Warsztaty

Warsztaty (plastyczne, wokalne, tai-chi i architektury) rozpoczną się 1 czerwca (szczegóły u instruktorów) z ograniczoną ilością osób oraz z zachowaniem reżimu sanitarnego. Warsztaty Studia Tańca Fuego rozpoczną się 3 czerwca.

Zapraszamy do Studia Tańca, Akademii Śpiewu, na warsztaty plastyczne, taneczne, a także inne formy rozwijające umiejętności artystyczne oraz kształtujące cechy osobowości.

POLECAMY:

Warsztaty Uniwersytetu Senioralnego – PRZERWA

Tai Chi – godz. 9:00 (zaawansowani), 10:30 (początkujący) poniedziałek i środa
Flamenco – godz. 10:00, środa i piątek
Zumba Gold – godz. 11:00, środa i piątek (do wyboru)

Kurs rysunku dla kandydatów na studia – Michał Smoła

Zapraszamy na kurs rysunku, który poprowadzi mgr inż. arch. Michał Smoła (www.michalsmoma.com). Kurs jest skierowany do młodzieży szkół średnich, którzy chcą zdawać egzamin z rysunku odręcznego na wyższe uczelnie oraz dla tych, którzy myślą o studiach za granicą na kierunkach związanych z architekturą, designem oraz projektowaniem wnętrz. Zapraszamy również osoby, które w ramach hobby chcą rozwinąć własne umiejętności i zgłębić tajniki rysunku. Podczas zajęć każdy uczestnik będzie miał szansę stworzyć i skompletować własne portfolio.

Koszt: 300 zł / mies. (4 spotkania), 850 zł (trymestr), 80 zł (1 zajęcia – 4 godziny)
Zajęcia w czwartki w godz. 16:00 – 20:00.

Zapisy: warsztaty@ckmuza.pl, tel. 76 746 22 61 (od pon. do pt. w godz. 8:00 – 16:00)

Program zajęć:
– nauka perspektyw, aksonometrii
– rysowanie kompozycji z brył geometrycznych
– podstawowe zagadnienia geometrii wykreślnej
– martwa natura
– studium postaci, postać pozowana
– rysunki z tzw. wyobraźni (ulice, wnętrza, pejzaże)
– rozwiązywanie zadań z egzaminów wstępnych
– rysunki plenerowe (studia zieleni, architektury, pojazdów)

Nauka spadania
Nauka spadania
Nauka spadania

Warsztaty wokalne dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Studio piosenki
Forma pozwalająca na rozśpiewanie dzieci i młodzieży, dobór repertuaru, pracę nad piosenką oraz przygotowanie do występów na scenie.

Warsztaty wokalne
Zajęcia dla młodzieży i osób dorosłych zainteresowanych doskonaleniem swojego głosu i pracą nad występami publicznymi. Na warsztatach dowiesz się, jak poszerzyć skalę głosu, jak rozbudzić rezonatory głosu by śpiewać bez wysiłku, gospodarować powietrzem w czasie śpiewania, zmienić barwę głosu z klasycznej na rozrywkową i odwrotnie, dostosować swój głos do wybranej stylistyki wokalnej, wzmacniać głos, żeby śpiewać dowolną dynamiką. Będzie też szansa na przygotowanie repertuaru, pracę z mikrofonem i na scenie, gdzie będzie można zaprezentować efekty swojej pracy.


Harmonogram zajęć:

Wtorki, sala błękitna
Godz. 16:15 – dzieci 6-10 lat
Godz. 17:15 – grupa średnia młodzieżowa
Godz. 18:15 – 19:00 – grupa starsza, dorośli

Czwartki, sala błękitna
Godz. 16:15 – Nastki
Godz. 17:15 – grupa średnia młodzieżowa
Godz. 18:15 – 19:00 – grupa starsza młodzieżowa, dorośli


Sobotnie warsztaty Tai-Chi – Wanda Mróz

Sobota, godz. 10:00, sala 119
Koszt: 70 zł/mies.

Tai chi
Starochiński system gimnastyki zdrowotnej, medytacji w ruchu, harmonia ciała i umysłu. To sztuka łagodnych ćwiczeń, która pozwala na uruchomienie procesu samoleczenia. Można uprawiać ją codziennie bez specjalnego fizycznego obciążenia. Regularne ćwiczenia doskonale regulują pracę organizmu wzmacniając system odpornościowy. Te wolne, płynne ruchy oczyszczają i odnawiają ciało, co w istocie spowalnia proces starzenia się. Dzięki tai-chi jesteśmy w stanie wytworzyć wewnętrzny spokój i harmonię z otoczeniem, poprawić koncentrację oraz przepływ energii (chi). Sztuka ta pomaga w osiągnięciu równowagi ciała, uczy też prawidłowego oddychania. Tai chi pomaga osiągnąć nie tylko fizyczną i psychiczną, ale także duchową harmonię. Ćwiczenia te są bardzo popularne na całym świecie i można je uprawiać do późnej starości.

Kontakt: Ewa Mazur, tel. 76 746 22 61, email: plyty@ckmuza.pl

Warsztaty teatralne dla młodzieży – Gabriela Donczew – PRZERWA

Zapraszamy we wtorki, godz. 15:30 (sala błękitna)

Od 10-u lat w CK „Muza” są prowadzone warsztaty teatralne, które prowadzi Gabriela Donczew. Młodzi ludzie zapoznają się z warsztatem pracy aktora, rozwijają wrażliwość sceniczną, wyobraźnię i kreatywność. Zwieńczeniem pracy jest spektakl, zrealizowany w ramach zajęć teatralnych, który jest prezentowany szerszej publiczności na dużej scenie CK „Muza”.

W ramach warsztatów zostały zrealizowane spektakle:
– w roku szkolnym 2009/2010: „Landru, morderca kobiet” R. Perinelli,
– w roku szkolnym 2010/2011: „Iwona, księżniczka Burgunda” W. Gombrowicza (spektakl zakwalifikował się do regionalnych eliminacji „FAMA 2011 r.”, które odbyły się we Wrocławiu),
– w roku szkolnym 2011/2012 grupa warsztatowa zrealizowała dwa spektakle: „Indyk” S. Mrożka oraz „Łysą Śpiewaczkę” E. Yonesco, który zakwalifikował się do regionalnych eliminacji „FAMA 2012 r.”, podczas których Roksana Kirchner – uczestniczka warsztatów oraz odtwórczyni roli Pani Martin otrzymała nagrodę indywidualną – miesięczne warsztaty pantomimy w Teatrze Pantomimy we Wrocławiu,
– w roku szkolnym 2012/2013: grupa warsztatowa wystawiła spektakle: „Małe morderstwo” – w oparciu o sztukę „Małe morderstwo jeszcze nikomu nie zaszkodziło” Rona Bernasa oraz „Tango – sceny” wg Sławomira Mrożka,
– w roku szkolnym 2013/2014: zaprezentowano spektakle: „Dziób w dziób” Maliny Prześlugi oraz „Klub anonimowych morderców” autorstwa Gabrieli Donczew,
– w roku szkolnym 2014/2015: zaprezentowano spektakl: „Janosik. Naprawdę prawdziwa historia” Michała Walczaka w reżyserii Gabrieli Donczew,
– w roku szkolnym 2017/2018 – zaprezentowano spektakl „Sztuka na 13 osobowości i jedną dodatkową” autorstwa Gabrieli Donczew,
– w roku szkolnym 2018/2019 – zaprezentowano spektakl „Dawno dawno temu, czyli jak to było naprawdę” autorstwa Gabrieli Donczew.

Koszt: 35 zł / mies.
Kontakt: Gabriela Donczew, tel. 76 746 22 71, email: teatr@ckmuza.pl

Studio Tańca Fuego – Monika Broczek

Osiągnięcia Szkoły Tańca Fuego:

1. Ogólnopolski Przegląd Taneczny „Stonoga 2013” w kategorii street dance:
– zespół „Fuego” – 1 miejsce
– zespól „Kerepok” – 1 miejsce
– zespół „Bez Kitu” – 3 miejsce

2. Dolnośląski Przegląd Taneczny „Lubin Dance” – zdobywcy Nagrody Głównej – Gracja 2013.

3. Wygrana w tegorocznych Powiatowych Eliminacjach Dolnośląskiej Ligii Talentów i udział w wielkim finale, który odbędzie się w październiku na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Szczegóły na www.fuego.szkola.pl/

Szkoła Tańca Carmen – Agnieszka Wójcik-Margiewicz

Flamenco, Zumba, Balet dla dzieci 4-6 lat oraz 7-10 lat, Balet dla dorosłych, Belly Dance, Latino Solo, Latino dla par, NOWOŚĆ – Fitness Gipsy Terapeutico, Zumba

Zapisy: warsztaty@ckmuza.pl, szkola@carmentaniec.pl, tel.: 785 932 612 – prosimy podać imię i nazwisko, w przypadku dziecka jego wiek oraz nr tel. kontaktowego.


Harmonogram:

Zajęcia dla dotychczasowych uczestników

Poniedziałek, sala 111
Godz. 19.30 – Flamenco

Wtorek, sala 119
Godz. 18.45 – Belly Dance – Zahir

Środa, sala 119
Godz. 18.15 – 19.15 – Belly Dance – Zahir
Godz. 19.30 – Latino

Czwartek, sala 111
Godz. 18.00 – 19.00 – Belly Danc
Godz. 19.15 – 20.15 – Flamenco
Godz. 20.30 – 21.30 – Latino pary

Zapisy – nowy nabór!

Poniedziałek, sala 111
Godz. 16.30 – 18.00 – Balet dzieci 8-13 lat – zapisy
Godz. 18.15 – 19.15 – Zumba Gold – zapisy

Wtorek, sala 119
Godz. 16.30 – 17.15 – Balet dla dzieci 4-6 lat – zapisy
Godz. 17.30 – 18.30 – Zumba – zapisy

Środa, sala 119
Godz. 17.00 – 18.00 – Zumba – zapisy

Piątek, sala 119
Godz. 18.00 – 19.00 – Belly Dance – zapisy
Godz. 19.15 – 20.15 – Zumba Gold – zapisy

Ceny:
Karnet 4 wejścia: 80zł za mies. / 1 raz w tygodniu
Karnet 8 wejść: 130 zł za mies. / 2 razy w tygodniu

Karnet Fitness 1
Zumba 2 x w tygodniu – 140 zł za mies.
Fitness Gipsy 2 x w tygodniu

Karnet Fitness 2:
Zumba 1 x w tygodniu – 100 zł za mies.
Fitness Gipsy 1 x w tygodniu

Karnet Fitness 3:
Zumba 2 x w tygodniu – 100 zł
Fitness Gipsy 2 x w tygodniu – 100 zł

Balet dla dorosłych
Powszechnie panuje przekonanie, że aby tańczyć balet trzeba zacząć bardzo wcześnie, najlepiej w wieku 3-5 lat. Oczywiście, im wcześniej zaczniemy, tym łatwiej osiągnąć wysoki poziom i zrobić zawodową karierę. Ale tańczyć można dla przyjemności i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby rozpocząć przygodę z baletem w wieku 20, 30, 40, a nawet 60 lat – dla samego siebie, dla smukłej sylwetki czy odstresowania się. Balet bardzo korzystnie wpływa na naszą sylwetkę, wysmukla i wydłuża mięśnie, wymusza wyprostowaną i elegancką postawę, o której zapominamy w codziennym życiu, dodaje wdzięku, lekkości i gracji. Osoby, które niekoniecznie lubią biegać czy wykonywać ćwiczenia fitness na pewno znajdą większą przyjemność w ćwiczeniach baletowych.

Roztańczone dzieci – balet dla dzieci 4-6 lat
Zajęcia dla tych, którzy po raz pierwszy chcą wkroczyć w magiczny świat baletowych opowieści. Podczas warsztatów, szczególną uwagę zwracamy na rytm, muzykalność oraz koordynację ruchowo-słuchowo-wzrokową. Dzięki tym elementom, w późniejszych latach dzieci bez problemu opanują technikę baletową. Mali tancerze mogą liczyć na wiele gier i zabaw ruchowych. Dzieci uczą się kroków, z których później powstają krótkie etiudy taneczne. Stworzone z nauczycielem choreografie uczniowie mogą zaprezentować szerszej publiczności na scenie CK „Muza”.

Belly Dance – taniec brzucha
Jak głosi legenda – każda kobieta od urodzenia nosi w sobie taniec brzucha. W belly dance nie liczy się kraj pochodzenia, wiek ani tusza – liczą się chęci i tańczyć może każda z nas! Obecnie ten wywodzący się z Egiptu taniec jest bardzo modny i lubiany wśród kobiet. Jego najważniejsze cechy to ruchy bioder, brzucha, biustu i ekspresyjne gesty rąk. Uczy on miękkości ruchów, gracji, elegancji i kokieterii, ale także samoakceptacji i pewności siebie. Dodatkowo wzmacnia mięśnie kręgosłupa i miednicy, kształtuje sylwetkę i rozładowuje codzienny stres.

Fitness Gipsy Terapeutico – NOWOŚĆ
Fit dance flamenco to dyscyplina sportowa odpowiednia dla wszystkich odbiorców, ponieważ nie obciąża stawów i kręgosłupa. Poprzez muzykę flamenco (piękne tangos, alegrias, rumbas) uwolnisz swoje emocje, a Twój umysł i ciało zatańczą, więc jeśli lubisz tańczyć, ale czujesz się zestresowany/a na zajęciach tanecznych tym, że musisz zapamiętać sekwencję kroków, zamiast cieszyć się samym tańcem, a jednocześnie lubisz fitness – te zajęcia są dla Ciebie. Jeśli chcesz trenować i dobrze się bawić, ale obawiasz się, że szybkie podskoki i uderzenia zniszczą Twoje stawy i kręgosłup – zapraszamy!

Latino dla par (salsa, bachata, taniec użytkowy)
Na tym kursie nauczymy sobie świetnie radzić na balu, przyjęciu weselnym, eleganckim party, evencie firmowym oraz w każdej innej sytuacji, gdy dwoje ludzi chce posmakować przyjemności wspólnego tańca w parze. Latino pary dla początkujących, czyli gorące rytmy latynoskie zatańczysz na każdym parkiecie, niezależnie od okoliczności! W programie: salsa, merengue, bachata, mambo, rumba, disco samba, cha cha.

Latino solo
To gorące, niezwykle żywiołowe rytmy tańców latynoskich, takich jak: samba, rumba, salsa, mambo, passodoble. Latino solo to nie tylko lekcja gracji – przy okazji wyciszasz nerwy, korygujesz postawę i uwalniasz emocje i wyobraźnię. Przy okazji bezboleśnie pozbywasz się zbędnych kilogramów. Nie masz partnera? Nie szkodzi! To jest LATINO SOLO – taniec dla energetycznych, radosnych singielek.

Zumba
Trochę latino, trochę aerobiku, mix różnych sportów i tanecznych stylów. Nie ma tu skomplikowanych układów tanecznych. Zumba doskonale odchudza – w ciągu godziny można stracić 750 kalorii! Podczas ćwiczeń są angażowane wszystkie mięśnie, a najbardziej mięśnie ud, brzucha i pośladków. Może ją ćwiczyć każdy, niezależnie od wieku. Wystarczą tyko wygodne buty, swobodny strój, rytmiczna muzyka i grupa fajnych ludzi.

Szkoła Tańca Carmen ogłasza nabór uzupełniający do zespołu Belly Dance Zahir!
Tworzenie etiud i spektakli tanecznych, uczestnictwo w konkursach tanecznych oraz innych wydarzeniach kulturalnych, które koncentrują się wokół tańca. Jeśli Twoimi priorytetami są: pasja, rozwój, otwartość, zaangażowanie i wytrwałość – czekamy na Ciebie! Nie jesteś tancerką, ale jesteś zakochana w tańcu – doskonale! Jeśli Twoim celem jest radość z tańca, zapisz się i spełnij swoje taneczne marzenia.INSTRUKTORZY SZKOŁA TAŃCA CARMEN:

Marta Mozdyniewicz – zawodowa tancerka tańca towarzyskiego. Posiada najwyższą klasę taneczną „S”. Na swoim koncie ma wiele sukcesów na arenie międzynarodowej. W CK „Muza” będzie prowadziła zajęcia Latino umiejętnie łącząc profesjonalizm z dawką pozytywnej energii.

Agnieszka Wójcik–Margiewicz jest cenioną instruktorką Flamenco – to jej ukochany taniec, którego uczyła się w Sewilli w Fundacji Cristiny Heeren. Współpracowała w takimi mistrzami Flamenco jak: Teo Barea, Ann De Utrera, Juan Trigueros, Rosa Olimpia Estrella. Agnieszka jest również instruktorką Belly Dance. Certyfikat upoważniający do nauki tańca orientalnego otrzymała od pochodzącego z Egiptu profesora Zazy Hassana. Od 15-u lat prowadzi Szkołę Tańca Carmen ucząc dzieci, młodzież i dorosłych.

Szczegóły na www.carmentaniec.pl

Warsztaty z rysunku i malarstwa dla młodzieży i dorosłych – Agnieszka Byszkowska

Poniedziałki, godz. 15:00 – 20:00, sala 213
Koszt: 50 zł / mies.

Kontakt: tel. 76 746 22 75, plastyk@ckmuza.pl

Agnieszka Byszkowska – plastyk, animator kultury. W CK “Muza” od wielu lat organizuje i prowadzi warsztaty z rękodzieła artystycznego, plastyczne i malarskie. Organizuje wystawy artystyczne, spotkania z artystami, konkursy plastyczne i fotograficzne. Inicjatorka i prowadząca grupę malarską “Trzy kolory” działającą od 2013 r. przy CK “Muza”.

Inne formy stałe

Lubińskie Towarzystwo Numizmatyczne
Druga środa miesiąca – godz. 16:00 – sala błękitna

Polskie Towarzystwo Numizmatyczne
Drugi czwartek miesiąca – godz. 18:00 – sala błękitna

Klub Filatelistów
Drugi i czwarty wtorek miesiąca – godz. 17:00 – sala błękitna

Lubiński Klub Fantastyki Ostatnie Przymierze
Każdy piątek miesiąca – godz. 19.00 – sala konferencyjna

Lubiński Klub Fantastyki Ostatnie Przymierze powstał około 2004 r. Była to grupa osób, która interesowała się szeroko pojętą fantastyką, czyli książką, filmem, grami planszowymi, karcianymi, RPG i grami bitewnymi. Ludzie chcieli się spotykać, wymieniać doświadczeniami. To były cykliczne spotkania, raz w tygodniu w „Muzie”. Po kilku latach klub przeniósł swa działalność do MDK, a później do biblioteki przy ul. Odrodzenia. W lutym 2015 r. LKF OP powrócił na łono „Muzy” – tam, gdzie się wszystko rozpoczęło. Organizujemy spotkania tematyczne, gry, zabawy, turnieje, prelekcje, dyskusje i wiele innych atrakcji. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych fantastyką, chcących poznać nowe osoby, pograć w gry, wymienić się swoimi doświadczeniami. Zasada jest prosta – trzeba przyjść i dobrze się bawić. Wszystkie aktualne informacje o klubie i spotkaniach można znaleźć na stronie www.lkfop.pl .


Opłaty za warsztaty są przyjmowane od 1 do 10 każdego miesiąca

  • PRZELEWEM
    Uwaga! Nowy rachunek do przelewów: 72 1600 1462 1812 4647 8000 0001
    W tytule wpłaty prosimy podać: imię i nazwisko uczestnika warsztatów, nazwę warsztatów lub imię i nazwisko instruktora. Prosimy pamiętać o potwierdzeniu wpłaty dla instruktora. Uczestnicy warsztatów Szkoły Tańca FUEGO dokonują wpłat na dotychczasowy rachunek: 27 2490 0005 0000 4000 3774 1091.
  • GOTÓWKĄ w kasie kina codziennie w godz. 14:00 – 20:00.