Warsztaty

Zapraszamy do Studia Tańca, Akademii Śpiewu, na warsztaty plastyczne, taneczne, tai chi, a także inne formy rozwijające umiejętności artystyczne oraz kształtujące cechy osobowości.

POLECAMY:

Warsztaty Uniwersytetu Senioralnego

Czas trwania: 11.02 – 30.05 (przerwa w zajęciach: 15.04 – 5.05)

Harmonogram:
Tai Chi – poniedziałki i środy – sala 119 – rozpoczęcie od 11.02
Godz. 9:00 – Zaawansowani
Godz. 10:30 – Początkujący

Godz. 10:00 – Flamenco – wtorki i czwartki – sala 111 – rozpoczęcie od 19.02
Godz. 11:00 – Zumba – wtorki i czwartki – sala 111 – rozpoczęcie od 19.02

Uwaga: Osoby, które uczestniczyły w zajęciach od października do grudnia 2018 r., zapraszamy na zajęcia w okresie luty – maj 2019 bez zapisów.

Studentów, którzy do tej pory nie uczestniczyli w warsztatach odbywających się w CK „Muza”, a są zainteresowani uczestnictwem w zajęciach, prosimy o kontakt osobisty 8.02., w godz. 11:00 – 12:00 (pok. nr 20 I piętro).

Szkoła Tańca Carmen – Agnieszka Wójcik-Margiewicz

Harmonogrm zajęć:
Poniedziałek: sala 111
Godz. 16:30 – Roztańczone dzieci 3-4 letnie – nowa grupa
Godz. 17:15 – Flamenco – zespół Sueńos
Godz. 18:15 – Flamenco – nowa grupa (młodzież i dorośli)
Godz. 19:15 – Flamenco grupa zaawansowana

Wtorek: sala 119
Godz. 20:00 – Zumba

Środa: sala 111
Godz. 18:00 – Belly Dance – grupa średnio-zaawansowana
Godz. 19:30 – Latino Solo – grupa zaawansowana
Godz. 20:30 – Latino Solo – nowa grupa (młodzież i dorośli)

Środa: sala 119
Godz. 17:00 – Zumba

Czwartek: sala 111
Godz. 16:30 – Roztańczone dzieci 5-6 lat – nowa grupa
Godz. 17:15 – Roztańczone dzieci 7-8 lat – kontynuacja
Godz. 18:15 – Belly Dance – nowa grupa (młodzież i dorośli)
Godz. 19:15 – Flamenco grupa zaawansowana

Piątek: sala 119
Godz. 18:00 – Zumba
Godz. 19:00 – Belly Dance – zespół Zahir

Ceny:
Ilość zajęć w tygodniu / cena za miesiąc
1 godzina / 75 zł
2 godziny / 120 zł
3 godziny / 140 zł
4 godziny / 170 zł
5 godzin / 200 zł

Latino Solo dla dzieci od 7 roku życia
Młodzi tancerze w przystępny sposób poznają podstawowe kroki bazujące na tańcach latynoamerykańskich, takich jak: samba, rumba, cha cha, salsa, jive.

Roztańczone Dzieci
Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym 3-4 oraz 5-6 lat. Każde dziecko, bez względu na predyspozycje czy talent, z pewnością skorzysta na zajęciach tanecznych, dzięki którym poprawi koordynację ruchów i przełamie swoją nieśmiałość. Dziecko poprzez zabawę poznaje podstawowe kroki popularnych tańców. Taniec jako forma ruchu i aktywności fizycznej sprzyja poprawie sprawności, a przy okazji zapobiega problemom wieku dziecięcego, takim jak wady postawy czy otyłość. Duży nacisk kładziemy na podstawy baletu. Pod czujnym okiem instruktora, maluchy będą poznawać nowe kroki i style oraz uczyć się choreografii. Wszystko po to, aby zaprezentować swoje umiejętności podczas wspólnego występu.

Family Mini Orient – od 7 roku życia
Zatańcz ze swoim dzieckiem, aby przenieść się razem w bajkowy świat orientu. Zapraszamy mamusie z córkami, babcie z wnuczkami, tatusiowie też są mile widziani. Na zajęciach będzie kolorowo i widowiskowo. Dlaczego? Bo oprócz nauki podstawowych kroków, będą wykorzystywane różne rekwizyty taneczne (woale, skrzydła, fan veils) oraz kombinacje taneczne z elementami baletu. Będzie nie tylko pięknie, ale i zdrowo – poprawimy swoją kondycję, wzmocnimy mięśnie. Najważniejsze jest jednak to, że spędzimy ten czas z najbliższymi.

Belly Dance – Poczuj Magię Orientu!
Taniec orientalny, inaczej Belly Dance (taniec brzucha) wyzwala radość i energię, pozwala choć na chwilę przenieść się w uwodzący dźwiękami i kolorami świat orientu. Ten taniec to esencja kobiecości. Relaksuje umysł i ciało, uczy akceptacji i wyrażanie siebie poprzez rozwój własnej kobiecości, wzmacnia świadomość swojego ciała. Poza tym wzmacnia mięśnie i modeluje całe ciało, odciąża kręgosłup, wyrabia grację i elastyczność. Na tych zajęciach poznamy tajemnice techniki orientalnej i baletu, aby później nauczyć się wspaniałych choreografii.

Latino Solo
To gorące, niezwykle żywiołowe rytmy tańców latynoskich: samby, rumby, salsy, mambo, passodoble. Latino solo jest skierowane do Pań (młodzież i dorośli), które chcą wyrazić siebie indywidualnie i chcą nauczyć się tańczyć bez partnera, ale może też dla swojego partnera. Tańcząc lepiej poznajemy swoje ciało, uczymy się ładnie poruszać. Kiedy tańczysz Latino nie tylko wyciszasz nerwy i bezboleśnie gubisz zbędne kilogramy, ale również korygujesz swoją postawę. Latino wyzwala eksplozję pozytywnych emocji. Daje nam pewność siebie, radość i satysfakcję z bycia kobietą.

Flamenco
Naucz się tańczyć intensywnego, pasjonującego, żywiołowego i pięknego jak Ty tańca z Andaluzji. To taniec, który w szczególny sposób pozwala wyrazić emocje. Kroki i gesty w tym tańcu wymagają szczególnego dopracowania i ekspresji. Ważnym uzupełnieniem tego tańca jest strój. Tańczymy przecież na cześć miłości, jej braku, śmierci… Próbujemy dotrzeć do serc widzów.

INSTRUKTORZY SZKOŁA TAŃCA CARMEN:

Marta Mozdyniewicz – zawodowa tancerka tańca towarzyskiego. Posiada najwyższą klasę taneczną – „S”. Na swoim koncie ma wiele sukcesów na arenie międzynarodowej. W CK „Muza” będzie prowadziła zajęcia Latino umiejętnie łącząc profesjonalizm z dawką pozytywnej energii.

Agnieszka Wójcik – Margiewicz jest cenioną instruktorką Flamenco – to jej ukochany taniec, którego uczyła się w Sewilli w Fundacji Cristiny Heeren. Współpracowała w takimi mistrzami Flamenco jak: Teo Barea, Ann De Utrera, Juan Trigueros, Rosa Olimpia Estrella. Agnieszka jest również instruktorką Belly Dance. Certyfikat upoważniający do nauki tańca orientalnego otrzymała od pochodzącego z Egiptu profesora Zazy Hassana. Od 15-u lat prowadzi Szkołę Tańca Carmen ucząc dzieci, młodzież i dorosłych.

Szczegóły na www.carmentaniec.pl

Sobotnie warsztaty Tai-Chi – Wanda Mróz

Sobota, godz. 10:00, sala 119
Koszt: 65 zł/m-sc

Tai chi
Starochiński system gimnastyki zdrowotnej, medytacji w ruchu, harmonia ciała i umysłu. To sztuka łagodnych ćwiczeń, która pozwala na uruchomienie procesu samoleczenia. Można uprawiać ją codziennie bez specjalnego fizycznego obciążenia. Regularne ćwiczenia doskonale regulują organizm wzmacniając system odpornościowy. Te wolne, płynne ruchy oczyszczają i odnawiają ciało, co w istocie spowalnia proces starzenia się. Dzięki tai-chi jesteśmy w stanie wytworzyć wewnętrzny spokój i harmonię z otoczeniem, poprawić koncentrację oraz przepływ energii (chi) przez organizm. Sztuka ta pomaga w osiągnięciu równowagi ciała, uczy też prawidłowego oddychania. Tai chi pomaga osiągnąć nie tylko fizyczną i psychiczną ale także duchową harmonię. Ćwiczenia te są bardzo popularne na całym świecie i można je uprawić do późnej starości.

Kontakt: Ewa Mazur, tel. 76 746 22 61, email: plyty@ckmuza.pl

Studio Tańca Fuego – Monika Broczek

Osiągnięcia Szkoły Tańca Fuego:

1. Ogólnopolski Przegląd Taneczny „Stonoga 2013” w kategorii street dance:
– zespół „Fuego” – 1 miejsce
– zespól „Kerepok” – 1 miejsce
– zespół „Bez Kitu” – 3 miejsce

2. Dolnośląski Przegląd Taneczny „Lubin Dance” – zdobywcy Nagrody Głównej – Gracja 2013.

3. Wygrana w tegorocznych Powiatowych Eliminacjach Dolnośląskiej Ligii Talentów i udział w wielkim finale, który odbędzie się w październiku na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Szczegóły na www.fuego.szkola.pl/

Warsztaty wokalne dla dzieci, młodzieży i dorosłych – Joanna Ślipko

Harmonogram zajęć:
Wtorek:
Godz. 16:00 – Warsztaty Wokalne (dorośli), sala 213
Godz. 17:00 – Studio Piosenki (dzieci 6 – 8), sala 213
Godz. 18:00 – Warsztaty Wokalne (młodzież, grupa kontynuująca), sala 213
Godz. 18:45 – Warsztaty Wokalne (starsza młodzież i dorośli, grupa kontynuująca), sala 213

Czwartek:
Godz. 16:00 – Zespół Wokalny, sala 213
Godz. 17:00 – Studio Piosenki (10 – 12 lat, nowa grupa), sala 213
Godz. 18:00 – Warsztaty Wokalne – (młodzież, grupa kontynuująca), sala 213
Godz. 18:45 – Warsztaty Wokalne (młodzież i dorośli, grupa kontynuująca), sala 213

Piątek:
Godz. 16:00 – Studio Piosenki – (dzieci 5 – 9 lat, nowa grupa), sala 213
Godz. 17:00 – Warsztaty Wokalne – (starsza młodzież i dorośli, nowa grupa), sala 213
Godz. 17:45 – Warsztaty Wokalne – (starsza młodzież i dorośli, nowa grupa), sala 213

Koszt zajęć: 80 zł ( zajęcia cztery razy w miesiącu), 120 zł (zajęcia osiem razy w miesiącu)

Studio piosenki
Forma pozwalająca na rozśpiewanie dzieci i młodzieży, dobór repertuaru, pracę nad piosenką oraz przygotowanie do występów na scenie.

Warsztaty wokalne
Zajęcia dedykowane młodzieży i osobom dorosłym zainteresowanym doskonaleniem swojego głosu, pracą nad występami publicznymi. Na warsztatach dowiesz się, jak poszerzyć skalę głosu, jak rozbudzić rezonatory głosu by śpiewać bez wysiłku, gospodarować powietrzem w czasie śpiewania, zmienić barwę głosu z klasycznej na rozrywkową i odwrotnie, dostosować swój głos do wybranej stylistyki wokalnej, wzmacniać głos, żeby śpiewać dowolną dynamiką. Będzie tez szansa na przygotowanie repertuaru, pracę z mikrofonem i na scenie. A efekty pracy będzie można zaprezentować na scenie.

Molier
Molier
Molier

Warsztaty z rysunki i malarstwa dla młodzieży i dorosłych – Agnieszka Byszkowska

Poniedziałki, godz. 15:00 – 20:00, sala 213
Koszt: 50 zł / m-c

Warsztaty teatralne dla młodzieży – Gabriela Mikityn

Środy, godz. 15:30, sala błękitna
Koszt: 35 zł / m-c

Jeśli pasjonuje Cię teatr, chciałbyś spróbować swoich sił na scenie, a przede wszystkim lubisz się dobrze bawić, to zapraszamy na warsztaty teatralne dla młodzieży, które są okazją do wyrażenia siebie, poznania swoich możliwości, a także nawiązania nowych przyjaźni i rozwinięcia wyobraźni. Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Dodatkowo młodzi adepci sztuki aktorskiej mają możliwość udzielania się w artystycznym wolontariacie CK „Muza”.

Prowadząca: Gabriela Mikityn: specjalista ds. projektów teatralnych; animator kultury.

W ramach warsztatów zostały zrealizowane spektakle:
– w roku szkolnym 2009/2010: „Landru, morderca kobiet” R. Perinelli,
– w roku szkolnym 2010/2011: „Iwona, księżniczka Burgunda” W. Gombrowicza (spektakl zakwalifikował się do regionalnych eliminacji „FAMA 2011 r.”, które odbyły się we Wrocławiu),
– w roku szkolnym 2011/2012 grupa warsztatowa zrealizowała dwa spektakle: „Indyk” S. Mrożka oraz „Łysą Śpiewaczkę” E. Yonesco, który zakwalifikował się do regionalnych eliminacji „FAMA 2012 r.”, podczas których Roksana Kirchner – uczestniczka warsztatów oraz odtwórczyni roli Pani Martin otrzymała nagrodę indywidualną – miesięczne warsztaty pantomimy w Teatrze Pantomimy we Wrocławiu,
– w roku szkolnym 2012/2013: grupa warsztatowa wystawiła spektakle: „Małe morderstwo” – w oparciu o sztukę „Małe morderstwo jeszcze nikomu nie zaszkodziło” Rona Bernasa oraz „Tango – sceny” wg Sławomira Mrożka,
– w roku szkolnym 2013/2014: zaprezentowano spektakle: „Dziób w dziób” Maliny Prześlugi oraz „Klub anonimowych morderców” autorstwa Gabrieli Donczew,
– w roku szkolnym 2014/2015: zaprezentowano spektakl: „Janosik. Naprawdę prawdziwa historia” Michała Walczaka w reżyserii Gabrieli Mikityn,
– w roku szkolnym 2017/2018 – zaprezentowano spektakl „Sztuka na 13 osobowości i jedną dodatkową” autorstwa Gabrieli Mikityn.

Koszt: 35 zł / m-c
Kontakt: Gabriela Mikityn, tel. 76 746 22 71, email: teatr@ckmuza.pl

Inne formy stałe

Lubińskie Towarzystwo Numizmatyczne
Druga środa miesiąca – godz. 16:00 – sala błękitna

Polskie Towarzystwo Numizmatyczne
Drugi czwartek miesiąca – godz. 18:00 – sala błękitna

Klub Filatelistów
Drugi i czwarty wtorek miesiąca – godz. 17:00 – sala błękitna

Lubiński Klub Fantastyki Ostatnie Przymierze
Każdy piątek miesiąca – godz. 19.00 – sala konferencyjna

Lubiński Klub Fantastyki Ostatnie Przymierze powstał około 2004 r. Była to grupa osób, która interesowała się szeroko pojętą fantastyką, czyli książką, filmem, grami planszowymi, karcianymi, RPG i grami bitewnymi. Ludzie chcieli się spotykać, wymieniać doświadczeniami. To były cykliczne spotkania, raz w tygodniu w „Muzie”. Po kilku latach klub przeniósł swa działalność do MDK, a później do biblioteki przy ul. Odrodzenia. W lutym 2015 r. LKF OP powrócił na łono „Muzy” – tam, gdzie się wszystko rozpoczęło. Organizujemy spotkania tematyczne, gry, zabawy, turnieje, prelekcje, dyskusje i wiele innych atrakcji. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych fantastyką, chcących poznać nowe osoby, pograć w gry, wymienić się swoimi doświadczeniami. Zasada jest prosta – trzeba przyjść i dobrze się bawić. Wszystkie aktualne informacje o klubie i spotkaniach można znaleźć na stronie www.lkfop.pl .


Opłaty za warsztaty są przyjmowane od 1 do 10 każdego miesiąca

  • PRZELEWEM
    Uwaga! Nowy rachunek do przelewów: 72 1600 1462 1812 4647 8000 0001
    W tytule wpłaty prosimy podać: imię i nazwisko uczestnika warsztatów, nazwę warsztatów lub imię i nazwisko instruktora. Prosimy pamiętać o potwierdzeniu wpłaty dla instruktora. Uczestnicy warsztatów Szkoły Tańca FUEGO dokonują wpłat na dotychczasowy rachunek: 27 2490 0005 0000 4000 3774 1091.
  • GOTÓWKĄ w kasie kina codziennie w godz. 14:00 – 20:00.