha – zwany także “belly dance”, “tańcem orientalnym”, “tańcem arabskim”- to nazwy wprowadzone przez cywilizacje zachodnie. Pierwotna nazwa to “raqs sharqi”, czyli “taniec wschodni. Taniec brzucha to rodzaj tańca solowego, wykonywanego głównie ale nie wyłącznie przez kobiety, popularnego na terenach Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Jego najważniejsze cechy to ruchy bioder, brzucha, biustu i ekspresyjne gesty rąk. Uważa się że kolebka tańca brzucha jest Egipt. Obecnie Taniec Brzucha jest bardzo modnym i lubianym tańcem wśród kobiet. Wpływa na poczucie kobiecości, zapewnia doskonały kontakt z własnym ciałem, pozwala na wyrażenie samej siebie bez ograniczeń, wyzwala z kompleksów dotyczących choćby zbyt obfitych bioder, gdyż w tym tańcu troszkę więcej ciała jest jak najbardziej wskazane. Dlatego też każda kobieta może się czuć w tym tańcu swobodnie i każda będzie go tańczyć inaczej. To taniec który pozwala kobiecie rozkwitnąć i wyrażać siebie. Uczy on miękkości ruchów, gracji, elegancji, kokieterii, ale także samoakceptacji i pewności siebie. Wzmacnia mięśnie kręgosłupa i miednicy, kształtuje sylwetkę, rozładowuje codzienny stres, wyzwala energię i radość. Taniec orientalny pozwala każdej kobiecie przeistoczyć się w księżniczkę z opowieści Szecherezady…

Fitness Belly Dance
Taniec brzucha z naciskiem na wzmacnianie mięśni i ćwiczenia kondycyjne. Połączenie fitnessu z tańcem brzucha aby skutecznie wyrzeźbić i wysmuklić mięśnie brzucha, pośladków, ud i ramion. Łatwe do nauczenia kroki taneczne, pozwalające wyrzeźbić mięśnie i zrzucić kilka kilogramów. Fitness Belly pozwoli Ci w przyjemny sposób zrzucić zbędne kilogramy, w rytm kroków tańca brzucha. Jest to doskonała zabawa dla wszystkich kobiet-bez względu na wiek, sylwetkę i możliwości.


Bachata Lady Styling
Bachata Ladies Styling to zajęcia solo dla Pań pozwalające na wyrażenie swojej kobiecości w sposób pełen wdzięku i ekspresji. Charakteryzuje się prostym rytmem rozliczanym na 4, a krok podstawowy jest wyjątkowo nieskomplikowany i polega głównie na przemieszczaniu się na boki oraz do przodu i do tyłu. Dla kogo są przeznaczone te zajęcia? Kurs Bachaty Lady Styling skierowany jest dla wszystkich Pań, które chciałyby poznać jeden z najbardziej kobiecych styli tańca! Jak wyglądają zajęcia? Zajęcia składają się z rozgrzewki oraz nauki kroków, z których tworzona jest choreografia. To wszystko przy pięknych sensualnych dźwiękach. Czego się na nich nauczysz? Bachata Lady Styling to taniec, który sprawi, że Twój ruch będzie jeszcze bardziej zmysłowy i sensualny! Co da Ci uczestnictwo w tym kursie? Na zajęciach nabieramy świadomości własnego ciała, uczymy się ruchu rąk i bioder, aby zyskać więcej pewności siebie oraz swobody w tańcu. Zajęcia dają możliwość lepszego poznania własnego ciała, ćwiczenia gracji i zmysłowego poruszania się na parkiecie. Zajęcia opierają się na tańcu i wysiłku fizycznym poprawiającym kondycje i koordynacje naszego ciała przez co również kształtujemy zgrabną i wysportowaną sylwetkę. Gdzie wykorzystasz umiejętności zdobyte na tym kursie? Umiejętności zdobyte na kursie wykorzystasz na imprezach, gdzie będziesz tańczyła Bachatę oraz na festiwalach, warsztatach i gdzie tylko będziesz chciała. W co się ubrać na zajęcia Bachata Lady Styling? Strój nie krępujący ruchów ciała. Obuwie sportowe/ taneczne na obcasie.INSTRUKTORZY SZKOŁA TAŃCA CARMEN:

Marta Mozdyniewicz – zawodowa tancerka tańca towarzyskiego. Posiada najwyższą klasę taneczną „S”. Na swoim koncie ma wiele sukcesów na arenie międzynarodowej. W CK „Muza” będzie prowadziła zajęcia Latino umiejętnie łącząc profesjonalizm z dawką pozytywnej energii.

Agnieszka Wójcik–Margiewicz jest cenioną instruktorką Flamenco – to jej ukochany taniec, którego uczyła się w Sewilli w Fundacji Cristiny Heeren. Współpracowała w takimi mistrzami Flamenco jak: Teo Barea, Ann De Utrera, Juan Trigueros, Rosa Olimpia Estrella. Agnieszka jest również instruktorką Belly Dance. Certyfikat upoważniający do nauki tańca orientalnego otrzymała od pochodzącego z Egiptu profesora Zazy Hassana. Od 15-u lat prowadzi Szkołę Tańca Carmen ucząc dzieci, młodzież i dorosłych.

Warsztaty: rysunek i malarstwo sztalugowe – Agnieszka Byszkowska

Zapraszamy w lipcu – od sierpnia przerwa wakacyjna.

Poniedziałki, godz. 15:00 – 20:00, sala 213
Godz. 15:00 – dzieci od 9 lat
Godz. 17:00 – młodzież i dorośli
Koszt zajęć: 50 zł/ mies.

Kontakt: tel. 76 746 22 75, plastyk@ckmuza.pl

Agnieszka Byszkowska – plastyk, animator kultury. W CK “Muza” od wielu lat organizuje i prowadzi warsztaty z rękodzieła artystycznego, plastyczne i malarskie. Organizuje wystawy artystyczne, spotkania z artystami, konkursy plastyczne i fotograficzne. Inicjatorka i prowadząca grupę malarską “Trzy kolory” działającą od 2013 r. przy CK “Muza”.

Inne formy stałe

Lubińskie Towarzystwo Numizmatyczne
Druga środa miesiąca – godz. 16:00 – sala błękitna

Polskie Towarzystwo Numizmatyczne
Drugi czwartek miesiąca – godz. 18:00 – sala błękitna

Klub Filatelistów
Drugi i czwarty wtorek miesiąca – godz. 17:00 – sala błękitna

Lubiński Klub Fantastyki Ostatnie Przymierze
Każdy piątek miesiąca – godz. 19.00 – sala konferencyjna

Lubiński Klub Fantastyki Ostatnie Przymierze powstał około 2004 r. Była to grupa osób, która interesowała się szeroko pojętą fantastyką, czyli książką, filmem, grami planszowymi, karcianymi, RPG i grami bitewnymi. Ludzie chcieli się spotykać, wymieniać doświadczeniami. To były cykliczne spotkania, raz w tygodniu w „Muzie”. Po kilku latach klub przeniósł swa działalność do MDK, a później do biblioteki przy ul. Odrodzenia. W lutym 2015 r. LKF OP powrócił na łono „Muzy” – tam, gdzie się wszystko rozpoczęło. Organizujemy spotkania tematyczne, gry, zabawy, turnieje, prelekcje, dyskusje i wiele innych atrakcji. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych fantastyką, chcących poznać nowe osoby, pograć w gry, wymienić się swoimi doświadczeniami. Zasada jest prosta – trzeba przyjść i dobrze się bawić. Wszystkie aktualne informacje o klubie i spotkaniach można znaleźć na stronie www.lkfop.pl .


Opłaty za warsztaty są przyjmowane od 1 do 10 każdego miesiąca

  • PRZELEWEM
    Uwaga! Nowy rachunek do przelewów: 72 1600 1462 1812 4647 8000 0001
    W tytule wpłaty prosimy podać: imię i nazwisko uczestnika warsztatów, nazwę warsztatów lub imię i nazwisko instruktora. Prosimy pamiętać o potwierdzeniu wpłaty dla instruktora. Uczestnicy warsztatów Szkoły Tańca FUEGO dokonują wpłat na dotychczasowy rachunek: 27 2490 0005 0000 4000 3774 1091.
  • GOTÓWKĄ w kasie kina codziennie w godz. 14:00 – 20:00.